Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

AnyCarLink и Skoda Audio Stream - има ли опитвали?


drank

Recommended Posts

Здравейте, колеги

 

Тъй като в моята Октавия имам Stream без MP3 (стария модел), то ми е доста неудобно да слушам музика (записване на дискове, сменяне на дискове ... допотопна работа ;) ). Затова се разтърсих и намери ето това чудо - http://www.xcarlink.bg/ (в случая говоря за AnyCarLink).

 

Има ли някой, който вече го е пробвал, да сподели впечатления и заключения? Това, което не ми е ясно е как точно ще става превключването на "дисковете" при положение, че Stream-а няма управление на CD-Changer. Или може би аз нещо не разбирам правилно?

 

Много благодаря, предварително.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъчи ме същия проблем, макар че моя Stream може да възпроизвежда mp3. Говорих с човека, вдигащ телефона от сайта на xcarlink, защото там за Шкода пише, че всички модели подлежат на надграждане. За съжаление обаче той ми каза, че щом устройството няма възможност за управление на сиди-чейнджър, няма да може да се включи xcarlink.

Вариантите, които ми предложиха от Еуратек и Toyaga, са на цена от 2200 до 2700 лева... Затова смятам да сложа в колата един 16-гигабайтов айпод и да ползвам аудио-входа на Stream.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти! Аз имам iPhone и първоначалната ми идея беше да го включа директно към AUX-а на Stream-а, но един колега си сложи AnyCarLink в Голфа (той може да управлява чейнджър) и на мен ми хареса идеята да мога да си закачам USB стикове или външен харддиск. Едно е 16 GB iPhone (с около 8-9 GB свободни), друго е 30-100 GB музика smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май с теб двамата тотално сме се объркали - я виж този файл, страница 14: http://ws.skoda-auto.com/download/4all/Documentation/en/Olders/Octavia/radio/A5_Octavia_Stream_CarRadio.pdf smile035

 

Остава и моя Stream (без MP3) да го поддържа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го прочетох и аз в книжката на плейъра, затова тая известни надежди в Еуратек да са се объркали. Следващата седмица така или иначе ще се свържа пак с човека-"екскарлинк" и ще коментираме. Той каза, че е добре да закарам колата при него да я погледне (т.е. да разглоби и да види сам кое-какво-как). След това ще пиша. Ако ме изпревариш - пиши ти! smile027

p.s. Ето още една възможност - http://www.avitel-bg.com/for_the_mobile ... /hm-7009_/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се че ви спамя темата но не искам да пускам специална тема за този проблем. Моя Стриим на Октавията които не поддържа МП3. Когато си запиша диск на нерото системата почти не го чете. Като тръгне първата песен и така си продължава докато по някое време изпише грешка. Когато я купих колата в нея имаше няколко диска които бяха записвани (не бяха оригинални) а тях ги чете перфектно, сменят си се бързо и като си сменям песните всичко си е наред. Не мога да разбера аз ли не ги записвам като хората или е повреден нещо плеъра. Има ли нещо което пропускам при записването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записвай си дисковете на най-ниската възможна скорост на записвачката. Винаги си записвай Disk at once!!! И пиши какво е станало... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявам се че ви спамя темата но не искам да пускам специална тема за този проблем. Моя Стриим на Октавията които не поддържа МП3. Когато си запиша диск на нерото системата почти не го чете. Като тръгне първата песен и така си продължава докато по някое време изпише грешка. Когато я купих колата в нея имаше няколко диска които бяха записвани (не бяха оригинални) а тях ги чете перфектно, сменят си се бързо и като си сменям песните всичко си е наред. Не мога да разбера аз ли не ги записвам като хората или е повреден нещо плеъра. Има ли нещо което пропускам при записването.

 

Записвай си дисковете на ниска скорост (максимум 8-ма) :!: :!: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при моята октавия е така. Но проблема не е в плеара а в носителите. едни носители ги чете без проблем други не сега съм си купил Принко ( може партидата да не е хубава а и незная модела на дисковете) не съм доволен.. дава грешки и т.н. преди имах Вербатим - при тях нямаше толкова грешки. Отностно XcarLink - и аз се интересувам от подобно устройство до колкото прочетох се връзва на местото на CD чейджъра ... но незная моят плеар на шкодата дали потдържа чейнджар... мисля, че да защото го имам като опция. Като натисна ми изписвам, че няма чейнджар. Това което бях прочел е, че има някой стиймове на шкода които са с 12 и други които са с 6 пинови кабели и в това имало значение и разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес минах през Иван Асен II No.60 и си купих устройството. Продавачът каза, че този плейър е със стандартен интерфейс на Фолксваген и щом може да се връзва чейнджър, може да се сложи и xcarlink. Ако не стане, ще му върна джаджата, а той ще ми върне парите. Освен това намерих следния сайт: http://www.erta.ru/base/skoda/stream.shtml a114.gifa114.gifa114.gif... Утре отивам за монтаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XCarLink-ът е монтиран. Работи. Дотук с добрите новини. За да се ползва, структурата на директориите на флашката трябва да е следната:

CD1

CD2

CD3

CD4

CD5

CD6

И толкова. Във всяка директория може да има до 99 файла. Това се налага, защото Стрийм разпознава външното устройство като чейнджър, а тези за Шкода са с по шест диска. Предполагам, че същата структура трябва да има и SD-картата, ако ползвам такава, утре ще изпробвам. Изводите ми са:

1. В Еуратек някой (да не посочвам имена) ме заблуди, че моя Стрийм не управлява чейнджър, за да може в Тояга да ми вземат едни 1600-2700 лева (според допълнителните модули);

2. Вариантът с допълнителния айПод през AUX-входа и 300-те ми най-любими албума си остава актуален;

3. След време ще сменя цялото устройство с някакъв универсален дабъл-ДИН, може направо да сложа компютър.

