Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Термо помпа


Guest vankovarnata

Recommended Posts

Колега, ако става въпрос за отопление на този принцип, мога да те свържа с човек, който се занимава с изработването на такива системи. За съжаление мога да ти пратя координати във вторник или сряда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да ползва термо помпа въздух-вода или да е правил нещо такова?

 

Ванка,

 

колежка си монтира това животно преди не повече от месец. Кажи какво те интересува и ще говоря с нея.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

old men точно за това говоря. Срока не е важен, няма лошо за кординати щом ги прави/не поставя/ По точно проблема ми е контрола/електрониката за роторните компресори/,ако се подвизава по форумите за клими сигурно го знам.

 

Пепи, мен ми трябва да я изработя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

old men точно за това говоря. Срока не е важен, няма лошо за кординати щом ги прави/не поставя/ По точно проблема ми е контрола/електрониката за роторните компресори/,ако се подвизава по форумите за клими сигурно го знам.

 

Пепи, мен ми трябва да я изработя.

 

че защо искаш да ги управляваш,или какво искаш да им управляваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

old men точно за това говоря. Срока не е важен, няма лошо за кординати щом ги прави/не поставя/ По точно проблема ми е контрола/електрониката за роторните компресори/,ако се подвизава по форумите за клими сигурно го знам.

 

Пепи, мен ми трябва да я изработя.

 

че защо искаш да ги управляваш,или какво искаш да им управляваш?

 

щото са 3-фазни на импулси от 220в. инвентор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

old men точно за това говоря. Срока не е важен, няма лошо за кординати щом ги прави/не поставя/ По точно проблема ми е контрола/електрониката за роторните компресори/,ако се подвизава по форумите за клими сигурно го знам.

 

Пепи, мен ми трябва да я изработя.

 

че защо искаш да ги управляваш,или какво искаш да им управляваш?

 

щото са 3-фазни на импулси от 220в. инвентор.

 

може да провериш където продават управления за електромотори.за какви ел.мощности говориш и какви са компресорите имаш ли ги или ще купуваш?дай малко повече инфо за това което мислиш да правиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истинската термопомпа е конвенционална! А ако искаш да се заиграваш с инвертор...компресора не трябва да пада под 38Hz(Мисля че беше)...демек 38-60hz. Под тая граница не може да се пада заради мазането на компресора. Вентилаторите пък можеш да ги правиш К'вото си искаш(от изпълнение с инверторно управление до използване на автотрансформатори).

Сподели все пак какво си намислил конкретно...ако не пазиш проекта в тайна.

Ако все пак си решил да се топлиш на термо помпа, вземи(направи) си конвенционална. Сложи си един буфер(акумулатор)150-200 литра в мазето и си гледай кефа. smile152 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истинската термопомпа е конвенционална! А ако искаш да се заиграваш с инвертор...компресора не трябва да пада под 38Hz(Мисля че беше)...демек 38-60hz. Под тая граница не може да се пада заради мазането на компресора. Вентилаторите пък можеш да ги правиш К'вото си искаш(от изпълнение с инверторно управление до използване на автотрансформатори).

Сподели все пак какво си намислил конкретно...ако не пазиш проекта в тайна.

Ако все пак си решил да се топлиш на термо помпа, вземи(направи) си конвенционална. Сложи си един буфер(акумулатор)150-200 литра в мазето и си гледай кефа. smile152 smile159

 

Ползвам едно дайкинче дет се води он/оф, но реално е инвертор. Проблема е, че трябва да ползвам вътрешната платка. При он/оф е ясно и не е проблем. При мен е с два топлообменника, като вторият е за проточен бойлер. Буфера е малък. Все пак е за апартамент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За vankovarnata - обещаната връзка: инж. Васил Коликовски със служебен тел и факс 02/955 43 71 и GSM 0888 41 75 16. Ако те интересува , мога да ти изпратя името и адреса на фирмата му, но на лични, за да не бъде възприето като реклама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За проточен боилер [-X няма да стане работата защото термопомпата не грее повече от 50-55 градуса без допълнителен нагревател, за боилер със серпентина става.

Ако ще купуваш всичко от магазин по-добре си вземи готова система че свят ще ти се завие докато я пдкараш както тябва и цената няма да е много по ниска. Правил съм подобно нещо но с части от обикновена 24-ка с допънителен датчик за температура на водата.

За да използваш термопомпа ефективно и да ти е икономична ти трябват конвектори защото радиаторите нетоплят добре при ниски температури на флуида, а за охлаждане хептен ги няма.

Кажи какво имаш в предвид и какво налично, може и да помогнем с нещо.

 

Тук има няколко модела на леко неприлични цени. Ако нещо ти хареса първо се обади ще има бонус smile056

http://www.bulclima.com/products/invertorni-termopompeni-instalacii

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ни е последния модел 40кв маи беше

Битцера си имат компресори с инвертори и си се мажат до към 20 херца ама цената не си струва по добре да си купиш китаиски инвертор на лентс и да си връткаш подходящт компресор инвертора е под 500лв. Тплообменик вода фреон и тои толкоз 50 60 градуса на кондензация ще може да правиш с малко вода в канала :lol:

017218913.jpg

017218908.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ни е последния модел 40кв маи беше

Битцера си имат компресори с инвертори и си се мажат до към 20 херца ама цената не си струва по добре да си купиш китаиски инвертор на лентс и да си връткаш подходящт компресор инвертора е под 500лв. Тплообменик вода фреон и тои толкоз 50 60 градуса на кондензация ще може да правиш с малко вода в канала :lol:

017218913.jpg

017218908.jpg

 

Тия октагончета хубава работа вършат,ама на човека му трябва да си го сложи в апартамента, а този агрегат е доста по-голям от една средностатистическа тераса smile001 . За този агрегат ВЪОБЩЕ не трябва инверторно управление. мазането при тях става с т.н. маслен диск...и не на последно място- Много скачат тез бицери. като тръгне ще събуди целия блок... smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ни е последния модел 40кв маи беше

Битцера си имат компресори с инвертори и си се мажат до към 20 херца ама цената не си струва по добре да си купиш китаиски инвертор на лентс и да си връткаш подходящт компресор инвертора е под 500лв. Тплообменик вода фреон и тои толкоз 50 60 градуса на кондензация ще може да правиш с малко вода в канала :lol:

017218913.jpg

017218908.jpg

 

Насе тва на терасата smile021 за покрива ми трябва хеликоптер, на земята ше го отнесат за една вечер.

vasko az за тея пари ще направя цялата вила и ще останат. Целта е като за без пари нещо дето е 10000лв.

За сега системката бачка с инверторче вехто фуджицу 12-ка на 100в. с пластинчат 9кв. и четери вътрешни тела от 12-ки на вода с управление DEI-737AR и всичко е 6 smile152 Време е да помислим за ваната :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.