Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход Шкода Фаворит


tedog

Recommended Posts

Добър вечер на всички шкодаджии. Искам да ви се похваля с разхода и да заявя причините за новия ми разход, преди около месец карах на газ - извънградско не падаше под 8- 8,5 литра на 100 км, обаче смених свещите и напук на някой майстори със сещите за газ си сложих 3 полщсни свещи с едно топлинно число по ниско т.е фирмата е бирск модела е DR15 TC, а също и сложих масло полусинтетика на ESSO и съм адски доволен моторът работи по тихо и разхода е страхотен 6,8 литра газ при същия ми маниер на каране :) Та искам да ви кажа просто колеги понякога си струва да инвестирате във синтетика дори масло и свещи 3 пол'цни определено има голям ефект. Пожелавам ви лека вечер и безаварийни километри на всички фенове на Шкода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че си успял да си решиш проблема,ето такива темички са радост за окото.А като почне някой да се оплаква,жалва.........мале,мале.

Браво,остава да почерпиш. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър ден на всички ви, разбира се че ще почерпя. Иначе като скорост аз съм от шофьорите, който не обичат да пъплят, но не се и състезавам, на магистралата 100 ,110 км/ч, както и извънградско толкова си карам, смятайте, трасето не беше от най равното имам предвид към Видин през Ружинци, като после ходих и до Гр. Кула. А имам и грях към парушка, което си е моя вина де, ама то от тез дупки нещо десният ми макферсон хлопа, та сега събирам парички за ремонтни дейности... Наслука на всички и повече безаварийни километри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Бихте ли ми казали,нормален ли е следният разход на Фаворит'94-та година: летен сезон,градско-8,0-8,5;зимен сезон-10.0,извънградско-5,5-6,5.Питам, защото малко множко ми се струва 10,а и проблема е, че лампичката на резервата ми е изгоряла и засичам,когато стрелката дойде до червената точка на показателя за наличност на гориво и всъщност не знам колко точно е такъв вид "засичане". И може ли да поясните как се сменя тази лампичка-трябва ли да се разкачи цялото табло? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бихте ли ми казали,нормален ли е следният разход на Фаворит'94-та година: летен сезон,градско-8,0-8,5;зимен сезон-10.0,извънградско-5,5-6,5.Питам, защото малко множко ми се струва 10,а и проблема е, че лампичката на резервата ми е изгоряла и засичам,когато стрелката дойде до червената точка на показателя за наличност на гориво и всъщност не знам колко точно е такъв вид "засичане". И може ли да поясните как се сменя тази лампичка-трябва ли да се разкачи цялото табло? Благодаря!

Че твоята кола направо го мирише лятото тоя бензин бе! Браво! Моята се върти в града твърдо около 10 през цялата година. Най точното засичане е резервоара догоре, минаваш няколкостотин км, отиваш на същата колонка, пак догоре, гледаш колко са ти доляли, делиш на изминатите км и умножаваш по 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"гАдско" не може да бъде точно определено и засечено. Така че като критерий взимам извънградско - 5.5-6.5. Ами това си е определно завишен разход. нормалния е 5.0-5.5. Сещам 2 причини да е такъв разхода.

1. - не се кара по подходящия начин - този мотор като дойде баирче не трябва да му се дава газ, (няма компютър който сам да се грижи за режимите), а трябва да се превключи предавката, с други думи трябва да се поддържат подходящите обороти - около 2700 по възможност

2. Ако т.1 е ОК - трябва да погледнеш нормалните неща - възд. филтър, кабели, свещи. С карбуратора се постига 5/100 без проблеми на дълго, е изключваме ако искаш да поддържаш примерно 130-140 на магистралата - тогава ще вдигне разход, икономичното е - 100-110..(по спомен)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,благодаря за информацията и съветите! Колега Toshiro,методът ти на изчисление на разход е доста интересен,с удоволствие ще го изпробвам,но точно сега финансовите параметри нещо се губят... smile091 Поводът да отправя това запитване беше,че доста хора ми викат,че Шкодите са доста икономични коли,с което и аз съм съгласен,но преди няколко дни един приятел си купи една въшка "Пежо" 106,94-та година,с карбуратор,двигател 1'1 и ми каза,че изминал с 25 литра бензин над 550 км в града,което пък правело 5/100-изчисленията са негови. Това доста ме очуди и ме накара да се замислия и за разхода на Шкодата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,благодаря за информацията и съветите! Колега Toshiro,методът ти на изчисление на разход е доста интересен,с удоволствие ще го изпробвам,но точно сега финансовите параметри нещо се губят... smile091 Поводът да отправя това запитване беше,че доста хора ми викат,че Шкодите са доста икономични коли,с което и аз съм съгласен,но преди няколко дни един приятел си купи една въшка "Пежо" 106,94-та година,с карбуратор,двигател 1'1 и ми каза,че изминал с 25 литра бензин над 550 км в града,което пък правело 5/100-изчисленията са негови. Това доста ме очуди и ме накара да се замислия и за разхода на Шкодата.

