Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за закрепване на TomTom Car Kit за iPhone


drank

Recommended Posts

Здравейте, колеги

 

Бих искал да помоля хората с инженерна мисъл за акъл относно проблем с който се сблъсках. Преди няколко дни се сдобих с TomTom Car Kit (http://www.tomtom.com/products/product.php?ID=939&Category=2&Lid=1) за моя iPhone. Обаче изпитвам известни затруднения със закрепването му. Мястото, което съм си избрал е отдясно на таблото зад волана, т.е. ето тук:

post-3870-138453168657_thumb.jpg

Идеята ми е закрепено да изглежда ето така:

post-3870-138453168769_thumb.jpg

Самият car kit си идва с отделна пластмасова подложка (обозначил съм я на горната картинка), върху която се засмуква стойката, а самата подложка се залепва върху равна повърхност. Проблемът обаче е, че тази част на таблото, която съм си избрал за закрепване не е с равна повърхност а е заоблена и няма как да залепя подложката.

 

Някой може ли да даде идея какво може да се изобрети, така че да може да се залепи подложката в тази част на таблото? Моята идея е евентуално да се направи някаква дървена подложка, като от едната й страна повърхността й да следва извивката на таблото, а от другата страна да е равна, за да може да се залепи пластмасовата подложка върху нея. А самата дървена подложка може да се залепи с някакъв двойнозалепващ материал. Има ли някой, който знае как може да се изработи такова изделие и може да помогне с това?

 

Някакви други идеи?

 

Предварително благодаря за коментарите и предложенията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го пробвам това чудо, но малко съм скептичен. Все пак трябва да поеме тежестта на TomTom стойката, плюс тежестта на iPhone-а, плюс кабелите за захранването и аудиото. Дори и най-малка вибрация да има, телефона ще трепери като негър на северния полюс ;)

 

Мерси за идеята все пак smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се на колегата Васко vasilisa - 0878822277 - той най-точно ще ти каже става или не.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се на Васко, беше много отзивчив, но и според него това чудо няма да ми свърши работа. Търсенето продължава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гецко иска равна повърхност и голяма контактна площ. Ако ги има, може и на тавана да се залепи - пробвано е - 1 месец си дрържах телефона и/или цигарите до копчетиите в района на шибедаха. Който съм го возил се е смял на глас, макар че в началото масово бяха Тома Неверни :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми дадоха една друга идея - да ползвам т. нар. моделин, от който да си направя гореспоменатата подложка по извивките на таблото. Ще ходя до Бриколаж или Практикер да търся.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нито в Бриколаж, нито в Практикер имат нещо подобно.

 

Търси в някоя книжарница, май в Офис1 съм мяркал так`воз чудо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм залепвал навигация върху капака на жабката отгоре на таблото. Не е там където искаш, но е много близко. Също така съм залепвал и навигация вътре в самата жабка, като махнах гумената стелчица. Удобно е и прилича малко като навигация, която излиза от таблото като на VOLVO XC70 например. smile048

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.