Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

лампа за маслото


todor

Recommended Posts

Колега, и при мен гасне преди запалване, чак сега и обърнах внимание. Явно е нормално. Някой има ли идея как е при другите от VAG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Разгледах тема,та се загледах и в мойта 'убавица!Видях и се надявам,че проблема с лампата на колегата е решен и най-вероятно няма проблем с колата!Мога ли аз да продължа тема (за да не пускам нова) с моя "проблем"!Пиша в кавички,защото не съм сигурен дали има проблем!При мен случая е следния:1.Въртя на контакт - ЛАМПА ЗА МАСЛОТО НЕ СВЕТИ!2.Паля колата - ЛАМПА НЕ СВЕТВА!

В ръководството пише,че коли с "информационен дисплей" тази лампа не свети!Свети само при "грешка"!Явно всяка кола си има специфика,МОЛЯ ЗА СЪВЕТ от хора с опит!!! Колата е Skoda Octavia 2 - 1.4TSI (2009) с MAXIDOT!!!

 

P.S. Намерих нещо из форума!Това са думи на pesho_b : "То досега никога не е светвала лампа за масло, дори и когато дам контакт и при запалване."

Колегата има същият проблем,но краен отговор няма!Аз също имам MAXIDOT и се надявам тази електроника да задейства,когато имам нужда от нея!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, на мен при 1.9 ТДИ чак 1-2 секунди след като запали двигателя гасне ламбата.

Ако я оставиш по-дълго на контакт не гаси ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен изгасва преди да запаля. Не става дума за Октавия, но все пак е Шкода smile049.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да сам савсем точен аз съм с макси дот и или гасне мн барзо или даже изобщо не свети преди и след палене. Като се замисля май не сам я виждал никога. Мисля че при проблем ще покаже индикация в най горната част на дисплея, където дава индикация за течността за чистачки например.

Това е от мен, довечера ще се загледам дали изобщо светва дори и за миг.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам О2 1.9TDI, 2006 г. При мен всички лампи с изключение на тази за акумулатора изгасват 2-3 секунди след даване на контакт, преди стартиране на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен (Октавия 1 - 1999г) - светват всички на контакт, но една по една гаснат всичките преди стартиране освен тази за зареждането на акумулатора. След старт на двигателя - гасне и тя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да сам савсем точен аз съм с макси дот и или гасне мн барзо или даже изобщо не свети преди и след палене. Като се замисля май не сам я виждал никога. Мисля че при проблем ще покаже индикация в най горната част на дисплея, където дава индикация за течността за чистачки например.

Това е от мен, довечера ще се загледам дали изобщо светва дори и за миг.

Поздрави!

 

Ще ти бъда благодарен,ако погледнеш!Колата я имам от месец и половина и от кеф дори това не съм забелязъл(а на старата през ден и проверявам маслото,че гори)!Много съм смотан! ](*,)

При мен при контакт всетят доста крушки,повечето изгасят и остават EPC(което е за бензиновите мотори), лампата за газовете и акумулатора (спирачката и колана не ги броя)!За масло дума да не става!Има 2 символа на таблото за масло!Единият е стандартената масльонка(червена според книгата),а другият е пак масльонка,но с означено ново под нея (жълта според книгата,за новото на маслото)!НИЩО НЕ СВЕТИ!

Поздрави и smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ламБъ за масло НИ светЬИ, нито преди нито след, ама хич, дори за миг не светва, камоли жълта или червена. Пак казвам, мисля че дисплея ще си каже всичко. Дано не се стига до такива признания от негова стана.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да добавя, че в момента ми вади съобщение за оставащите км и дни до смяна на маслото. Но не и ламБи.

smile126 Мерси много,сега ми е по-спокойно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.