Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гадно тропане отпред


johnnie213

Recommended Posts

Чудех се къде да пусна темата, тъй като все още нямам Skoda и реших, че този раздел е подходящ. Ако съм сбъркал, моля да ме извините. Проблемът е следния: от няколко дни на моя VW Vento при тръгване и на по-ниски обороти на първа-втора скорост се чува едно гадно тропане (чукане) отпред. Ако я пусна по инерция изчезва. Понякога не се чува. Вчера ми направи впечатление, че като се возихме 4 човека започна да го прави (може да е съвпадение), после я карах сам и пак се чуваше. Двама човека ми казаха по моите обяснения, че може да е от съединителя (лагер например). Иначе количката е вече на 303000 км, но не ми е създавала никакви проблеми с двигател или скорости. Преди около 60000 км съм сменял диска на съединителя (би трябвало и лагера да е сменен) ама не знам колко би трябвало да изкара до следваща смяна - може би вече му е дошло времето. Преди тази смяна не съм чувал такива шумове просто започна да приплъзва стария и го смених. Моля, за някакви мнения или препоръки за тестване по някакъв начин за да разбера дали е от него - да не взема да съсипя и нещо друго, че ако остана без машината за по-дълго време става страшно. :):):):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ако е от лагера, като натискаш съединителя ще го усетиш, то му се променя плавното потъване. Диска би трябвало да кара още. Не съм много разбирач, ама да не е някой тампон на двигателя, щом го чуваш при потегляне и на 2-ра. Иди да ти я погледнат някаде на канал, да не е нещо по-сериозно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би ще се окаже, че всичко е резултат от скъсан маншон на външно ляво каре на полуоска и съответно необходимост от смяна на карето. Утре ще разбера окончателно. Дано да е само това. ](*,) Тропането вече е доста силно. Дано утре да успея да измина около 10 км до сервиза. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Формана ми бяха изпаднали иглите на едно от лагерчетата на страната към скоростната кутия и така както описваш започна да тропа.Ако е това,в ж.к. Х.Димитър има магазин за такива игли и лагери и може да купиш и наредиш,аз така направих и все още върви без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Формана ми бяха изпаднали иглите на едно от лагерчетата на страната към скоростната кутия и така както описваш започна да тропа.Ако е това,в ж.к. Х.Димитър има магазин за такива игли и лагери и може да купиш и наредиш,аз така направих и все още върви без проблем.

от къде тръгнахте ,къде отидохте ;)

за сведение-той няма такива лагерчета

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Формана ми бяха изпаднали иглите на едно от лагерчетата на страната към скоростната кутия и така както описваш започна да тропа.Ако е това,в ж.к. Х.Димитър има магазин за такива игли и лагери и може да купиш и наредиш,аз така направих и все още върви без проблем.

от къде тръгнахте ,къде отидохте ;)

за сведение-той няма такива лагерчета[/quote

 

Аз написах какво ми се е случило на мен,а той защо не пише във форум за Опел ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Формана ми бяха изпаднали иглите на едно от лагерчетата на страната към скоростната кутия и така както описваш започна да тропа.Ако е това,в ж.к. Х.Димитър има магазин за такива игли и лагери и може да купиш и наредиш,аз така направих и все още върви без проблем.

от къде тръгнахте ,къде отидохте ;)

за сведение-той няма такива лагерчета[/quote

 

Аз написах какво ми се е случило на мен,а той защо не пише във форум за Опел ?

нищо конкретно към теб-просто исках да кажа че с тея постове за някакви шумове във форума са мнооого заблуждаващи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Формана ми бяха изпаднали иглите на едно от лагерчетата на страната към скоростната кутия и така както описваш започна да тропа.Ако е това,в ж.к. Х.Димитър има магазин за такива игли и лагери и може да купиш и наредиш,аз така направих и все още върви без проблем.

от къде тръгнахте ,къде отидохте ;)

за сведение-той няма такива лагерчета[/quote

 

Аз написах какво ми се е случило на мен,а той защо не пише във форум за Опел ?

нищо конкретно към теб-просто исках да кажа че с тея постове за някакви шумове във форума са мнооого заблуждаващи

 

 

абе там във варна да не ви затрупа ,та цел ден си във форума :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз написах какво ми се е случило на мен,а той защо не пише във форум за Опел ?

 

Е сега пък да поствам във форума на Опел при положение, че става въпрос за VW Vento. :) Все пак нали е от VAG групата. :)

 

Иначе се оказа, че е вътрешното каре на дясна полуоска. Маншона се е измъкнал от гривната, изтекла е греста и съответно се е поразбило карето. Вече съм с ново каре и за сега тропането го няма избрах си за 103 лв Metelli. Старото си го запазих за всеки случай, че знам ли го това какво е - ако се прецака ще занеса старото за рециклиране. Дано да е било това. А най-комичното в случая беше, че днес сутринта тропаше много здраво и съвсем бавно я закарах до сервиза. Като се качи човека за да я покара и да я чуе какви са шумовете - ни вопъл ни стон. На крика обаче се видя, че маншона е отворил. Та такива ми ти работи. :)

 

Благодаря на всички за съпричасността и съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитат -Иначе се оказа, че е вътрешното каре на дясна полуоска.-край на цитата .

 

Излиза ,че съм познал ,че е вътрешно каре ?

 

smile159 smile168 :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е shotik опита си казва думата. На мен досега не ми се беше случвало да чувам такова тропане (затова и не го разпознах), но с напредване на възрастта на Вентолин-чо, изминатите километри и все по-честите намеси на разни мастери ще понауча и други разни неща. :):):):):) А иначе тропането си е доста зловещо. :) Във форума на NISSAN, колега го беше описал като "все едно минаваш с пръчка по ограда" бих добавил с метална пръчка по метална ограда. :) smile137 smile066

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.