Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Закон за управление на етажната собственост


PVV

Recommended Posts

Колеги, по закона на Мърфи се явявам нещо като домоуправител на входа. Казвам нещо ,защото досега само ме товарят с това онова, без да е имало събрание и т.н. Обаче от известно време се говори за едни общи събрания , за едни книги ,които трябва да се регистрират в общината и на всичкото отгоре срока е до края на месеца. Направих си труда да прочета в нета някои неща , даже купих домовата книга(19.99лв ). Като видях обаче какви неща се искат , направо ми доде да им тегля една......... Тия дето са писали закона явно си мислят ,че домоуправителите по цял ден само с бумащина ще се занимават.

Та въпроса ми е следният:

Някой ,бил ли е на моя хал и изготвял ли е документите за регистрация в общината. Какво минимално трябва да се направи, щото мисля само това да направя колкото да избегна гнева на чичко кмет.

Оня ден дори кварталния пратили да предупреждава домоуправителите ,че ако не изпълнят изискванията на закона ще има глоба от 500 лв smile048 . Комшийката вика-полиция те търси за нещо важно! -и ме гледа подозрително :mrgreen:

Аз мисля да попълня имената в домовата книга и идеалните части и да им .. smile045 Важното е да се сложи номерче май, пък нататък пак по старому.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз минах тази работа по регистрацията.Не е голяма работа ,само малко време се губи.По здрави нерви трябват.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло сте 6 човека/3-ма упр. съвет и 3 контролен/ за дадена кооперация. Всички се избират на събрание. За документи може да се дръпнат примерно от http://varna-odesos.com/page.php?5 /сравни с вешето кметство. Дом. книга и ти може да направиш от тетрадка. На общинарите не им трябва. Само подаваш инфо в кметството.Важно е да вкараш док. и после можеш да коригираш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

И аз присъствах по неволя на такова събрание - доколкото разбрах срока е удължен до м. юни, а книгата не е задължително да се носи в общината...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за съветите. Аз вече приключих с тази процедура. Наистина не е кой знае какво. Книгата не се носи в общината. Там се попълва едно заявление само. Трябва да си носите протокола от общото събрание и списък с живущите по образец на общината. Също и личната карта на заявителя.Управителя ги носи тези неща и трябва да знае някои неща като например -Кога е строен блока, колко е разгънатата площ, какво строителство е и др такива на които аз отговарх -НЕ ЗНАМ. И лелката пишеше квот и дойде :mrgreen: (А , той тухлен, май е правен 70 год ,бе общата площ е ..... и т.н.)

Абе всичко е ...... Иде ти да .. smile096

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.