Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

[Соколски Манастир 2010] - разпределение на организацията


Хашек

Recommended Posts

Колеги, както вече писах, за да може всеки да усети максимално "фестивалната атмосфера", ще Ви помоля за разпределение на задачките по организацията и провеждането на събора.

 

Предварителна организация:

1. Изработване на купи. Тук евентуалният кандидат е желателно да е от София и трябва да има финансовата възможност да затвори около 700лв до началото на събора. Аз ще дам необходимите телефони на фирмата, която традиционно изработва купите на нашите събори. Тя се намира в София. Броят на купите и техните надписи ще бъдат уточнени до началото на март 2010.

2. Паметен стикер - дизайн и изработка. Ще помоля колегата Кранкенщайн да оформи дизайна на стикера. Аз ще ги разпечатам във Варна.

3. Грамоти. Досега аз ги разпечатвах във Варна, но ако има желаещ да изработи и разпечата около 50бр., ще бъде чудесно.

4. ДВД филм "Соколски Манастир 2009". Както повелява традицията, на всеки събор се раздава филм от миналогодишното ни мероприятие. Тук ще помоля колегата pow да изработи филма и да го размножи в нужното количество екземпляри.

5. Анкетни бюлетини. За определянето на първенците по някои дисциплини се провежда гласуване. След като уточним дисциплините ще е нужно да се копират, изрежат и поставят в плик съответните бюлетини.

6. Приста Ойл шатра. Шатрата се намира в Русе. Нужно е да се извози няколко дни преди събора и съответно няколко дни след това да се върне в офиса на Приста. Трябва бус дълга и висока база. Миналата година това стана благодарение на BlackPearl насам и Driver назад.

Шатрата се монтира от най-малко 6 човека, които трябва да са на разположение още на 06 май.

7. Озвучаване и осветление - мой ангажимент.

8. Настаняване - също мой ангажимент. Ще помоля Ивака да ми помага в приемането на резервациите.

9. Други. Всичко, което съм забравил да напиша и според вас е желателно като предварителна организация. Приемам съвети всякакви.

 

Текуща организация:

По време на събора трябва да осигури:

1. Настаняване според предварителни резервации. Човекът трябва да е запознат с легловата база и собствениците. Евентуалният кандидат ще трябва да дойде с мен още от 06 май 2010 за да разпредели бройките.

2. Посрещане на участниците: раздаване на пликовете и събиране на таксата за участие. Заснимане на пристигащите с камера. Маркиране на състезателен номер на челното стъкло.

3. Писта "Междене" - изпращане на колоната от Соколски Манастир + заснемане с камера, посрещане на писта "Междене" + заснемане. Осигуряване на конуси и сигнална лента за обезопасяване на маршрута по точната езда.

4. Бирен шампионат - осигуряване на бира и съответния брой пластмасови чаши. Тук може да се помисли за евентуално спонсорство от производител. Става въпрос за 40л бира и заплащане на купата, която е средно 25лв., т.е. нищо работа.

5. Комисия по преброяване на гласовете. Желателно е да бъде сформирана от "независими" наблюдатели с цел избягване на всякакви поводи за съмнение. Миналата година заради преброяването на гласовете се забавихме с около 2 часа. Нужни са поне 4 човека.

6. Надписване на грамотите. Също в последния ден преди закриването. Тук е ясно, че кандидатът трябва да има красив почерк.

7. Всичко останало, което мислите, че е добре да бъде направено и за което не съм се сетил да пиша.

 

Очаквам вашите предложения.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 68
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Хашек

    13

  • Mishelle

    6

  • BlackPearl

    6

  • Krankenstein

    4

Най-много писали в темата

Предварителна организация:

 

1.Точно и ясно определяне между хората (явяващи се организатори) за позиционирането на :

Автомобили, Шатра Приста (ако има такава), палатки,Шатри на хората+ барбекютата до тях, евентуално обща дълга маса и прочие.

