Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Защита за автомобилите, аларми, имобилайзери и др.


slav.bg

Recommended Posts

Извинявам се ако тук не е правилното място за темата, ако модераторите преценят нека да я преместят !

Какви са според вас начините за противодействие на автоапашите ? Каско не всеки може да плаща постоянно. Доста хора биха предпочели да инвестират еднократно в охранителна техника за колата. Някой може да предпочита този метод smile150 smile150 smile150 ама надали ще му се виси денонощно до колата smile168 Аз съм чувал, че от авто алармите за предпочитане са родните, отколкото разни внесени от Китай, Тайван и т.н. Но при по-задълбочено проучване из интернет се оказва, че дори и по-сигорните аларми със "скачащ код" могат да бъдат дезактивирани с така наречените "код грабер" smile048 ! Има доста информация особенно в руски сайтове, но ще дам два линка към един където става дума за "Octavia", най-долу на страницата има и видео материал !

http://ugona.net/article69.html

http://www.neugnali.ru/article0203/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали си наясно, че ако някой е решил да ти вземе колата, ще го направи, независимо какви защити и слагаш... Карай си я и и се радвай, че живота е къс...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали си наясно, че ако някой е решил да ти вземе колата, ще го направи, независимо какви защити и слагаш... Карай си я и и се радвай, че живота е къс...

 

:smt017

Щом гараж със СОТ не те спасява, какво остава за някаква смешна аларма на самата кола. По същите руски сайтове имаше примери как го правят апашите при братушките. Най-грубия метод беше - пробиване на акумулатора с голяма отверка през капака. След 1 час се връщат като акумулатора изтече и палят с бутане..

smile091 smile091

(наистина грубо - па руски :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста е коментирано по този въпрос

 

Здравей, bega4kata !

Преди да напиша темата все пак изпробвах бутона "Търсене" :lol: , но не намерих подобни теми smile009 !

 

Колкото до това, че ако решат да я вземат, аларма или имобилайзер не помага не съм съгласен ! Според доста хора е по-добре да има някава защита, отколкото никаква ! Най-малкото колкото е по-добра защитата, толкова повече се намалява кръга от хора които могат да ти посегнат на колата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста е коментирано по този въпрос

 

Здравей, bega4kata !

Преди да напиша темата все пак изпробвах бутона "Търсене" :lol: , но не намерих подобни теми smile009 !

 

Колкото до това, че ако решат да я вземат, аларма или имобилайзер не помага не съм съгласен ! Според доста хора е по-добре да има някава защита, отколкото никаква ! Най-малкото колкото е по-добра защитата, толкова повече се намалява кръга от хора които могат да ти посегнат на колата !

ето например един цитат на 1 многоуважаван колега

Боби Доктора   	
Заглавие: Re: въпрос за фабричната аларма на oсtavia2
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 20:10 
Модератор
Аватар
Регистриран на: Нед Фев 11, 2007 02:25
Мнения: 1139
Местоположение: София

Гараж: >>>
Škoda Fabia 1.2 HTP,
Škoda Octavia (1U) 1.6 MPI,
Škoda Octavia (1Z) 1.8 TFSI

Добре де - ще си призная... :mrgreen: Хора не ми се сърдете, ама КАК МИСЛИТЕ - ще напиша ли спокойно в достъпното за всеки интернет пространство ТОЧНО какъв модел аларма ще си сложа, ТОЧНО КАК и КЪДЕ ще я сложа, ТОЧНО КАК ще я свържа и ТОЧНО КАКВО ще блокирам и прекъсвам... Та това е все едно да си изляза от нас и да турна една бележка на вратата "Мамо, ключът е под втората саксия на етажната площадка..." Е, има и нещо верно в писаниците ми - допълнителна аларма (конвенционална, не CAN [-X ) още не съм си монтирал. Ще изчакам докато съм в гаранция да се изчистят детските болести по фабричната първо. Верно е, че и цвета на светодиода ще е зелен или бял (не традиционния червен или "китайско" синьо), ама за останалото - ще ме прощавате, но освен, че ще го споделя с Вас означава да го дам и на айдуците. Е - не съм упорит като Coca Cola (само :smt030 между другото) и тайните на занаята, дето толкова усърдно съм ги крал няма да си ги отнеса със себе си. Но както винаги съм твърдял - срещу айдука най-добрата защита е да го оставиш да те мисли за по-тъп отколкото си. Да го оставиш да "обезврежда" лесно видими ненужни за защитата неща (Да напишеш "откровено" в някой форум точния алгоритъм, на монтаж, местоположението и начина на работа на алармата) и да му турнеш супер нестандартен к*р-капан.( smile045 ) Другото вече е въпрос на Късмет, Господ и Застраховател... Лошото е, че понякога натрупвам опит след болезнени тъпи грешки от моя страна (да си оставя суперзащитената кола да работи и да сляза да си купувам цигари ](*,) ](*,) ](*,) ), ама нищо - здраве да има и работа, другото ще си го доставим някак си.

_________________
При мен още в ранни детски години е било ясно, че хроничното ми заболяване са автомобилите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не, определено на никой не му се иска да изпада чак в такава конкретика ! По-скоро темата е не кой, какъв модел е монтирал еди къде си по колата, или как я е подвързал и настроил ! А да споделим опит и наблюдение. Личното ми виждане по въпроса е, че е добре да се избере по-малко разпространена и използвана техника! Евентуално няма да бъдат толкова добре познати методи за обезвреждане ](*,) . Добре ще е да се развие темата, с оглед да бъде полезна на съфорумците, аз самия търсих подобна информация тук и не намерих smile021 . При скорошна обиколка по магазини и сервизи, наличната техника която ми се предлагаше беше или Made in China (с твърд и скачащ код) или някакви нашенски БСМ, и много по-рядко ВАЛКОР (а казват, че били по-надеждни :-k ) !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те е нарочил добър и професионален крадец на автомобили, каквато и аларма да сложиш - колата си заминава. В най-лошия (за него) случай ще ти вдигнат колата на платформа (голяма работа ако имаш датчик за наклон) и после ще си я работят на спокойствие в някой подземен гараж. Алармата по-скоро пази от пишман апаши и наркомани. За това, личното ми мнение е, вместо да си скъсяваш живота в търсене на несъществуващо решение, да спиш неспокойно и т.н. - радвай се на колата... и на живота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те е нарочил добър и професионален крадец на автомобили, каквато и аларма да сложиш - колата си заминава. .................

 

И аз съм на същото мнение, на всичките коли съм слагал от сравнително евтини аларми колкото да има нещо да свирка за непрофесионалисти. Даже се оказа че на Ситроена така са ми сложили алармата че задните врати се отварят, ако са отключени и алармата не ги лови и така вече почти година не стигам да ида до майстора да си оправи работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.