Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

След три безпроблемни годинки, днес Буба се отличи...


РусенскоВарено

Recommended Posts

Закарахме детето на училище, прибрахме се и като заключих Бубенцето с дистанционното, не и светнаха аварийките веднъж, както обикновено. Отключих я, светнаха си два пъти, заключих я, само щракна, нищо не светна и така няколко пъти. Количката се заключва, ама няма светлинна индикация за това. Червеното и оче на шоферската врата си мига, всичко друго бачка, само еднократното мигване при заключване го няма.

 

Като специалист в готварството и мръсните вицове и пълен невежа в автомобилната електроника, ще съм благодарен за идеи кво и е на госпойцата, а пък съм намислил, като е такава своенравна и ми върти номера, да я водя да я ръчкат в ЕТ, в събота, че през седмицата няма да мога.

 

Алармата е фабрична, возилото е Октавия Съни Тур, 2006 година.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице,

 

Провери всички бушни дали са си на мястото (побутни ги) и виж дали няма някой изгорял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ядец, не е сирената, :mrgreen: ей сега слизах да я пробвам - пищи си както винаги - оглушително. :D Разбутах и бушониадата(егати шаренията :) ) и пак съм на изходна позиция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щот се е увъртел у работа, не ща да го притеснявам.

 

P.S. - Звънях му, не дига, само да го тормозя - няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е релето за мигачите. При мен на Фабията залепваше и светеха постоянно, а при теб може да не ще да включва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ikonoma, мигачите са ОК - бачкат при отключване, ляв мигач, десен мигач, аварийки, само на заключване се ослушват.

 

rgs, мерси за съвета, ще пробвам да видя какво ще стане утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата се заключва и на 5-те врати, пуска си червеното око да на шофьорската врата, всичко е заключено и проверено, няма индикация на таблото за отворена врата, цял ден проверявам. Ако имаше съмнение за отключена врата и алармата не сработва с централното и имобилайзера, нямаше ли да писне, а тя не пищи. Проблема е само светлинен, ама откъде е? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице... сори, бате :oops: (Почти) цял ден телефонът ми си стоеше на предната седалка на Марта, където съвсем безотговорно го бях забравил. Чаааааааак на края на деня успях да си го погледна - ама ти беше звънял къде - къде по-рано.

Ще имам повод много да почерпя.

Относно проблемът с алармата - нещо не ми се връзва. Казваш, че при заключване я няма светлинната индикация, а при отключване я има. :-k При всички положения трябва един бърз преглед с VAG-COM. Така наизуст е трудно да се каже.

Колеги - при О1 в модула за централното (алармата) има отделно реле, което задейства мигачите. Съвсем различно е от това на таблото (с червения триъгълник) и няма нищо общо с него. Грешно е да се твърди, че при закл./откл. се задействат "аварийните".

П.С.

Незатворена врата или капак, или поне алармата така си "мисли" :-k smile049

Точно на това и на мен ми прилича. Със сигурност, обаче можем да изключим шофьорската врата. (Иначе нямаше да заключи изобщо нищо). Най-вероятно някое от ключетата в бравата е на път да си замине. Трябва да се опитат една по една вратите.

Ице - пробвай да затваряш/отваряш една по една вратите и си гледай индикацията на таблото. При някоя от тях не трябва да загасва (дори и при затворена - видимо). Да не забравя да ти кажа, че и задния капак се води "врата" в този случай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез аларми нямаха ли програмиране на заключване и отключване ... да не са я бъзикали и да са спряли мигачите при заключване или просто да се е ошашкала централата :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тез аларми нямаха ли програмиране на заключване и отключване ... да не са я бъзикали и да са спряли мигачите при заключване или просто да се е ошашкала централата :?:

 

Първо да провери ключетата на вратите. Там е слабо място. После ще я гледаме с VAG-COM-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобка, няма нищо, мерси за съветите, ще пробвам. smile159

 

Гени, тая кола никой не я бъзика, само аз и Ирина имаме достъп до нея, па ние не сме по бъзикните. ;) smile027

 

Плафона свети както обикновено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тая кола никой не я бъзика

Знаеш ти ко праят с компа при смяна на масло smile021 ... една чафка да махнеш и си отлетел ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробва ли с инициализиране, откачането на акумулатора? То май и батерийката трябва да се откачи, ако има такава /поне моята има/, но после пак всички настройки наново...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гена, колата беше в ЕТ на 13.12.2009 - чак сега да се изяви нещо - няма как, а снощи индикация при затваряне имаше.

 

Мите, ако ще се откача акуто - няма да съм аз, батерията на дистанционното едва ли играе в случая.

 

Накратко, слязох до колата и се заиграх - отключване с копчето на дистанционното - стандартно щракване, 4-те бутончета рипват нагоре, светва плафона в колата, две мигвания на мигачите отвън - както винаги. Почвам да отварям и да затварям всяка една врата по отделно - при отворена свети индикация на таблото за отворена врата, при затваряне индикацията гасне. Така и при 5-те врати. При заключване не светват мигачите веднъж, изобщо, а до вчера светваха. От вътре - отключвам, влизам и като дам контакт - плафона гасне нормално и плавно - както винаги. Извадя ли ключа - плафона светва веднага. Отворя ли врата без да съм угасил фаровете - зумера пищи. При заключване на колата отвътре, всички 4 бутончета заедно слизат надолу. При отключване отвътре - скачат заедно нагоре. Пробвах отвън да натисна копчето за заключване и да отворя врата едновременно - пищи алармата.

 

И те така............ smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А капака на мотора?

 

Стефанеееее, колко черпня ти дължа!!!!!! :lol: smile159

 

Историята: Сутрината паля дзверо и излизам да чистя му стъклата. Усетих, че на излизане, понеже е кофти бордюра, а и аз съм егати топката, крака ми закачи лостчето за отваряне на капака, но не отдадох значение. Капака си седи мирно, щото го държи онуй другото лостче, дето се подава през решетката и требе да го отместиш встрани, за да отвориш капака нагоре. И сутринта до училището на детето и обратно - около 2,5 км - на допълнително охлаждане съм бил. :mrgreen:

 

И колата си ми казва - нещо не ти е затворено - ама кой да се сети, еле па я!!! :oops:

 

И отивам пак сега долу, дърпам лостчето за предния капак в купето - не щрака. Отивам отпред и си пъхам ръката под решетката без проблем - капака ме чака да го отворя с външното лостче. ](*,) Отворих го, затворих го, затворих вратата на колата - заключих я с дистанционното и.......СВЕТНАААААААА. :smt004 :smt004 :smt004

 

Благодаря на всички ви за съветите и загрижеността, много имам да черпя. smile159 smile159 smile159

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, радвам се, че си вече за раздела "сам се справих" ... а иначе нямах предвид дистанционното - самата аларма трябва да си има вътре батерийка /поне по-скъпите модели имат/, която осигурява запаметяването на настройките при откачане на аку-то. Но предполагам, че пак няма ти да смееш да я пипаш, може би дори не знаеш къде се намира ;) Аз понеже нямам излишни пари и нерви да ходя по алармаджии, а Боби го измъчих достатъчно с моята бракма, вече се правя на майстор и си я ръчкам сам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.