Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Две модификаций за Фаворит/Форман


The Best Forman

Recommended Posts

Първата не е много за хвалба , но фаянсовата криза принуждава към нестандартни решения ... след като падна студа главата ми заприлича на лунен пейзаж от бравата на задния капак и естествено проверих как са цените на амортисьорчетата . Неудовлетворен днес влязох в един магазин за Лада и Москвич и установих , че от Москвич Алеко пасват идеално на Фаворита и по сила , почти и по дължина ( с около 5 мм. са по - къси ) и най - важното са оригинални руски и са на цена на едно шкодово :mrgreen:

Другото изобретение е свързано с помпичките за пръскалките , които по магазините са изключително и само китайски и текат още не сложени ( няма оправяне ) , но от фелициевите помпички все още се намирарт оригинални , но те са двупосочни със смяна на поляритета ( демек с една помпа пръскаш и отзад и отпред ) .

Прави се платка с две малки реленца с 5 крака като минуса на намотките се връзва на късо и се прехвърля към постоянно затворения контакт , а плюсовете се дават на другия край на намотките и към постоянно отворения контакт и когато се подаде плюс от ключа към едното реле то щраква и пуска плюса към моторчето , а минуса минава през затворения контакт на другото реле . Когато се подаде плюс към второто реле се обръща поляритета и моторчето върти на обратно ( стар алармаджийски трик , но много ефективен )

Свободната дупка на казанчето се запушва или пък си вземате казанче за едно моторче и си карате спокойно поне още 5 години без да леете течност за чистачки по улиците smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За амортисьорчета е така както си написал,преди около три години се дискутираше тази тема и когато ми се наложи го направих ,тогава ги купих по 17.50 лв броя.

За пръскалките ,щом си го направил и те задоволява ,желая ти да си ги ползваш със здраве !

 

smile027 smile027 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят Фаворит се нуждае и от двете модификации . Искам само да питам за амортисьорчетата от Алекото нали нямат нужда от някакво преправяне ..Свалям Фаворитовите и монтирам тези от Алеко .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм с единия мод - алековите амортисьорчета на петата врата. Преди година и нещо бройката беше около 12 лв, цената на шкодовите така и не проверих колко е точно. При Фелиция пасват 1:1.

 

И все пак, макар че смених само едното - а принципно не се прави така, ако става дума за някаква неособено голяма разлика в парите, не съм убеден че си струва. При мен се омасли за около година, все още действа (т.е. вратата не ми пада на главата), но не е съвсем ок. И в резултат отново си удрям главата в бравата :smt0344

 

Иначе за ентусиасти, тази тема от форума на руските "филеводи" може да ви се стори интересна:

 

Felicia: Список заменяемых деталей

http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.php?t=604

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.