Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Отопляеми чистачки?


tuningmania

Recommended Posts

Здравейте,

 

Някой има ли идея какво е това: http://chistachki.bomarbg.eu/ ? Скоро си взех "Bosch Aero Twin". Не ми се изхвърлят 60 лева сега :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" Щом температурата падне под +5 градуса, сензор автоматично включва подгряването и перата се затоплят бързо и силно." А при минус 15, колкото беше тази сутрин например, стъклото на мястото на "силното затопляне" се спуква, вие си купувате ново, сменяте си чистачките с "обикновени", купувате си стъргалка за лед за 2лв от първата бензиностанция и спирате да се занимавате с глупости и с интересния факт, че "първата европейска страна, в която те се появяват, е България."...На мен лично ми писна да ме взимат за баламурник! :smt0344

PS: Фирмата - "БОМАР ООД" предлага от оборудване за басейни, през спедиторски услуги, до чистачки....Аз лично не бих се доверил на такива!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фордчетата си имат реотани в предвото стъкло още от преди 20 год.

За съзжаление не ми достигнаха малко пари да си купя форд :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фордчетата си имат реотани в предвото стъкло още от преди 20 год.

За съзжаление не ми достигнаха малко пари да си купя форд :idea:

язък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фордчетата си имат реотани в предвото стъкло още от преди 20 год.

За съзжаление не ми достигнаха малко пари да си купя форд :idea:

язък

Сега,като разбрах за подгряването на предното стъкло доста се ядосах :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фордчетата си имат реотани в предвото стъкло още от преди 20 год.

За съзжаление не ми достигнаха малко пари да си купя форд :idea:

язък

Сега,като разбрах за подгряването на предното стъкло доста се ядосах :smt0344

еее,всички хубости на 1 място...не може smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това е оферта за дълъг път. Понеже на мен често ми се случва да ми се обледяват чистачките и трябва да спирам,за да ги отръскам от насъбралия се лед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" Щом температурата падне под +5 градуса, сензор автоматично включва подгряването и перата се затоплят бързо и силно." А при минус 15, колкото беше тази сутрин например, стъклото на мястото на "силното затопляне" се спуква, вие си купувате ново,

А когато си включиш реотаните на задното стъкло,когато то е цялото в лед,защо не се пука?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се вярва да се спука стъклото, но като мине това перо 5 пъти на леда, колкото и да е подгрято - става назъбено като трионче...

 

П.П А и за 150лв... :cry: Ще карам с тези от 12лв :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, всички изпускате нещо много интересно... http://www.heatflexx.com/product.pdf <<-- снимката на стр.6 <<--Хубавите топлички чистачки се включват в запалката.. от другата страна буксите се мушкат в букси на чистачките.. И какво правим когато колата е затрупана със снежец? И се напълнят буксите с ледец..

 

От друга страна, вярно е че сме си в България, и всеки ще си измисли побългаряване... Но пък за 150 ли, колко казахте лева, сам да си побългаряваш канадската стока - мерси :smt032

За времето което е нужно да им се изчисти снега от буксите, така че да не пляска късо като се включат в запалката, мога да си запаля колата, да пусна духалката към стъклото колкото да отлепи чистачките и да си изстържа леда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фордчетата си имат реотани в предвото стъкло още от преди 20 год.

 

На мен лично ми избождат очите тези реотанчета, колкото и мънички да са. Наскоро карах един Рейндж и едно Мини(10x to the Freshmaker) с подгряване на челните стъкла и ми беше доста дразнещо smile049. Но иначе е супер полезна екстра за зимата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся кат се замисля.....150 лв. : 3 лв. (цената на спрей за размразяване на стъкла) = 50 спрея за размразяване на стъкла

50 спрея Х 400 мл = 20 литра :!: течност за размразяване на стъкла. Не мога да сметна колко време ще я харча, ама със сигурност е повече от живота на тези чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе, реотаните са от вътре на стъклото, а нагревателите на чистачките - отвън. Температурният градиент е много по-голям отвън навътре, отколкото обратно. Което води до рязко изменение на температурата, при това локално. И докато се извърши топлообменът в самото стъкло, то ще се е напукало.

Остава открит въпросът дали все пак нагревателите не са само от горната страна на чистачката (без допирни точки със стъклото). Тогава има някакъв резон и би вършило работа срещу обледеняването на самата чистачка. Но пък стъклото ще си стои пак замръзнало. И като прибавим довода на Мишо (C2H5OH), май нещата си дойдоха на местата smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" Щом температурата падне под +5 градуса, сензор автоматично включва подгряването и перата се затоплят бързо и силно." А при минус 15, колкото беше тази сутрин например, стъклото на мястото на "силното затопляне" се спуква, вие си купувате ново, сменяте си чистачките с "обикновени", купувате си стъргалка за лед за 2лв от първата бензиностанция и спирате да се занимавате с глупости и с интересния факт, че "първата европейска страна, в която те се появяват, е България."...На мен лично ми писна да ме взимат за баламурник! :smt0344

PS: Фирмата - "БОМАР ООД" предлага от оборудване за басейни, през спедиторски услуги, до чистачки....Аз лично не бих се доверил на такива!

 

Давам нещо като официален отговор от фирмата-вносител на канадските отопляеми чистачки: Нашата фирма се казва ,,Бомар България ЕООД", регистрирана е миналата година, наследила изцяло дейността на друга фирма. Тя е само в сферата на автомобилните продукти и никога не се е занимавала с друго - ,,спедиция, басейни" и др. Стоките, които внасяме, са във всички бензиностанции и всички хипермаркети, плюс около 700 магазини и сервизи в цялата страна. Това са WD-40, добавките за горива и масла REDЕX, репарационни продукти HOLTS, истинските ,,борчета" WUNDER-BAUM, а от началото на тази година и най-известната ,,костенурка" -TURTLE WAX.

