Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Замръзнало жило на ръчната !!!


niki9110

Recommended Posts

Колеги имам проблем снощи брат ми като прибрал колата драпнал ръчната и ся се опитах да преместя колата не помрадва някакви съвети нещо защото колата ми трябва :?: :?: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Режеш жилото вършиш си работата и после го сменяш! Щом е замръзнало така, значи има пробив някъде и вътре е влязло каквото може и е замръзнало. Ако е 20 годишно пък е трябвало да го смениш отдавна.

 

п.с. Местя ти темата, не е за тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eeee, не чак толкова брутално де! Първо пробвай да пуснеш парното на макс като загрее колата. Така голяма част от жилото се размразява (минава в тунела на парното). Остава малка част която е отвън и обикновено тя изпуска. Да не говорим, че двигателя също позатопля жилата. И след като веднъж се размразят си слагаш една табелка в колата, че зимата ръчната не се дърпа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дано успееш да го размразиш това жило, обаче имай нагласата да слагаш ново. Миналата зима имах същият случай и не можа да се размрази след 40 км каране и пуснато парно, как не се изпекоха тия накладки не знам. Впрочем тия жила са големи боклуци-поне моето е на една година и грам не хваща, купи си от някъде, където да си сигурен, че е оригинално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем днес докът беше по топло леко я размърдах колата напред назад и почна да се движи до не знам дали напълно не сам я пробвал на по дълго разтояние :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами можеш да вдигнеш всяко едно колело и да провериш на ръка дали се върти свободно; по принцип и по усилието с което се вдига лоста на ръчната може да се разбере дали задържа, или се е освободило, ама пък така жилото може пак да заяде в бронята, така че първият начин е по- сигурен, като колелата от срещуположната страна трябва да са подпряни и да не е на скорост колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз знам че зимата не се опъва ръчната, но не е моя вината аз дори още нямам книжка брат ми направил тази тапотия.

 

Няма такова нещо :) Легенди са това от едно време. Ако всичко е наред нищо няма да ти замръзне и т.н. Моето защо не замръзва? :)

 

Казах да го режеш, защото така или иначе е за смяна. Ти прави както прецениш за добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замръзват когато им е нацепена бронята, влезе малко водичка с кал и замръзне; ако е здрава бронята няма проблем.

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта ръчна никога не е замръзвала :roll: постоянно си е вдигната.Миналата година при -15 нищо и нямаше и сега пак при студовете също нищо и няма \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ръчната се ползва редовно и нямаш проблеми.

 

[-X Като е влязла веднъж вода по-добре да не се ползва ... зимата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малко бой по жилото докато се отроши леда под задните колела и ще отпусне. Може да свалиш колелата - хем по-лесно ще го налагаш, хем ше разбереш като се завъртят свободно. После паркинг спирачка е 1-ва пък напролет ще го мислиш. Сега много студ за такава работа :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- често истинската причина за проблема не е в самото жило, а залепват накладките и механизмът в барабана. Естествено това се случва когато по някакъв начин в барабана има вода или влага и при ниски температури замръзва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще го режеш трябва да е точно до барабаните, иначе нищо не правиш, все едно си пуснал ръчната. То май на 120-ската са три жила. Едва ли е замръзнало централното. Свали задните гуми, вземи гореща вода, пусни ръчната и поливай жилата по цялата дължина. Като отпусне ще се завърти свободно барабана. После както каза един колега по-горе - табелка "НЕДЪРПАЙ РЪЧНАТА" до пролетта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.