Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход масло


koki2

Recommended Posts

малко пвече от нормалния разход пуши ли синыо ? може да е от маслото смени го с Castrol Magnatec Diesel 10W-40-при колегата е изгодно viewtopic.php?f=43&t=15494 не бързай да ремонтираш не ми се вярва че е за ремонт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че го гори, а не капе от някъде? Би трябвало, ако минеш на диагностичен уред с газоанализатор да го хване по състава на изгорелите газове.

Щото местата, през които може да попадне масло в цилиндъра не са много...

Между стеблата и водачите на клапаните, отдолу, покрай сегментите и през гарнитурата на главата. За други не се сещам...

Измери компресията, ако са сегменти ще е по-ниска.

За клапаните не знам как е на шкодите, нормално се уплътняват отгоре с едни гумички с О-пръстен и тия гумички се сменят редовно - ако до 240к не са сменяни, значи си им е време...

Гарнитурата не знам как можеш да я хванеш, ама е малко вероятно точно тя да е пробила между маслен канал и цилиндър, би трябвало да има и други някакви странични ефекти, ако е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.