Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос за Фела и Голф


IVAN

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Обръщам се към всички съфорумници и любители на най-добрия автомобил - Шкода.Моля за помощ по следния въпрос: Търсим кола за големия син и за сега сме пред следния избор -Фелиция 1,9 D LX, Голф 3 -1,6 моноинжекция или "Черната кралица" на Мими ( Фелиция - 1,6 АЕЕ ).Дизеловата Фела е от Австрия, Голфа е от Италия, а "Кралицата" предполагам , че я познавате.Моля ви за съвет какво да изберем.Аз не съм много запознат с двигателите и възможностите на тези автомобили и за това се обръщам за помощ тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ванка не че и аз разбирам, но на Мими колата поне й се знае историята. Виждал съм я и определено си заслужава. Може би няма да му хареса на сина ти, че е комби, но останалото е много на ниво.

Успех с избора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мише, баш там си е проблема, ама не слуша баща си и това е!Виж малкия син по- добре разсъждава и ми вика: Тате стегни Фаворита, та като взема книжка, да се уча на него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизеловата Фела е от Австрия, Голфа е от Италия

Значи в единия случай правиш ламарини, в другия правиш двигател.

Ако нещо не си харесате колата на mimi , според мен - гледайте повече коли, а не от тия другите две само. Имайте предвид, че италианците са големи палачори (с много редки изключения). Та - не може да се опре човек на приказката "Двигател се прави, ламарини - не". Аз лично предпочитам кола от Австрия и Германия, ... обаче.... много гледайте за корозия, че.... грозна работа е... :|

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Имам голф1,4ABD и фела1,6АЕЕ ,определено Шкодата е по добрия автомобил при мен, но не бива да подценяваме голфа ,ако беше със мотор AEE сигурно щях да твърдя обратното

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сина ти повече му харесва Голфа сигурно?

Моето мнение а и от доста хора съм чувал,че 3 ката на WV е най-несполучливия им модел.

Щом комбито отпада съм с двете ръце за дизела. 1,9 атмосферен дизел на това купе е просто супер.Нисък разход и дълъг живот на мотора. За пример ще ти кажа , че карах Фабия /комби/със същия мотор 1,9SDI и човек от Еуратек ми каза,че този мотор до 500000км. ми гарантира че няма да се наложи да се прави ремонт,а за разхода при 120км/час - 3,8 до 4,2л.

Единствения недостатък е, че дизела е по-шумен от Голфа.

Щях да забравя да ти напомня и за разликата в цените на резервните части,но ти можеш да си направиш сметка.

Успех в избора smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ogy, има разлика между мотора на Фелицията и на Фабията. SDI-то винаги ще си бъде по-добро, по-икономично, по-пъргаво и няма да пука глава като го напънеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по думите на човека от ЕТ разликата е само в покриващата кора.

Мой колега имаше Фела 1,9 купувана от ЕТ и сме ги сравнявали на вдигнат капак и свалена кора,характеристиките им в книжките за експлоатация са почти еднакви/разлика - едната комби а другата хечбек/.

Може и да си прав но аз не открих голяма разлика. И все пак по-добре Фела пред Голф3.У нас хората са доста негативно натроени към този модел а той заслужава уважение =D> \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

спора между това дали фелицията или голфа е по добрия вариянт за мен е така ФЕЛИЦИЯ 1,6 АЕЕ с хидравлика на волана с ABS с ел стъкла и още куб екстри в един много запазен автомобил срещу ГОЛФ 3 1,4ABD базов модел с 8г по срар вярно върви добре ,но преценете сами...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен решаващо при избора на употребявана кола е състоянието на съответния екземпляр,не толкова модела или двигателя.Затова бих избрал по-запазената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.