Ами да, какво искаш да ти каже-че много се е прецакал, че му харчи като 2 литра, а върви като 0,8 на всичкото отгоре частите са скъпи и е двувратка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как засичате и какви маниери на шофиране имате но на моя фаворит разхода му е на газ 20л/100км градско и 11,5 извънградско, на бензин 12 в града и 9 извънградско. Какво ли не сменях: свещи, кабели, комутатор, дистрибуторна капачка, изпарителя и газовия клапан, различни масла и т.н. , но промяна в разхода няма. Вече съм се предал и приемам този разход за нормален.

Радвам се че поне има някой който да се похвали с подобрение smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:?: :?: :?: Фелата след последната диагностика и смяна на комутатор ми харчи около 12 на газ градско и 7.2 на дълго (София - Пловдив и обратно с около 110 км/ч по равното). Преди това рекорда ми е 14 / 100 в най-големите задръствания миналото лято. Тоя разход 20 / 100......да не изтича от някъде тая газ бре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте!

Моля за малко разяснения относно т.нар. "икономично каране"?!

В книжката на Фаворита пише,че най-голяма икономия се постига,когато се кара на възможно по-ниски обороти на най-високата предавка,като в същото време и се обезшумявал мотора. Така ли беше или аз нещо се обърках,преразказвам по памет? [-X Тоест, номера е да уцелиш това съчетание при наличие на оптимална за дадена предавка скорост и разбира се правилно да прецениш момента,когато вече двигателят ще започне да "Хълца" и своевременно да преминеш на по-ниска. В случая при мен се получава 1800-2000 оборота на 4-та скорост-55-60 км/час. smile117 Това според вас икономично ли е? И какво означава маркираната зелената ивица на оборотомера от 2000 до 2800 оборота- някъде четох,че каране в тази зона всъщност било най-икономично,но това пък в книжката на производителя не беше никъде споменато! И така,предполагам,че истината е някъде там-по средата,вземайки предвид също и факта,че в градски условия,горните неща трудно се постигат! Ще се радвам да чуя други компетентни мнения по въпроса! =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дръж оборотомера в зеления сектор на 3та, 4та, и 5та.

За 1ва и 2ра не се отнася.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как засичате и какви маниери на шофиране имате но на моя фаворит разхода му е на газ 20л/100км градско и 11,5 извънградско, на бензин 12 в града и 9 извънградско. Какво ли не сменях: свещи, кабели, комутатор, дистрибуторна капачка, изпарителя и газовия клапан, различни масла и т.н. , но промяна в разхода няма. Вече съм се предал и приемам този разход за нормален.

Радвам се че поне има някой който да се похвали с подобрение smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко информация и за разхода на моята Фелиция 1.3 карб. 98г.

Миналото лятно на дълъг път със 120км/ч ми направи разход 7/100, а като съм я карал градско в София около 10/100.

На бензин не съм пробвал да карам с 90 км/ч да видя какъв разход ще направи, но мисля че към 6/100.

На газ преди градко си ги правече 10/100, а извънградско 8-8.5, при скорост 110-120км/ч

 

С времето като започнах да се сещам повече за какво става въпрос реших, че разхода на газ е малко зачишен за извънградско и регулирах двете врътки на тройника към карбуратора. Сега при скорост 90-100км/ч колата ми гори около 7 до 7.5, а на чисто градско не съм я засичал с новата настройка :)

Разлика след затварянето на тройника беше единствено в това, че вече колата не вдига с лекота 140, но така или инъче до 120 си е пушка, което за тази кола си е добра скорост. Без това в по-големи скорости става шумна.

 

Колегите които се оплакват с голям разход може би сериозно трябва да си погледнат врътките на тройника, ако са на газ или ако са на бензин, може би някаква неизправност в карбуратора. Евентуално течове, но тогава трябва да мирише на газ/бензин, което всъчност е опасно smile012

 

Колегата с разход 20/100 наистина трябва да има теч, инъче незнам от къде ще го глътне това гориво, освен ако няма някаква повреда в двигателя и да натиска повече педала на газта, а колата да не върви чак толкова.

 

Дано тази информация бъде полезна на някого, който иска да разбере колко горе доло трябва да е разхода на шкодовия мотор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.