Да не стане,като отидем.... на еди си кой колега тука му харесало- забил шатра/палатка и тн.

 

2. Ако няма точна езда: 2 надписа на твърда хартия- ШКОДА КОЛОНА(лесна работа) + една сигнална лампа (ако някой колега има).

За да стане съпровиждането на автомобилите ПОДРЕДЕНО в редица. Ще минем леко по околовръстното, но все пак ще хванем и част от Габрово , ЕТЪРА и кръстовището на Шипка. Там, ако има полицай ще се разбера с тях да спрат движението докато не мине и последната кола, ако не- ЩЕ ГО СПРА собственоръчно!

 

3.Писта Междене- ще има ли отделни класове? Примерно до 1.6 и над 1.6. (справка - Хонда събор- Анастасе :) )

Разбира се това е обвързано и с наградите и със средствата? Трябва предварителна дискусия!

 

Текуща организация:

 

- определяне на паркоместта по модели (години). Трябва да има човек/2ма които да "настаняват" колите на поляната.

Под настаняват имам предвид- посочване на място за паркиране, наместване, изравняване с другите автомобили. Ако местата не стигнат, трябва да се направи бързо преорганизиране.

(С други думи- лоша организация, лошо паркиране, лоши снимки за събор 2010 )

 

Ако някой има уоки-токи :) и мегафон (желателен) ще бъде супер от полза.

 

За тази година- ДЕБЕЛИ СВИНСКИ/МИШИ ОПАШКИ, миналата година се наложи колеги да се катерят в дъжда за да оправят скъсаните опашки (да не замине техниката)!

 

Осветление- няма да е лошо Жорката (поморие) и чичи Мичи... да съгласуват нещата предварително, какво как и къде трябва,ако трябва да се вземе кабел..да можем тази година да имаме ВИДЕОСТЕНА.

(ако няма стена- тази точка отпада)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Изработване на купи. Тук евентуалният кандидат е желателно да е от София и трябва да има финансовата възможност да затвори около 700лв до началото на събора. Аз ще дам необходимите телефони на фирмата, която традиционно изработва купите на нашите събори. Тя се намира в София. Броят на купите и техните надписи ще бъдат уточнени до началото на март 2010.

2. Паметен стикер - дизайн и изработка. Ще помоля колегата Кранкенщайн да оформи дизайна на стикера. Аз ще ги разпечатам във Варна.

 

Относно купите готов съм да съдействам, ама в момента малко ми куца финансовата възможност /пуста криза, особено след празниците/, да се надяваме до пролетта да ми потръгнат малко нещата... а проектите за стикери, които не влязоха в употреба за миналия събор ще ти ги пратя в оригинал и с променени дати, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.Писта Междене- ще има ли отделни класове? Примерно до 1.6 и над 1.6. (справка - Хонда събор- Анастасе :) )

Разбира се това е обвързано и с наградите и със средствата? Трябва предварителна дискусия!

Чак пък класове.....

Аз мисля ,че за драга,не трябва да има някаква награда или замерване-нека всеки да се пуска с когото си иска,за да няма дискриминация.Замерването което правим и без това е смешно.Награди ,купи и замервания да има на майсторското

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, съгласен съм.

 

Но съгласи се, че и в майсторското у-е пак няма равнопоставеност на автомобилите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може спокойно да се спестят купите за състезателната част - в края на краищата караме за удоволствие, нали? Апропо, не знам точно колко купи са раздадени миналата година, но 700 лв. за тях ми се виждат множко и според мен може да се спести от това перо. Виждал съм в магазин такива купи да струват между 10 и 20 лв. парчето в зависимост от размера, отделно се плаща гравирането на табелки, но и тук има по-тънък вариант - разпечатка в/у специално фолио... но тия подробности ще ги обсъдим с Хашек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм на мнение, че колкото повече, толкова повече. Не може да се сравни с нищо, усмивките по лицата на колегите когато си получават наградите.

