Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Страшен вирус атакува компютрите


димон

Recommended Posts

направете тази тема важна поне за 1 седмица!!!

последствията са много тежки за личната ви информация и диск...ще си купувате нов!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих добавил:

"По възможност не ползвайте Уибоуз" :mrgreen: :mrgreen: , или поне м$ пощенския клиент и браузър.. :?

Поне не за сериозна работа де, за игрички - нЕмат равни smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това нещо в компютърния свят се нарича Верижно писмо

Представлява вид SPAМ.За разлика от типичния SPAM генериран от автоматизирани програми,верижното писмо се генерира от потребители,които го препращат на други.По този начин се постига целта на SPAM-именно,натоварването на трафика и сървърите с безсмислена информация.В това,което си получил няма нищо смислено.Просто го изтрий.

 

Верижните и-мейли наподобяват онези писма,които малките деца понякога пускат в кутиите на хората,написани на ръка и те започват така:"Ако препишеш ръчно това писмо 20 пъти,ще ти се случи еди-какво-си.Ако не го направиш,ще умреш" и така други деца преписват ли,преписват.

 

Просто изтрий това,което си получил и забрави за него.

 

Цитат от форума на Калдата с който съм съвсем съгласен. smile191

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни получих същото предупреждение като в статията, само че по e-mail. А и се чудя колко ли тъп трябва да си, за да отвориш/заредиш подобно съдържание. Аз лично първо бих се чул с този който ми го изпраща, за да разбера защо ми го изпраща, а и бих приел програма по пощата си от много малък кръг приятели.

А този който ми го изпрати, периодично се чудя дали да не го включа в спам филтъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, ще трябва да купуваме нови дискове :)

Няма такива вируси, които повреждат хардуер, поредния спам майл е това.

При мен от 5 места дойде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направете тази тема важна поне за 1 седмица!!!...

И това пък защо? Не сме форум за софтуер, нито пък за хардуер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но тук говорим за ъпдейт (фалшив) на уиндоус....
Ае Мите, кой тегли ъпдейт на Уиндоуса по мейла бре. При мен се появи преди около седмица това съобщение. Има вътре препратка към някакъв сайт коренно различен от Майкрософт. Е наистина трябва да си луд за да го отвориш. Изобщо не е толкова страшно, стига да не цъкаш там къде не требе. А тук смятам, че има само грамотни хора. Тва ми прилича на оня линк по Скайпа. Изведнъж получаваш съобщение на английски от някой твой познат българин "Hey, look what I've got. This is really funny." и отдолу линк. Цъкаш на линка и наистина ти става весело.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе айде сега, нямало вируси които повреждат хардуер, се едно не си спомняте т.нар. "Чернобил" как флашваше дъната на компютрите преди години. Да - физически не го поврежда, - но ти затрива BIOS-а и ставаш див и щастлив. Пак да кажа - ако имате важна информация, не я дръжте на Windows компютър. Не стига че е доста вероятно да зачезне, ами и я споделяте със целия свят, ако е конфиденциална - малиии.. гадно. Това предполагам си го знаете, ама. Ей - и да не вземе сега някой да ми обяснява, че му бил много непробиваем уиндовса, че не ми се влиза в безсмислени спорове. Просто изказвам мнение.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да предпазя потребителите на оригинални Виндоуси, защото:

1. Вируса се разпространява съвсем адвекватно като ъпдейт на Виндоуса (изключете автоматичният ъпдейт)

2. Няма нищо такова отнасящо се до поща и ъпдейт през поща....

3. Вързан поп - мирно село. smile048

 

Що се отнася до потребителите на НЕлицензиран Виндоус - те така и така не правят ъпдейти, за тях опасност няма. Аз например бях предопреден лично от Микрофост, като потребител на Профешънъл, да НЕ правя никакви ъпдейти поне до 20.01.2010г.

 

Успех на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ся са сетИх отде ми е познато заглавието - едно време лафа беше - Призрак броди из Европа, призрака на комунизма. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше идно време едни вируси дето повреждаха харда механически ама тва на старите дискове дето бяха по 100мб. Иглата на диска почвше да блъска наляво надясно и се повреждаше, ма тва беха началото на 90-те :lol: кога шкода беше чешко още :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А сега се обръща посоката на въртене и става..... smile048 цитирам един Гинеколог: МАЗЕЛО!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с оригинален ВиндоуС ХП проф, изключил съм си авт. ъпдейт, но си дръпнах новия ъпдейт завчера. Иначе си прав, че авт. ъпдейт е голяма пръчка, но и там можеш да зададеш опция да видиш и решиш дали да има ъпдейт.

А явно нещо са се наплашили, защото след последния ъпдейт, мрежовата карта, която е конфигурирана за офис мрежата, да допуска принтер и няколко файла за шерване, сега реже наред достъп отвън. На ПЦ-то ми ги показва принтера и файловете, но отвън се вижда само ПЦ-то и отказва всякакъв достъп. Онзи ден трябваше да изключа защитната стена, за да получа достъп до принтера. Като ми остане време ще видя , защо така не иска да съдейства. smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.