Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум в хидравликата Окавия 2


sauro

Recommended Posts

Искам да питам относно един шум които се чува когато завъртя волана на до край в движение. Чува се едно "като скърцане ама такова по глухо". Казаха ми че това можеби е нормално тъй като в крайно положение хидравликата се натоварвала много и било нормално да има някаквъ жум който евентуално идва от помпата на хидравликата. Но ми казаха по добре да си я закарам някъде където разбират. Дали има вероятност този шум да е нормален или ако не ми препоричайте къде да ида да ми я погледнат.

 

ПС: Прави ми впечатление че най-силно се чува когато е в студено състояниие(примерно като е стояла дълго време на някои паргинг и аз след това като правя маневри за да изляза).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такова нещо колега -нашата Oct 2.0 FSI е вече на 210хил.км и няма такива шумове при въртене до край на волана

Някой се е пошегувал с теб

При Октавия 2 няма хидро усилвател -той е електрически :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тея от ЕТ нищо не ми казаха. аз очаквах че ще гледат да ми вземат парите ....ама не. Огледали са я и нямало нищо :(. Но аз си утсанових че шума е скърцане, скърца като все едно нещо голямо се търка защото скърцането е едно такова дебело(глух звук) като бучене даже. Ако някои има предтсава какво може да се търка и да прави тоя звук да сподели

 

Най че сто се чува когато правя по-продължителен и остър завой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се чува шум само че някакво припукване когато си въртя волана на място. Помислих си че е електромотора на усилвателя. После ми казаха че явно са пружините и там си слагах ръката докато се върти на пълен ляв и пълен десен но не усетих напрежение. Карах си така и сега преди зимата рещих да не я карам октавията и я измих хубаво с водуструика цялата и наи вече отдолу по окачването и всичко се оправи засега. Пробваи с хубаво измиване на макферсоните и окачването и може и да има ефект наи вече леглата на пружините. Поне ще разбереш дали е от тях. Провери си и лагерите на макферсоните и то друго не остана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо ли не ти смениха в Еуратек?

 

Ами не нищо не ми смениха, аз дори си ислех че ще гледат да ми вземат парите ама казаха че нямало нищо

 

q212

ами не би трябвало гумите са си точен размер пък и то е по скоро скърцане а не стържене. и някакси не звучи като звук от стържене на гумата определно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти е протекъл горивния филтър и да е разложил ремъка?

и да приплъзва и стърже като се натовари ел.инсталацията при въртене на волана.

 

Или пък просто да ти е хлабав ремъка , без да ти е протекъл филтъра :D

Щом е електро волан със сигурност товари динамото което е най - често преплъзващия агрегат на ремъка .

Което ме кара да се присъединя към поста на колегата "gedore" smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не ти е протекъл горивния филтър и да е разложил ремъка?

и да приплъзва и стърже като се натовари ел.инсталацията при въртене на волана.

 

Или пък просто да ти е хлабав ремъка , без да ти е протекъл филтъра :D

Щом е електро волан със сигурност товари динамото което е най - често преплъзващия агрегат на ремъка .

Което ме кара да се присъединя към поста на колегата "gedore" smile027

 

Ето тука вече незнам!!! Тоя ремък за който говорите е ремъка който е точно до гривния фитир нали? Аз там виждам един ремък за който май става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно същия. Сменян ли е?

 

Ми смених го преди по-малко от месец по принуда, че като ми бяха сменяли горивния филтър в "един сервиз" след това капеше нафта точно на него и после отидох в ЕТ и там ми казах че трябва да се смени и оправиха фитъра и смениха ремъка. Тогава им казах и за шума (това скърцане) и те казаха че нямало нищо, но продължава да си има тоя шум.

 

ПС: шума го имаше преди да имам тоя теч с нафтата

 

 

ПС2: ако на някой смята че еветуално може да ми бъде полезен , бих могъл да се срещана и да го повозя и да установим от къде иде тоя шум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години имах същия шум на О1 и се оказа счупена пружина на амортсьора,беше се счупила много малко в горния край под бомбето и не беше успяла да илезе от Макферсона,а и видимо не личеше нищо,чак когато го свалих

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години имах същия шум на О1 и се оказа счупена пружина на амортсьора,беше се счупила много малко в горния край под бомбето и не беше успяла да илезе от Макферсона,а и видимо не личеше нищо,чак когато го свалих

 

 

Хммм...имали начин как да се разбере , дали е от това

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години имах същия шум на О1 и се оказа счупена пружина на амортсьора,беше се счупила много малко в горния край под бомбето и не беше успяла да илезе от Макферсона,а и видимо не личеше нищо,чак когато го свалих

 

 

Хммм...имали начин как да се разбере , дали е от това

Само със сваляне :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.