Така се надъхват хората и с всяка година ставаме повече и повече.

 

Миналата година сме раздали 25 купи- което си е прилично.

Митак, за мен фолиото не е много добър вариант.

Все пак правим си 1 събор за година- купата остава като символичен спомен за някой колега.

Нека да са на ниво!

Разбирам ви, че трябва да се съобразяваме с разходите, но пък нека не издребняваме съвсем и да си превърнем събора в : дай да идем на Сокола за 3 дни, да се наядем,напием, само за банкета и да се върнем... както правят доста хора от по-старото поколение по автоклубовете!

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпадаме в подробности smile027

 

По темата - мога да помогна с:

1) Не съм единствен, но пък може да си разпределим задачите

3) Ако някой направи дизайна мисля, че ще намеря къде да ги отпечатам и направя

5) Дайте съдържанието и го поемам

 

По организацията засега не мога да кажа нищо, че не си знам програмата. Отсега ще почна подготовката и ако имам възможност ще пиша къде мога да се включа. Само да вметна:

6) Мисля, че спокойно можем да подготвим тази операция да се направи с принтер. За целта ми се намира едно лазерно принтерче + лаптоп. Дори да не мога да дойда аз все някой от колегите ще може да си вземе лаптопа и да печата - ще оставя принтера.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм на мнение, че колкото повече, толкова повече. Не може да се сравни с нищо, усмивките по лицата на колегите когато си получават наградите.

Така се надъхват хората и с всяка година ставаме повече и повече.

 

Миналата година сме раздали 25 купи- което си е прилично.

Митак, за мен фолиото не е много добър вариант.

Все пак правим си 1 събор за година- купата остава като символичен спомен за някой колега.

Нека да са на ниво!

Разбирам ви, че трябва да се съобразяваме с разходите, но пък нека не издребняваме съвсем и да си превърнем събора в : дай да идем на Сокола за 3 дни, да се наядем,напием, само за банкета и да се върнем... както правят доста хора от по-старото поколение по автоклубовете!

 

smile027

:smt017 :smt017 :smt017
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като пряко ангажиран с осветлението и видеостената искам да споделя пред всички, че миналата година имахме готовност за видеостена. Дори успяхме да прожектираме няколко клипа, но проблем се оказа отново дъждовното време (със силен вятър), тъй като проектора е изключително чувствителен към влага се наложи да го приберем отколкото да го загубим безвъзвратно. Видеостената изисква и втори лаптоп на сцената от който да се пуска видеото. Кабела от лаптопа до проектора е със стандартна дължина и лаптопа се оказа под дъжда. Третият проблем с който се сблъскахме се състои в това че когато проектора е под голямата шатра екранът е прекалено малък. За да има достатъчно голям екран е нужно всичко да е изнесено извън главната шатра, което води до проблема със дъжда и захранването.

По мое мнение тази година видеостена няма да има, но нищо не се знае :)

Също имам молба към колегите от клуба които са електричари и желаят да помогнат с монтажа и демонтажа на осветлението, както и с осветителна техника (напр. имаме нужда от блиц ефект) нека ми пишат л.с. за да направим някои уточнения. Времето до сокола ще се изниже неусетно, така че време за разкатаване няма!

Нека действаме СЕГА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така, ОСТРОООООО, чичи Мичи! smile049

 

А на теб, нашият СПЕЦИАЛЕН ВОДЕЩ, специално ще ти взема качествен МЕГАФОН да си още по специален и да не ти пада гласа, както ще ти връча и качествен микрофон (Beta58A) на който да приказваш та да може да те чуваме по-добре... ;)

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да мога да дойда на събора, може аз да съм единия от преброяващите гласове. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях обещал че ще намеря апарат за замерване на децибели,което се оказа не толкова лесно,но не съм се предал още...Ако някой има идеи да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сериозно мисля да дойда на събора тази година. Ще взема с мене най-хубавия си фотоапарат и 2-3 обектива и след събора ще оставя диск на организаторите със снимки. Ако някоя ви хареса после и даже влезе в употреба, ще се радвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях обещал че ще намеря апарат за замерване на децибели,което се оказа не толкова лесно,но не съм се предал още...Ако някой има идеи да пише.

