Jump to content

skoda-auto.bgautozone.bg

За "летните" шофьори!

PRESIAN

Recommended Posts

:smt0344 Днес следобяд във Варна заваля сняг,след като цял ден валеше дъжд.И стана тя каквато стана.

От Пикадили-Младост до Бурлекс(СБА)-Младост-40мин.За тези,които не са от Варна, това е около 1км.От светофара на Сливница и Република до светофара на Република и Цар Освободител- плътна колона.След,като 5 мин.седях и видях,че колоните не се движат,поради многото закъсали(включително един автобус) обърнах през острова и реших да мина по уличката,която е успоредна на Република и да изляза на Цар Освободител при Лукойл.Да ама не.И там пълно със закъсали(летни шофьори),които като спрат не могат да тръгнат.

Излезли пичовете с галошките и джапанките сутринта за работа и сега не могат да се приберат.И това,защото "лежат на ухото" ,че във Варна не валяло сняг или пък ако падне те няма да си карат колите.ДА ама както вече казах- НЕ.Аз съм от 12 години във Варна и сняг винаги има.И такива,като мен ЛУДИ,които дават ЛУДИ пари за зимни гуми,страдат от идиотите наречени "ЛЕТНИ ШОФЬОРИ",които или ще задръстят движението или ще ударят някой,просто защото не могат да спрат с техните галошки.Да ги питам аз като няма сняг защо си купуват зимни обувки и ботуши,а не си ходят по джапанки и чехли.Нали е същото?

Та затова аз съм "ЗА" зимните гуми да станат задължителни.

Не може всеки път,когато завали сняг вечерта по новините да кажат:"...днес само в София станаха 150 леки и 10 тежки катастрофи...и т.н."

Сега някой ще каже:"ама те не чистят".Това е вярно.Но колото и да чистят ако си с "летни пистарки" нищо не може да ти помогне.

Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 77
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

• BlackPearl

9

• VALDO

7

• bega4kata

11

• frass

7

Най-много писали в темата

Те, тези шофьори и на сухо могат да направят какви ли не бели. Съжалявам, че си чакал 40 минути за 1 км. По някога колата от предимство може да се превърне в недостатък, уви...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо и аз бях там,обаче си пуснах едно CD с хубава музика и бавно/бавно към "Мебелната"

Човече колко се изговори и изписа за този проблем,няма оправия.За това не се нервя.На паркинга пред блока 50% от колите са с летни гуми.Даже комшията и той.Есента като сменях мойте ,той ми се смееше.Ти и аз няма да ги оправим "летните" шофьори,закони и глоби трябва да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

който е решил да спести "тази невероятна" сума за зимни гуми и 5 закона да има няма да купи други галоши за безценната си кола.

или всички ще започнат да взимат т.нар. "всесезонни" гуми. които са също толкова зле.

кофти номер с това задръстване. но мисля че грам нищо не може да се направи, освен както написа колегата по-горе - пускаш лежерна музика и се забавляваш на хорската глупост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята няма зимни гуми, но си стои в гаража! Трябва да се научат хората, че щом искат да яздят, трябва и да зобят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бургас вече натрупа 5-6 см. сняг и продължава да вали. Аз съм със зимни гуми, но масово шофьорите в Бургас не са, особено таксиметровите. Ще стане весело по пътя към офиса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В предишната фирма дето работех, за да спестят пари (имахме около 80 коли) слагаха само по 2 зимни гуми на кола - на задвижващите колела. Повечето колеги не бяха съгласни да карат така, но какво да правят. И се превръщаха не по тяхна вина в полулетни шофьори.Служебните коли се разрешаваше да се ползват като лични извън работно време - това са 80 коли само от една фирма потенциални причинители на ПТП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На баира за Виница беше същата история, снегорина не можеше да мине от закъсали с летни гуми. Всяка зима си вали сняг във Варна, по 5-6 см, и всеки път е едно и също, колоната чака и псува, а отпред някой боксува с галошите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То заради Самуйл ще да е било. С летните гуми пак е закъсал! smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна - града с най много валеж едва ли не в цяла Европа (цитат от бТВ).

Че са чистили - чистили са.

Че можеше по- добре - можеше.

Ама някои са тръгнали като на сватба. Само панделки и балони им липсваха :smt0344 :smt0344

Да закъсаш на нищо и никакъв баир пред ХЕИ (варненци го знаята) - нямам думи :smt0344 smile197

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас в Пловдив от вчера превалява на моменти, ама и тая година май няма да натрупа. За поредна година имаме една от най-топлите зими, температурите да паднат с градус, два най-много под нулата и то за максимум 2 или 3 часа през ноща.Въпреки това винаги си слагам зимните гуми. Лошо впечатление ми правят шофьори, които на есен тръгват за гуми 2-ра рака, ама не питат зимни ли летни ли, важното е да е с голям граифер, че да искарали по дълго време, та така са се навъдили коли с пластмасови гуми, че е ужас. Дано в цялата страна всичко да е наред и да няма пострадали, пък с нервите незнам smile049 Успех на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То заради Самуйл ще да е било. С летните гуми пак е закъсал! smile004

