Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

вратичката на резервоара


superba

Recommended Posts

в големите студове миналата седмица, вратичката на резервоара не се отвори ... цъках на компчето 5 минути докато накрая каза "бзззт". Реших, че е от студа. Днес обаче същата работа, седя от страни на колонката и цъкам ... 5 минути, пробвах всякакви мурафети. Сега имам няколко въпроса:

- ключалката, която се намира до копчетата на врата за багажника и резервоара, каква роля играе ? какви са и режимите?

- има ли някакъв ръчен режим за отваряне на тази вратичка, знам че при някои коли има вариант да се отвори през багажника.

- централното работи, отключва-заключва, само отварянето нещо се бъзика ... мога ли да го напръскам с някъв спрей да видя да не е клеясало?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ти помогна за фабия.

http://briskoda.net/forums/topic/119988 ... -fabia-6y/

 

Щом Фабията има.... не може да няма нещо такова и в Суперб.

(но все пак не съм сигурен, пиша на сляпо с цел да помогна)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и на двама ви, ще пробвам и двата метода :)

Дано стане с WD-то, че тая тапицерия изобщо нямам идея как се сваля smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тапицерията би трябвало да е на щипки. Просто я издърпваш и те се откачат. (леко са захванати, не са като щипки на кора или тн- поне на фабията е така)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

така, студовете минаха и мога да споделя мнение :) аз си реших проблема с wd40 =D>

Вторият вариант с отстраняването на тапицерията също го пробвах, но не успях да я сваля и ме беше страх да дърпам повече (бях си го оставил като краен вариант, ако wd40 не сработи, но за щастие нещата сега са ок). С едно огледалце все пак успях да огледам как са горе долу кабелите под тапицерията и това което видях, е че много наподобяват показаното на снимките от линка на Черната Перла, тъй че ако някой го закъса да дърпа по-смело тапицерията :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми аз напрайх една глупост също от тази страна. Разби ми се буксата на хладилната чанта и укъси извода за 12 волта ,който е точно там на кората от дясно. Разперках да видя дали има бушон от тези които се слагат на кабелите ,но няма . Явно бушона е отпред сред другите ,но сега неми се търси щот е студено. Интересно всичко друго ми работи ,включително и другите две запалки отпред в колата. По схемата с бушоните не можах да намеря кой е точно за запалката в багажника. Ще пробвам на принципа -вадиш ,пробваш, слагаш. А иначе корите лесно ги махнах и след това сложих.

Извинявай ,че използвах твойта тема да се оплача ,ма извършвах същите операции с корите и за това споделих. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще изчакам да се позатопли и тогава ще пробвам пак, че в този студ вече счупих с поглед един пластмасов държач на кабели...

 

а това с бушоните само по метода опит-грешка ако нямаш схеми под ръка, щото някои неща са свързани много странно(лява чистачка, заден мигач, лампа за маслото - с голфа имах подобно приключение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.