Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Надраскана боя


Adrian

Recommended Posts

Оглеждам се за съвети при надраскана боя, че в тези снежни дни при почистването на лед и сняг от колата боята се е надраскала на някои места. Също така си търся и удобен начин за чистене, защото е ясно, че няма да ползвам старите методи вече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я чистя с четка. Не ми се е случвало да я надера с нея.

Замазвам си петънцата с паднала боя с помощта на маркер (от тези които са с боя вътре).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам само такива драскотини на пластмасовите греди... , но те са само от крайпътни клони. Щом не се усещат може да са само повърхностни. Пробва ли да я измиеш хубаво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като се постопли малко ще я закарам на автомивка, че не искам в тези студове сега. Те със силиконово перо всеки път ми я минават след измиване, ще кажа след като я измият какъв е резултата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

силиконовото перо е за подсушаване на колата

не за оправяне на драскотините или за почистване от лед.

За почистването от сняг и аз използвам четка, от лед почиствам само стъклата а не ламарините

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр.,

1. Силиконовата домашна метла за махане на лекуя пухкав сняг

2. Леда се маха със следното приспособление;

- купете най-обикновена стъклочистачка за прозорци

- с контурно ножче изрежете по права линия гумата отпред, така че да остане само 2-3 мм гума.

С така полученото приспособление може да си почистите Фабията, без да се притеснявате че ще си я надраскате...

:):):) за по -сигурно обаче, препоръчвам следното

Дръжте я надлежно затворена в сухя и топъл гараж...

наздраве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

За да не правя нова тема, ще питам направо тук. Преди месец минах фабията на четките на екото на Горнобански път и резултатът никак не ми хареса. Боята беше яко надрана от четките с едни драскотини, които правят боята да седи леко като мат. Не са грапави, по скоро повърхностни. Та мисълта ми е, ще изчезнат ли с пастиране с три пасти в Софавто, щото 150 лв не ми се дават, ако няма да има резултат. :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.