Той май със звяра на сняг не стъпва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези с 2 зимни гуми на задвижващите колела са даже по-опасни, защото успяват да потеглят, ако са само с летни - спират и правят задръстване, обаче ако са със 2 зимни - потеглят си като пичове и почват да се лашкат насам натам... Супер зле ако това се направи на мерцедес или бмв - само задните...- тогава просто..... smile155 smile155 Незнам колко луд трябва да си....ама 100% съм сигурен че има и такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези с 2 зимни гуми на задвижващите колела са даже по-опасни, защото успяват да потеглят, ако са само с летни - спират и правят задръстване, обаче ако са със 2 зимни - потеглят си като пичове и почват да се лашкат насам натам... Супер зле ако това се направи на мерцедес или бмв - само задните...- тогава просто..... smile155 smile155 Незнам колко луд трябва да си....ама 100% съм сигурен че има и такива.

Има, има аз слизах да бутам един такъв миналия път когато валя в София...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи БПВ-Варна - Дубровник час и половина

днес Дубровник БПВ-Варна час и 40 мин

Летни гуми ли, кофти шофЕри ли, незнам ама основното е по баирите.

снощи до Кауфланд един час. 1,5-2км

днес Дубровник Ян Палах един час. 300-500 м

Незнам ко да кажа, не саъм закъсвал ESP-то ми помага много, поне на мен. Ама от де да мина като има хиляти пред мен закъсали или силни и вилно "Паркетни Джипки" дори Нисан Патрул с гайфер колкото юмрука ми и мозук на кокошка да закъса!!!!!

Незнам !!!!

Повече нафтичка, хубави гуми, ниска скорост, хубава музика, много търпение и дъвки.

Това ми е рецептата на мен.

Поздрави и сполука!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и със зимни гуми на някой им стоят колите в гаража....защото са много ниски :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да ниска е,сутринта към 10ч. реших да преместя колата ,защото до довечера ще се скрие от снега(на нашия паркинг в "Младост" има преспи от по 80 см.),а вечерта ще ми трябва колата.Та премествайкия на по ветровито място влезнах в една преспа и като легна по "корем",и вериги да бях сложил - няма излизане.Следователно запретнах ръкави с лопата в ръка и дай,дай изринах половината паркинг. smile011 Сега колата вече е на изходна позиция за довечера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес е празник за мене!Малко са дните,в които в Бургас има толкова много сняг!!!

П>С>Няма са притеснявате копилита от ВАРНА,тук изобщо не се чисти! smile091

"В резултат на снежната покривка съпротивлението на колелата при движението на автомобила чувствително се променя. Снежната покривка и особено заледените участъци чувствително намаляват сцеплението на гумите с пътя, което влияе върху начина на управление на автомобила.

При валеж от сняг трябва да се избягва движението по една и съща диря, за да не се образуват коловози. Ако се наложи влизането в коловоз, то трябва да се извърши плавно и с малка скорост. При среща с други превозни средства е необходимо отдалече да се вземат мерки за излизане от коловоза с плавно завъртане на кормилото и малка скорост на движение.

При преодоляване на по-продължителни дълбоки заснежени участъци е необходимо да се избягва спирането и превключването на скоростите.

Изкачването на автомобила по заснежен или поледен път трябва да стане на предварително включена по-ниска предавка, като се подава равномерно газ, без да се спира по наклона. Спускането по наклона може да става на такава предавка, на каквато се изкачва, като се забранява изключването от скорост.

При движение по заледен участък коефициентът на сцепление между гумите на автомобила става около три пъти по-малък, отколкото при суха асфалтова настилка. Ако автомобила започне да се хлъзга, в никакъв случай не трябва да се употребява спирачка, а ако хлъзгането е предизвикано от употребата на спирачка, незабавно да се отпусне педала.

При занасяне се завърта бързо кормилото по посока на занасянето. След прекратяването му кормилото се връща в първоначална позиция за движение в права посока.

Когато водачът почувства, че двигателните колела пробуксуват, веднага трябва да се прекрати подаването на газ и след това отново да се подаде плавно. Намаляването на скоростта да става с превключване на по-ниска предавка.

По улици със заледена пътна настилка или при преминаване покрай спирки на обществения транспорт водачите трябва да се движат с такава скорост, която позволява при необходимост да се спре на безопасно разстояние от появилата се опасност. При движение по хлъзгав път, водачът трябва навреме да се подготви за безопасност му преминаване."

http://news.burgas24.bg/132528.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във варна е ужас,затрупан съм на вилата и не мърдам.Иначе снощи в големите задръствания за които говори колегата -лудия,аз с Полото ги изпреварвах от дясно всичките.Обаче сега такава пряспа има пред колата ,че....то и да разчистя след 10 минути е същото.Гадна работа.Пред гаража също има планина от сняг

Стоя и се топля пред каминката.....кеф

ама нещо вече ми доскучава и дано скоро да спре тази буря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.