Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Много тежък волан на Skoda Superb 2005 2.5TDI


Mike Superb

Recommended Posts

Здравейте!За първи път публикувам тук,отскоро има Skoda Superb 2005,2.5TDI автоматик.Имам чувството,че волана е доста тежък и се съмнаявам в хидравликата,но всичко там видимо е ок-маслото,нищо не е спукано!Имате ли идея от какво може да е таз трудност?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!За първи път публикувам тук,отскоро има Skoda Superb 2005,2.5TDI автоматик.Имам чувството,че волана е доста тежък и се съмнаявам в хидравликата,но всичко там видимо е ок-маслото,нищо не е спукано!Имате ли идея от какво може да е таз трудност?

 

Може да е от широки джанти и стари гуми. Това е най-хубавия вариант. :) По добре да я погледнат в сервиз да си спокоен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!За първи път публикувам тук,отскоро има Skoda Superb 2005,2.5TDI автоматик.Имам чувството,че волана е доста тежък и се съмнаявам в хидравликата,но всичко там видимо е ок-маслото,нищо не е спукано!Имате ли идея от какво може да е таз трудност?

 

Може да е от широки джанти и стари гуми. Това е най-хубавия вариант. :) По добре да я погледнат в сервиз да си спокоен.

:smt017

Зависи с какво го сравняваш Супърба, какво си карал преди това. И на мене тежкия волан ми прави впечатление, в сравнение с другите коли от "гаража ми".

От друга страна прекалено лекият волан, когато няма променливо усилване, възпрепятства усещането за сцепление с пътя, т.е. няма "директно управление", особено при по-високи скорости smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам точно същата кола и моят волан доста по тежко се върти в сравнение с предната ми кола. А сега се наложи да го въртя без запален двигател- направо си е фитнес..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен е така, хидравликата е по-тежка от на други коли ... не се върти с един пръст, но с длан на ръка на място няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдостта на хидравликата може да се регулира през ВАГКОМ. smile049 Ако е електро-хидравлична на Супърба, разбира се.

не е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твърдостта на хидравликата може да се регулира през ВАГКОМ. smile049 Ако е електро-хидравлична на Супърба, разбира се.

не е

 

Значи трвърдостта на хидравликата не може да се регулира през ВАГКОМ. smile049 Марш веднага в кварталния фитнес!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходих в сервиз и там предположиха,че проблема с тежкия волан идва от това,че помпата не качва достатъчно налягане!Иначе джантите и гумите са нови.Преди карах Opel Vectra 2.2 2001.Ама след сервиза се оказа,4е 5-тия цилиндър не е наред и затова понякога се получават малко неравномерни обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Малко късно се включвам тук, но и при моя Супърб волана си е тежичък.

Сравнено с Фабия, Октавия и новия Супърб си е направо в пъти по-тежък. Явно си е нормално за този модел (моя е 1.8Т със джанти 17-ки), като съм 95% убеден, че няма проблеми с хидравликата smile021 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.