Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

[Соколски Манастир 2010] - разпределение на организацията


Хашек

Recommended Posts

Ванка, разбира се, че miniDV не е най-доброто, особенно към момента, когато вече има камери, записващи в HD формат. Но е най-доброто (според мен) в любителския и ниския професионален клас. Материала няма нужда от конвертиране, а директно и без загуби на качеството се импортва във видеообработващия софтуер, като видеото е разделено и независимо от аудиото.

 

Но пък ефекта от горния ми коментар е положителен. Радвам се, че има отзовали се да снимат за да може поне тази година да имаме наистина качествен материал. Защото колкото и да ми харесва предходното DVD, като се пусне да се гледа на повече от средно голям телевизонен екран, за съжаление образа е доста по-зле от някой обикновен DVDrip по торентите. Ако колегите, споменали, че разполагат с добра техника, се наемат да снимат, аз съм готов да направя следващото DVD. При това не в последния момент, а още тази година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Хашек

    13

  • Mishelle

    6

  • BlackPearl

    6

  • Krankenstein

    4

Най-много писали в темата

Не чаша, а чашИ бира .. :lol: smile159

Сетих се че няма да е лошо за бирения шампионат, ако някой има под ръка няколко ХАЛБИ, да ги вземе! Хубаво е да са по 0.5л

Аз лично ще взема 2 халби.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка, разбира се, че miniDV не е най-доброто, особенно към момента, когато вече има камери, записващи в HD формат. Но е най-доброто (според мен) в любителския и ниския професионален клас. Материала няма нужда от конвертиране, а директно и без загуби на качеството се импортва във видеообработващия софтуер, като видеото е разделено и независимо от аудиото.

 

Но пък ефекта от горния ми коментар е положителен. Радвам се, че има отзовали се да снимат за да може поне тази година да имаме наистина качествен материал. Защото колкото и да ми харесва предходното DVD, като се пусне да се гледа на повече от средно голям телевизонен екран, за съжаление образа е доста по-зле от някой обикновен DVDrip по торентите. Ако колегите, споменали, че разполагат с добра техника, се наемат да снимат, аз съм готов да направя следващото DVD. При това не в последния момент, а още тази година.

 

Да събереш видео от няколко различни стандарта/аналог,минидв,мпег и квото се намери/, нарежеш и подбереш е нужно отваряне на всеки, да изравниш кадрите и прочие и чак тогава в двд. Пример 2007г. Материала беше от аналог,тел,фото и каквото намерих. То аудиото е най- малкия проблем. 2008г. с камерата на Миро беше снимано в двд и някакъв собствен формат. Няма невъзможно, всичко се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото Ванко на първия събор на Соколския направи може би най-якия филм (със саундтрак на Уайтснейк)! За което големи адмирации, като се има предвид, че видеото го извлече от VHS камерата ми от лента

 

viewtopic.php?f=27&t=4915

 

само че клипът е изтрит от базата на bgshare ... за съжаление :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не чаша, а чашИ бира .. :lol: smile159

Сетих се че няма да е лошо за бирения шампионат, ако някой има под ръка няколко ХАЛБИ, да ги вземе! Хубаво е да са по 0.5л

Аз лично ще взема 2 халби.

 

Колко халби искаш, Мите? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко халби искаш, Мите? :mrgreen:

Колко даваш smile001

Идеата ми е да има за шампионата. Миналата година по спомени бяха около 10тина пиача. Разбира се че може да мием халбите в една кофа до сцената ;)

Пък и през останалото време мисля че ще се използват :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко халби искаш, Мите? :mrgreen:

Колко даваш smile001

 

Аз съм собственик на ресторант все пак, халби да искаш от мене, от всекакъв бичим и марка. smile001

 

Мисля че мога да донеса поне дузина, може и повече, от тези на Каменица, масивните, ръбатите, от половин литър. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Няма невъзможно, всичко се прави.

Това ми е ясно Ванка. Повече от 10 години се занимавам, макар и любителски с видеообработка. Но идеята ми беше за качеството, което бих искал да постигнем при заснемането на тазгодишния събор ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото Ванко на първия събор на Соколския направи може би най-якия филм (със саундтрак на Уайтснейк)! За което големи адмирации, като се има предвид, че видеото го извлече от VHS камерата ми от лента

 

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=27&t=4915

 

само че клипът е изтрит от базата на bgshare ... за съжаление :(

 

аз го пазя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото Ванко на първия събор на Соколския направи може би най-якия филм (със саундтрак на Уайтснейк)! За което големи адмирации, като се има предвид, че видеото го извлече от VHS камерата ми от лента

 

http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?f=27&t=4915

 

само че клипът е изтрит от базата на bgshare ... за съжаление :(

 

аз го пазя :)

а аз от всички събори smile159 имам около 3 терабайта в къщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Няма невъзможно, всичко се прави.

Това ми е ясно Ванка. Повече от 10 години се занимавам, макар и любителски с видеообработка. Но идеята ми беше за качеството, което бих искал да постигнем при заснемането на тазгодишния събор ;)

 

А аз преди 8 спрях. Преди бръмчах на видео маси и ръчни зглобки, активно снимах по златни и албена и монтвах по 15-20 касети на вечер smile159 Май пак ше пием бира на поляната. Тая вечер ми бръмнаха нещо в зелника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колегите който ще са по-рано на "Сокола" за организацията по зглобяването на сцената:

-аз ще съм в района от утре 3.05.2010г като пристигнете може да ми звънните на 0887101087 за да помагам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Със сглобяването на шатрата и сцената трябва да се справим на 06- ти / Четвъртък/ , защото след това има окабелявания за озвучение, осветление и т.н. - затова не трябва да се оставя за Петък ! От Варна ще сме там известен брой хора, очакваме подкрепления и от София и от други градове. Работата не е малко - затова, както бях писал и по-горе, всяка помощ ще ни е от полза !

 

 

До колегите който ще са по-рано на "Сокола" за организацията по зглобяването на сцената:

-аз ще съм в района от утре 3.05.2010г като пристигнете може да ми звънните на 0887101087 за да помагам!

 

Цецо, ще се чуем на 6-ти предиобяд и ще се разберем - надявам се до към обяд 13-14 часа да я почнем, за да можем да свършим навреме , че ще имаме Жоровци - ще трябва да ги уважим все пак ....... ех как вървят питиетата под онова дърво там........ smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Тази година за пръв път имам желание да участвувам в събора. Може ли с няколко реда да ми напишете каква е програмата по дни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

07.05.2010 (петък):

 

- събиране и настаняване на участниците;

- подреждане на автомобилите;

- вечерна музикална програма на поляната пред Манастира.

 

 

08.05.2010 (събота):

 

- 11:00 - 15:30 - писта Междене (10:30 – потегляне от поляната);

- 15:30 - 19:30 – Състезания и конкурси, пазар на авточасти и коли;

- 19:30 – 20:30 – Бирен шампионат;

- 20:30 – 24:00 - свободна програма, дискотека.

 

 

09.05.2010 (неделя):

 

- 12:00 - 13:00 - награждаване на победителите;

- 13:00 – 13:30 – видео и фото заснемане на носителите на купите;

- 14:00 – закриване на събора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.