Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с загряването на Felicia


alek17

Recommended Posts

Здравейте, аз съм нов в бранша и неразбирам много от коли. Имам Skoda Felicia 1.3 MPI 99г. и имам голям проблем със загряването . Ходих при маистори и те почнаха "смени радиатора, смени водна помпа, изпарителя ти е прецакан на газовата, капачката на антифриза смени, термостат смени и най-накрая ми казаха ти всичко смени и не се оправи значи е гарнитурата на главата няма к'во друго да е".Дадох сумати пари по МАЙСТОРИ и нищо не направиха. Шлаифах главата, клапаните пасваха ги квото казаха това направи само и само да стане. Проблема е такъв, че като излезна на магистралата и като вдигна 100 / 120 km/h колата вдига 100 градуса перката се включва и не се изключва докато не спра някаде за малко докато охлади и после да потегля пак, маркучите са толкова корави и имам чуството, че ще се пръснат. Майсторите ако могат така да се наречат мериха ризите да не би да са пропаднали но няма всичко било точно,а проблема още си го има.Ако някой се е сблъсквал с такъв проблем и знае как да ми помогне ще съм му много благодарен. Предварително ви благодаря !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , локализрай от къде надува , а местата са две - или вкарва компресия от цилиндрите или от изпарителя газ.

Палиш колата на бензин и ако не надува и се държи прилично значи тоз изпарител го пращаш в сервиз ВОЛФ, ТИТАН и там каквато кофа ти е най - близо ( желателно е да я изкараш на някаква права и да я поизпържиш ) ... ако пак надува маркучите значи тез майстори дет са правили главата нещо са оцапали пейзажа ( желателно е да не стъпваш пак в тоз сервиз ) ... за перката погледни да не би да са ти бутнали датчик за 120 -ка 92/87 вместо 97/92 , че ако не беше 102/97 градуса , ама това трябва да се провери по книгите какво дават за МПИ и за това да не ти изключва перката .

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , локализрай от къде надува , а местата са две - или вкарва компресия от цилиндрите или от изпарителя газ.

Палиш колата на бензин и ако не надува и се държи прилично значи тоз изпарител го пращаш в сервиз ВОЛФ, ТИТАН и там каквато кофа ти е най - близо ( желателно е да я изкараш на някаква права и да я поизпържиш ) ... ако пак надува маркучите значи тез майстори дет са правили главата нещо са оцапали пейзажа ( желателно е да не стъпваш пак в тоз сервиз ) ... за перката погледни да не би да са ти бутнали датчик за 120 -ка 92/87 вместо 97/92 , че ако не беше 102/97 градуса , ама това трябва да се провери по книгите какво дават за МПИ и за това да не ти изключва перката .

Успех!

:smt017 мн.добро обяснение,мен ме домързя да пиша толкова подробно :D

послушай колегата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бат Сами , и ти имаш едно добро попадение , ама не ми се ще да съм толкоз черноглед , па и темата доста е пропаднала в спамилнята и трудно се забелязва ... става дума за ей таз поучителна история ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , локализрай от къде надува , а местата са две - или вкарва компресия от цилиндрите или от изпарителя газ.

Палиш колата на бензин и ако не надува и се държи прилично значи тоз изпарител го пращаш в сервиз ВОЛФ, ТИТАН и там каквато кофа ти е най - близо ( желателно е да я изкараш на някаква права и да я поизпържиш ) ... ако пак надува маркучите значи тез майстори дет са правили главата нещо са оцапали пейзажа ( желателно е да не стъпваш пак в тоз сервиз ) ... за перката погледни да не би да са ти бутнали датчик за 120 -ка 92/87 вместо 97/92 , че ако не беше 102/97 градуса , ама това трябва да се провери по книгите какво дават за МПИ и за това да не ти изключва перката .

Успех!

И изпарителя да е по - ниско от нивото на антифриза в казанчето .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.