Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хайде да сменим маслото...


mr. White

Recommended Posts

Идва и момента за смяна на маслото! Колата е на 22 000 км., Супърб, 1,8 DSG, колкото хора питахме, толкова и мнения :?: :?: :?: Дайте най-после да решим нещо окончателно. Днес в сервиза ни предложиха Mobil 1, което според етикета съотвества на стандарта на Фолксваген, който е посочен в книжката - 504 00, но е посочен и 507 00 т.е нещо като "универсално". Преди ползвахме Шел Хеликс, ама бензинката май и от него нещо се развали /поне така си мислим/. Колега от форума ни предложи Castrol, за което сме му много благодарни, но все пак нека има едно преобладаващо мнение. Знаем, че има хиляди ментета и какви ли не простотии, така че очакваме помощ за това, защото ни е важно, колите са нови и не си заслужават компромиси и цената в случая няма значение. Във форума до момента няма нищо конкретно, особено за тези мотори, така че .... ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко смятате да сменяте в ЕТ и да ви върви гаранцията, мисля че единствената алтернатива на Shell е Castrol!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И .....,я кажете,кво и се развали на бензинката от маслото,че нещо не разбрах......? smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 месеца след като купихме колата започна да пали мудно и увеличи разхода, нещо не вървеше като в началото, аспуха беше с сажди и в сервиза не ни дадоха никакво обяснение, освен че колата е Евро 2

Не съм казал,че се е развалила от маслото, просто имаше някаква промяна и една от причините може да е била в маслото без да сме сигурни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди ползвахме Шел Хеликс, ама бензинката май и от него нещо се развали /поне така си мислим/

 

Така си го написал,така съм го разбрал! ;)

Относно това какво и къде, да смениш маслото,повечето колеги с нови коли ползват ЕТ.

Наистина много кусури си имат,но поне с ментета не се занимават,чак дотам не са стигнали!

Макар, че недобросъвестни служители има навсякаде!Аз четири години си сменях там маслото,вярно че колата беше лизингова,т.е. тяхна,но пък и много колеги с 100% платени коли,продължават да ползват ЕТ,най-малкото заради гаранцията,която дават за автомобила,което не е маловажно!

Другия вариант е при познат или препоръчан сервиз.Относно маслото,по-доволен съм от Шел, а от Кастрола си хапваше по-малко,ама мойта си е дизел! :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.