Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колана и еърбег за бременни


drank

Recommended Posts

Здравейте и Честита Нова Година на всички

 

Жена ми кара Фабия (2009) и понеже е бременна, кара без колан. Въпросът ми е - когато колана не е закопчан, дали еърбега автоматично се деактивира? Питам, защото знам, че еърбега може да бъде опасен когато се кара без колан.

 

Също така възможно ли е еърбега да бъде деактивиран през VAG-COM-а (ако не се деактивира сам)?

 

Предварително благодаря за отговорите.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай, но това са дивотии - да кара без колан. Жена ми караше кола (Голф 4) до 7-мия месец на бременноста и винаги слагаше колан. Я, не дай си боже, стане катастрофа, от желание да не притиснете бебчо с колана, така ще го нацелите във волана, с майка му барбар, че.........И еърбега е апсурд да се отвори ако си без колан, та волана те чака, с цялата си красота, даже ще титне като се фраснеш в него, за добре дошъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и аз не съм много спокоен с това, че кара без колан и предпочитам да кара с колан. Ще трябва да пробваме някак си да го слагаме така, че да не й убива. Благодаря ти за мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се заиграя с колана на Окти, имало вариант да стои по отпуснат, функция специално за бременни жени и много пълни хора и ще пиша имало ли е резултат. И въпреки че закона дава право на бремените жени да шофират без колан - не го правете, че с нашите пътни лудници да не стане беля.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еърбега се деактивира, като го свалиш, разкачиш буксата с двата му проводника и пак го върнеш на мястото му. Май нямаше отделен бушон за него. А за колана, една приятелка, която в момента е бременна, закача го и после си слага през главата само горната част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесния и удобен начин да кара с колан и да е удобно без да и стяга е като се изтегли колана, колкото е необходимо и да се щракне една обикновеннна щипка за пране горе, така че да не се прибира колана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отзивчивостта и помощта. Решихме проблема като го закопчаваме на седалката и тя само прехвърля горната част през гърдите, а долната минава отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие пак хубава сте я наредили...

Да не искаш да бесиш жената при рязка спирачка или удар? При внезапно спиране полита и долната част на тялото, а не само горната smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.hts.no/en/products/pregnant.php

 

Братовчедка ми ползваше такъв като беше бременна. Безумие е бременна жена да се вози или да управлява автомобил без колан(или само с преметнат такъв през рамото), още повече в България :smt018. Според Гугъл в България тези колани може да намерите тук - http://www.roshko-bg.com/index.php?opti ... &Itemid=29

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадих се в магазина във Варна, но нямат от тази колани в момента, не са поръчали и казаха, че най-рано могат да имат февруари месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор на въпроса

"...когато колана не е закопчан, дали еърбега автоматично се деактивира? " :

Не, не се деактивира, при инцидент се задейства, при това заедно с десния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Отговор на въпроса

"...когато колана не е закопчан, дали еърбега автоматично се деактивира? " :

Не, не се деактивира, при инцидент се задейства, при това заедно с десния.

Логично, не случайно има опция за "деактивиране на пасажерският аЪрбег" on/off

При някои марки автомобили , моя го има, има датчик в седалката и ако не отчете тежест (пътник) не се задейства аърбег....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...
http://www.hts.no/en/products/pregnant.php" onclick="window.open(this.href);return false;

 

Братовчедка ми ползваше такъв като беше бременна. Безумие е бременна жена да се вози или да управлява автомобил без колан(или само с преметнат такъв през рамото), още повече в България :smt018. Според Гугъл в България тези колани може да намерите тук - http://www.roshko-bg.com/index.php?opti ... &Itemid=29" onclick="window.open(this.href);return false;

 

Искам само да наостря вниманието на бъдещите родители:

аз използвах такава "седалка" (не лично разбира се;) ) и е нещо уникално.

Едновременно просто и ефикасно.

Проблемите които решава поне за мене са два:

1. При внезапно спиране (даже без удар) колана в нормално положение минава през корема и може да е доста болезнен да не казвам фатален за детето в корема - с този колан се смъква под коремаи остава ефикасното действие на колана.

2. Аз го взех ( благодаря на gogata, че споедли тая информация), защото приятелката постоянно държеше колана с ръце за да заеме позицията, която се постига с този допълнителен колан.

За жени които шофират мсиля, че е повече от препоръчителен, вместо да не постявят колан както им позволява закона.

Нека не се възприема като реклама - просто като добър съвет.

Цената мисля, че беше окло 98 лева.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.