Отопляемите чистачки Heat Flexx остават меки и еластични, което удължава живота им и ни осигурява добро почистване. Те не увличат ледени парченца, които иначе полепват по гумата и също пречат на чистенето, като оставят непочистени следи. А те и помагат за размразяването на предното стъкло, като досега няма нито едно спукано такова, както предполага ,,експерта”.

 

А ето и неофициалната част на отговора: Имаме удоволствието и щастието да работим само с най-качествените и популярни продукти в Света. Ако има няколко души на тази планета, които не познават или не вярват на тези марки /респективно и на техните регионални представители/, то те smile197

 

PRR: Всеки има право да вярва или не на продуктите които му се предлагат! Това, че аз не вярвам на производителя Х не означава че съм "типични представители на породата български всезнайковци", нали? Същото важи и за останалите изтрити квалификаций!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

[..

На Балканите са неприложими по следните причини:

1. Необосновано висока цена;

2. Балканския климат.

Аз, лично, дори и на дизелова О2 до сега не съм имал необходимост от подобни чистачки, да не говорим за бензинките, които имат доста по-силно парно.

Едит: Нещо ми намирисва на WC Tele... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз както всички останали бях скептик за тези неща.Возих се в автомобил с поставени такива.Мнението ми е че хрумването е интересно , и доста приложимо особенно сега.Проблема е че исках да си купя , но се оказа , че няма накрайници за Шкода. Това ме навежда на мисълта че колегата със спуканото стъкло май не е ползвал такива.Колкото до сметката за спрея за размръзяване-не мисля че е точно такава , защото "нормални" оригинални чистачки струват 75 лв. които така или иначе трябваше да ги давам.Разликата е наполовина .Пътувам доста и на моменти ми се е случвало да излизам през 10 км. за да си изтупам чистачките от насъбралия се лед , който оставяше по стъклото гадни деруги.При возенето си в кола с налични подгряващи чистачки-това просто липсваше и стъклото си беше перфектно.Мисля си че това е основното им предимство.Ако представителя на фирмата чете бих искал да запитам дали ще има и чистачки с накрайници за шкода , за да се покефим малко и ние smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А те и помагат за размразяването на предното стъкло, като досега няма нито едно спукано такова, както предполага ,,експерта”.

 

А ето и неофициалната част на отговора: Имаме удоволствието и щастието да работим само с най-качествените и популярни продукти в Света. Ако има няколко души на тази планета, които не познават или не вярват на тези марки /респективно и на техните регионални представители/, то те със сигурност обитават някой сбутан ъгъл на Българските Балкани и са типични представители на породата български всезнайковци, които имат свое ,,гениално" мнение за всичко, по-умни са от всички и знаят решенията на всеки проблем. Точно затова тe винаги ще си останат сврени в дупката на края на Европа, откъдето анонимно ще продължават да заразяват с още по-типична българска необоснована злоба към всичко, което излиза извън техните ограничени познания и разбирания.

 

 

Като Модератор на раздела давам нещо като официален отговор на неофициалния такъв на фирмата вносител на отопляемите чистачки:

 

Тона ви е обиден и нагъл, затова цялото мнение ще бъде изтрито в рамките на деня, освен ако не напишете официално извинение към членовете на Шкода клуб България. Това е форум - колега пита за мнение и впечатления и получва такива. "Бомар България ЕООД" не е в правото си да дава определения за мненията и за изказалите ги тук. Ако на някой нещо му харесва или не му харесва - споделя тук - така се трупа информация и опит. При наличието на фирми и фирмички в България, подвизаващи се в интернет и в реалния живот, които лъжат и мамят, без оглед на това кого и как завличат и ощетяват със своите действия и некомпетентност, колегите са напълно в правото си да се съмняват в един нов продукт, за който липсва подробна информация.

 

 

Фирмата вносител сама казва, че е регистрирана едва миналата година, на сайта и няма обявено седалище в страната и пише: За поръчки и повече информация - БОМАР ООД :!: :?: и е даден мобилен телефон и имейл адрес за връзка. БОМАР ООД или Бомар България ЕООД - кой е насреща? Твърди се едно, пише се друго, но сме длъжни да ви вярваме безрезервно. А ако не вярваме - почвате с определенията. Освен това - след като фирмата, не разбрах само коя точно от двете, че имената се преплитат - няма рекламно разяснителна кампания за своята дейност и по-спецално за обсъждания тук нов нейн продукт, тогава за какво доверие говорим? Само с един сайт в Интернет и написаното там няма как да спечелите много доверчиви клиенти.

 

 

Защо от фирмата вносител не се свързаха с администрацията на форума, защо не пуснаха реклама и допълнителна информация за продукта си, за да знаем, че всичко е ОК. А едно идване на фирмен представител на Шкода среща и демонстрация на предимствата на чистачките ще разсее всички съмнения и със сигурност ще реализира продажби и ще служи като допълнителна реклама, но...няма накрайници за Шкода, както разбираме от мнението на колега - ясно, дай да вземем от Канада, пък каквото стане и където стане, а където не стане - много важно.

 

 

И не на последно място - продукт от Северна Америка идва в Европа, но аз на сайта, рекламиращ отопляемите чистачки, не видях никъде сертификати за съвместимост спрямо възприетите и законово установени в България стандарти и правила.

 

pow.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.