 

аз имам,ще го взема,ако искрен обещае,че ще почерпи smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, то не Исята, а да почерпи онзи, който ще спечели надпреварата. Ама после да не ви обвинят в шуро-баджанащина smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрене от мене Уоки-токитата, даже и предварително мога та ти ги дам да имаш време да им свикнеш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това , с което мога да помогна е превоза.

Миро познава бусчето, мога да ходя навсякъде и по всяко време.

Разполагам с 3 метра полезна дължина и 2.5 тона нето товар...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Какво става бе хора? Аз ли ще се окажа единствения "жичкаджия" в този форум. Откакто написах предния пост с молба за помощ при монтажа на осветлението никой не се отзова! Времето до сокола притиснително изтича! Още веднъж моля ако има електротехници да ударят една ръка с окабеляването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда както каза колегата Maniac - времето до Сокола притеснително изтича, което означава, че е време да се поорганизираме относно някои неща .

Едно от тях е изграждането на шатрата + сцената + разполагането на озвучаването и осветлението . Всичко това са все не леки и трудоемки дейности, които искат както време, така и ръчички....

Така да започнем от шатрата:

012151541.jpg

012151574.jpg

012151577.jpg

012151576.jpg

 

- тя ще бъде транспортирана предварително до Сокола. Съответно ще трябва да се сформира група, която да се заеме с издигането и, а също и нареждането на подиума. Не бързайте да си казвате - " е к`во толкова една тръбна конструкция да се сглоби - голяма работа" Да Ви кажа миналата година бяхме поне 7-8 души и ни отне поне 3-4 часа тази операция.... е да вече е оттренирано кое как, но пак си е не малко работата. Също така трябва да сме не по-малко от този брой хора, защото тази цялата конструкция се сглобява на земята, след което се слага и укрепва винила / или както там се казва/ и след това поетамно се издига като се вдига и се монтират опорните и колони . Е те това е най- тежкото и с двама трима - няма как да стане .

Та в тоя ред на мисли искам да се организираме хора, които да сме на Сокола от Четвъртък - 06,05 и да свършим тази работа .

Да знам, че 06-ти е голям празник - Гергьовден, и че повечето от Вас ще предпочетат да си уважат приятелите и да си похапнат агнешко и да си пийнат порядъчно - разбира се!

Също така знам, и че всичко е свързано с измъкване от работа за един ден повече ..... но тази работа трябва да се свърши .... няма как

 

Аз ще съм там от 06-ти , очаквам от Вас да си помислите кой ще може да участва и да се съберем нужният екип , пък като свършим работата ще си направим едно подгряващо парти - що не пък и там по полянката миналата година се разхождаха едни агънца.... smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ще трябва някой да ми помогне с приемането на заявките за настаняване. Напоследък рядко влизам във форума поради важни лични и служебни ангажименти, затова ви моля за тази помощ.

 

Благодарение на помощта на Юли (Mishelle) финансирахме предплатата на хотелската част.

 

Разполагаме с целия Соколски Манастир, хижата до него, хижа "Български Пощи", х-л "Сивек" и къща за гости "Тодорови". Всичко това наброява около 250 места, които много се надявам да оползотворим с минимални загуби в легловата база.

 

Очаквам от вас предложение / кандидатура за приемащ заявките.

 

Поздрави и мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да помогна със сглобяване, повечко с окабеляване... туй-онуй... само да се има предвид че не съм едър мощен тип... ама пък съм жилав де smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.