И още нещо - докато монтираха джаджата в колата ми, си поговорих с един човек, който се оплака от AnyCarLink-а - забивал, при пускане на Bluetooth се рестартирал, в говорителите се чувал шум. Беше го сменил с XCarLink.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наи после установих защо не чете моите дискове. Един приятел ми записа диск по следния начин: няма значение какво е нерото, когато го включите да записва аудио ЦД. преди да започнете да адвате песните отдолу има едно бутонче на което пише НЕРО, натискате го и това си праща в старата версия, оттам избирате АУДИО ЦД от малкото подпрозорче и тогава си адвате песните и Стиима го чете без зачудване. smile168

Ако не сте ме разбрали ще сложа снимки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XCarLink-ът е монтиран. Работи. Дотук с добрите новини. За да се ползва, структурата на директориите на флашката трябва да е следната:

CD1

CD2

CD3

CD4

CD5

CD6

И толкова. Във всяка директория може да има до 99 файла. Това се налага, защото Стрийм разпознава външното устройство като чейнджър, а тези за Шкода са с по шест диска. Предполагам, че същата структура трябва да има и SD-картата, ако ползвам такава, утре ще изпробвам. Изводите ми са:

1. В Еуратек някой (да не посочвам имена) ме заблуди, че моя Стрийм не управлява чейнджър, за да може в Тояга да ми вземат едни 1600-2700 лева (според допълнителните модули);

2. Вариантът с допълнителния айПод през AUX-входа и 300-те ми най-любими албума си остава актуален;

3. След време ще сменя цялото устройство с някакъв универсален дабъл-ДИН, може направо да сложа компютър.

И още нещо - докато монтираха джаджата в колата ми, си поговорих с един човек, който се оплака от AnyCarLink-а - забивал, при пускане на Bluetooth се рестартирал, в говорителите се чувал шум. Беше го сменил с XCarLink.

Благодаря за отзивите.

Това, което малко ме притеснява е търсенето на песните в описаната структура. Имаме следните проблеми (ние със Stream-овете):

[*]Песните няма да излизат с имената си, а просто като номер на директория и номер на песен

[*]За да намеря 73-та песен от 3-то CD ще трябва бая да поцъкам върху скип бутона

[*]Няма възможност за свестна подредба по албуми и изпълнители в поддиректории

 

Освен XCarLink-а и AnyCarLink-а попаднах на едни устройства (Connects2 - http://www.connects2.com), които са със същата функционалност, 1:1, но са произведени в Англия, за разлика от горните 2, които са произвеждат в Китай.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

XCarLink-ът е монтиран

 

Колко пари струва XCarLink и монтажът? Къде точно се монтира и къде се включва флашката (предполагам в самото устройство)?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

237 лева за устройството (от Иван Асен II No.60) и 30 лева за монтаж в Car Audio на ъгъла на Резбарска и Бдин. Предполагам, че всеки авто-токаджия би могъл да го монтира. Флашката, SD-картата и аудио-входа са на самата кутийка. Можеш да я монтираш където пожелаеш в рамките на дължината на кабела, аз я сложих в жабката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрвейте,

вече около година ползвам това:http://www.ravena-bg.com/articledetails.php?ArticleID=816 и съм изключително доволен, има си входове за ipoda-ми, USB, SDCARD и Line-In, звука е перфектен, абсолютно независим е от радиото, има си и много удобно дистанционно за волана и най важното: говоря си по телефона все едно събеседника ми е в колата без да се притеснявам за катаджий или камери.

Има и по евтини модели, като разликата е само в дисплея и липсата на sdcard(тя се включва в дисплея)http://www.ravena-bg.com/articledetails.php?ArticleID=815;http://www.ravena-bg.com/articledetails.php?ArticleID=814

Като си го купувах ми направиха и прилична отстъпка.

Монтажа си го направих сам (елементарно е), ето линк към сайта на PARROT http://www.parrot.com/usa/products/bluetooth-hands-free-car-kits/parrot-mki9200

На мен този AnyCarLink не ми харесва като функции за цената си. Но това си е лично мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как се управлява USB-то? Като поставиш флашката, какво се случва - излиза ли списък с директориите на екрана на устройството, как сменяш директории, има ли ограничение за брой, имена и т.н.? И каква е връзката между това устройство и плейъра на колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основно ползвам сдкартата (4гб) и ipoda, закачал съм УСБ само за проба. Иначе си изписва директория, изпълнител,песен та дори на екрана се изобразява и обложката на албума.

http://www.youtube.com/watch?v=f6qolluDc1o&feature=player_embedded#

 

Не знам да има ограничения за брой, имена и т.н.

Песните и директориите се сменят с дистанционното на волана почти без да си отклонявам вниманието от пътя.

Връзката м/у у-вото и радиото на практика е само едно кабелче което прави mute на радиото.

Parrot-a ползва само говорителите монтирани в колата.

 

за монтажа:http://www.youtube.com/watch?v=Xep3_y63M8M&feature=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Verbindungskabel MDI - USB

- für Fahrzeuge mit Multimediaanschluß

 

За возила с мултимедиен терминал, казва преводачката на Гугъл. Стрийм има ли такъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.