Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ТДИ-то се прецака - Проблема оправен


Pesho

Recommended Posts

И така да кажа и аз че студовете /може би/ си оказаха влияние, колата е Октавия 1 1.9ТДИ 110.

Вчера като си карах и така Октито започна да прекъсва и да губи мощност.

И така ту се оправи ту пак прекъсва и губи мощност. Чат пат гаснеше и на празен ход като го оставя.

Мисля си, че е от скапана нафта която е замръзнала може би във филтъра? Или се бъркам? Кажете вие какво да правя? ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не светка лампичката check engine аз залагам на замръзнала нафта или замръзнал горивен филтър, ако е събрал вода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не светка лампичката check engine аз залагам на замръзнала нафта или замръзнал горивен филтър, ако е събрал вода

Лампата светва, ако това има значение :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не светка лампичката check engine аз залагам на замръзнала нафта или замръзнал горивен филтър, ако е събрал вода

Лампата светва, ако това има значение :-k

 

Светва,защото влиза в авариен режим компютъра.Ако не си сменял горивен филтър дълго време и си попаднал на лоша нафта,може това да е проблема.Пиши като има развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Източи водата от филтъра (отдолу има кранче) или по-добре го смени на първо време. Но е добре да минеш един VAG-COM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тичай на диагностика да ти кажат какво и е на колицата!

 

това трябва да направи колегата не да стреля наляво надясно... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите колеги! В момента нямам възможност да я закача на Ваг ком, но да кажа че положението се оправи като смених филтъра. Сега всичко си е ОК, но от филтъра нищо не изпадна освен чиста нафта и няколко капки вода, което ме съмнява да е проблема! :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

](*,) Тази сутрин направо угаснах, след 2 км. ](*,) Запалих сутринта без проблем но след 2 км. светна чек лампата и загуби всякаква мощност. СПЕШНО се нуждая от ВАГ КОМ. Ако някой има възможност да съдейства да каже. smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VAG-COM имам. Пиши на лично къде си да видим дали мога да мина, че програмата през деня е ужасна ](*,)

 

Освен това днес беше -14, та тия 2 километра са точно времето да изхарчиш горивото във филтъра и да останеш без. Първото място където замръзва нафта е тръбопроводите под купето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам кабел, мога да ти помогна вечер, след 18:00 - живея в слатина

 

Благодаря колега, ако не успеем с Адаша PRR да свършим работа, понеже чакам той да ми каже кога ще му е удобно да се видим, ще те имам впредвид. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен имаш вода в резервоара и с ваг-ком няма да мине,ама късмет пробвайте,пишете какво е станало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен имаш вода в резервоара и с ваг-ком няма да мине,ама късмет пробвайте,пишете какво е станало

 

Ако имам вода както казваш, какво може да се направи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен имаш вода в резервоара и с ваг-ком няма да мине,ама късмет пробвайте,пишете какво е станало

 

Ако имам вода както казваш, какво може да се направи?

Източване на нафтата от резервоара,и трябва да се почисти,дано не ти се налага да го сваляш,защото жена ми има едно Сузки и съм на тема сваляне,ама чакам да се поотопли и ще действам ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен имаш вода в резервоара и с ваг-ком няма да мине,ама късмет пробвайте,пишете какво е станало

 

Ако имам вода както казваш, какво може да се направи?

Източване на нафтата от резервоара,и трябва да се почисти,дано не ти се налага да го сваляш,защото жена ми има едно Сузки и съм на тема сваляне,ама чакам да се поотопли и ще действам ](*,)

 

А дали няма пробка някъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен имаш вода в резервоара и с ваг-ком няма да мине,ама късмет пробвайте,пишете какво е станало

 

Ако имам вода както казваш, какво може да се направи?

Източване на нафтата от резервоара,и трябва да се почисти,дано не ти се налага да го сваляш,защото жена ми има едно Сузки и съм на тема сваляне,ама чакам да се поотопли и ще действам ](*,)

 

А дали няма пробка някъде?

Мисля че не,но ако искаш да си напълно сигурен че това е проблема вземи съд(туба някъква),напъхай вътре входа и излишната нафта и карай,ако всичко е ок значи проблма ти е тва.Да спеш нафта в тубата преди да тръгнеш smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така, вчера продухах маркуча който идва от резервоара и сипах 2.5 литра бензин на 20 литра нафта, която беше в резервоара и колата литна! Това е, от сега нататък в такива мразовити дни задължително ще сипвам бензинец по малко.

 

А междувременно, след това с PRR я закачихме на Ваг-кома и изчистихме сумати грешки.

Още веднъж Благодарско на Пепи smile126 smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така, вчера продухах маркуча който идва от резервоара и сипах 2.5 литра бензин на 20 литра нафта, която беше в резервоара и колата литна! Това е, от сега нататък в такива мразовити дни задължително ще сипвам бензинец по малко.

 

А междувременно, след това с PRR я закачихме на Ваг-кома и изчистихме сумати грешки.

Още веднъж Благодарско на Пепи smile126 smile159

Днес сменях горивния филтър и гледам нафтата (заредена на ОМВ) беше доста гъста при температура -10,така че малко бензинец не е лоша идея :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ко - на Шел ли да ходиме? [-X Три години с ОМВ и колата пали на -11 все едно е +11. smile004 Като да не зареждаме на ОМВ, къде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ко - на Шел ли да ходиме? [-X Три години с ОМВ и колата пали на -11 все едно е +11. smile004 Като да не зареждаме на ОМВ, къде?

Зареждайте си то при тоя студ е нормално да се сгъсти малко :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.