Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шкода фелиция '98 1.3 карбуратор


lionews

Recommended Posts

Здравейте,

Скоро писах за моита фелиция 1.6 инжекция и всичо вече е наред, но дойде време и за на брат ми шкодака. При него е следния проблем :

Трябва да се смени веригата и там с обтяжки и прочие т.е. пълният комплект. Моля ако някои може да ме насочи или да предложи нещо по въпроса

 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се смени веригата и там с обтяжки и прочие т.е. пълният комплект.
тя е някакъв нов модел сигурно
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , не разбирам какво те интересува - списък с необходими материали и цени или методиката на работа ?

Ако ти трябва списък горе - долу по спомен ти трябват :

1. Верига с колела около 30 - 40 лв.

2. Гарнитура за картер и гарнитура за капак на веригата - около 10 лв.

3. Семеринг за коляновия вал - 5 - 10 лв.

4. Масло и маслен филтър ( зависи какви ползваш )

5. За Фелиция с новите рогове и гарнитура на водна помпа.

6. Силикон на вкус :mrgreen:

Методиката е описана и в книгите на Цедрих и на К.Косев много добре - ползвай раздел "Литература"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другият случай споделяш от къде си първо за да те насочим към правилния сервиз или проверяваш в "Бял списък" и избираш къде точно да отидеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на отзовалите се съфорумци :)

Закупени са всички необходими неща за колата, имах път през уикенда към пловдив и ги взех от магазина до даначното и всичко на всичко излезоха 42 лв като взех и 2 лагера за кормилната щанга

 

мерси за насоките - все пак от скоро аз и брат ми сме горди собственици на Шкода (Шкоди) и трябва лека полека да се понаучаваме как стават нещата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте на всички!

Отскоро колата на жена ми Шкода Фелиция 1,3 карбуратор трудно пали сутрин.Като запали не може да вдигне оборотите.Стигнах до извода, че не е в ред автоматичния смукач или вакум регулатора.Ходих на маистори в Пловдив и те не могат да ми помогнат.Ако някои е имал същия проблем моля да помогне или да ме насочи към специалист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!

Отскоро колата на жена ми Шкода Фелиция 1,3 карбуратор трудно пали сутрин.Като запали не може да вдигне оборотите.Стигнах до извода, че не е в ред автоматичния смукач или вакум регулатора.Ходих на маистори в Пловдив и те не могат да ми помогнат.Ако някои е имал същия проблем моля да помогне или да ме насочи към специалист.

 

Защо си стигнал до този извод? Това кога се случва, на топло/студено?.. Колко време не може да вдигне оборотите или изобщо?.. Може да са куп други неща, реглаж на клапани правен ли е?. Има ли теч на бензин от карбуратора и т.н., газова уредба има ли и т.н.(в тази връзка онзи "термостат за въздух преди възд. филтър работи ли и т.н.). За майстор в Пловдив - дано някой колега те упъти, погледни в секция "Бял списък", ако не искаш/не можеш сам да се занимаваш с оправянето. Ако пък искаш(по-добрия вариант) - колегите искат доста по-подробно описание на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лъче, колегата е написал СУТРИН, т.е. на студено.

По темата. Ако наистина е смукач (имал съм този проблем) се разглобява секцията с би-металната пластина, изважда се оста на клапата и се почиства ама мнооого добре за да може да се движи свободно. Като се сглоби после е желателно да се настрои затварянето на смукача - самата "касетка" (или както там се нарича) с би-металната пластина се върти и се променя ъгъла, т.е. усилието на пластината за отваряне и затваряне на клапата.

Обяснението ми е малко ](*,) ама не съм спец. Разгледай в раздел "литература", ако не си решил проблема все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.