Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia SDI 2005 - няма ABS. Възможно ли е?


gbgeorgiew

Recommended Posts

Здравейте. От около месец карам Fabia SDI 2005, много неприятна изненада разбрах , че няма ABS, или поне нае се задейства. Възможно ли е действително този модел да не е оборудван с такава система? Възможно ли е допълнително да се вгради и какво ще ми струва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление да. :( Като купувахме моята не обърнах внимание на това, че липсва, а в обявата пишеше, че има. Това + слабия мотор беше причината да се разделя с нея. Честно да ти кажа бях разочарован. Модификацията беше Classic 2003 година.

 

За да бъдеш 100 % сигурен погледни зад двигателя от дясно, пред пътника дали имаш един блок с много тръбички, свързан със спирачната помпа, която е пред шофьора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класик Самърлайн-има климатик

Класик Сърпрайз- климатик+АБС+втора възд. възглавница

Всичко това са модификации продавани от ЕТ актуални за Фабия1 около 2005-2007г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ви лъжа де, ама по впечатления от 2 дни каране, Фабия 2 - 1.4 TDI комфорт, също няма АБС.

 

Невъзможно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

защо се чудите абс има на оборудване от амбиенте нагоре стандарт иначе може и на комфорт но си го поръчваш като екстра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класик Самърлайн-има климатик

Класик Сърпрайз- климатик+АБС+втора възд. възглавница

Всичко това са модификации продавани от ЕТ актуални за Фабия1 около 2005-2007г.

Сърпрайса има и MBA-спирачен асистент да допълня само...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз говоря за фабия 2 не знам за фабия 1 как е било оборудването

Той човека за фабия 1 пита. Ако каже все пак какво ниво на обурудване е фабията SDi,лесно ще му кажем има ли или не :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Класик Самърлайн-има климатик

Класик Сърпрайз- климатик+АБС+втора възд. възглавница

Всичко това са модификации продавани от ЕТ актуални за Фабия1 около 2005-2007г.

Сърпрайса има и MBA-спирачен асистент да допълня само...

...и електронно управление на диференциала(което не знам кво прави)!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...и електронно управление на диференциала(което не знам кво прави)!!!

Най-вероятно удря лека спирачка на изпреварващото (буксуващото) колело за да се прехвърли въртящ момент към другото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ASR е да не буксува аз доколкто знам.... :)
:smt017

Да не "палиш" гуми при потегляне :D

Освен че удря спирачка, отнема и газта.

Преди съм сподеделял, че не е много приятно усещането да ти спънат колата, когато се мъчиш да се включиш в потока, но се свиква. Крайния резултат би трябвало да е по-добър от паленето на гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Skoda Fabia1 SDI

  • [*:1n4dsosb]комби и седан 1.9 SDI (64hp) - нямат
    [*:1n4dsosb]хечбек 1.9 SDI (98hp) - има

 

Какво е това? Няма такова SDI. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Skoda Fabia1 SDI

  • [*:rqo5owl5]комби и седан 1.9 SDI (64hp) - нямат
    [*:rqo5owl5]хечбек 1.9 SDI (98hp) - има

 

Какво е това? Няма такова SDI. :roll:

Прав си, хечбек 1.9 SDI (64hp)

сгрешил съм при преписването :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според инфото тук

Skoda Fabia1 SDI


  • [*:jitfkjxw]комби и седан - нямат
    [*:jitfkjxw]хечбек - има

 

Ехее, глупости. Къде е логиката тук :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От около месец карам Fabia SDI 2005, много неприятна изненада разбрах , че няма ABS, или поне нае се задейства. Възможно ли е действително този модел да не е оборудван с такава система? Възможно ли е допълнително да се вгради и какво ще ми струва?

Съвсем нормално е , моята е 1,9 SDI - COMBI - ELEGANS 2003 г. и няма ABS . В BG политиката на ЕТ е да гони ниски цени и за това колите са оборудвани възможно най - малко за дадения модел (изпълнение) . Всичко се предлага като допълнителна екстра срещу заплащане ( само като си помисля , че броните и страничните огледала с цвета но купето им беше екстра до 2001 - 2002 г.).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От около месец карам Fabia SDI 2005, много неприятна изненада разбрах , че няма ABS, или поне нае се задейства. Възможно ли е действително този модел да не е оборудван с такава система? Възможно ли е допълнително да се вгради и какво ще ми струва?

Съвсем нормално е , моята е 1,9 SDI - COMBI - ELEGANS 2003 г. и няма ABS . В BG политиката на ЕТ е да гони ниски цени и за това колите са оборудвани възможно най - малко за дадения модел (изпълнение) . Всичко се предлага като допълнителна екстра срещу заплащане ( само като си помисля , че броните и страничните огледала с цвета но купето им беше екстра до 2001 - 2002 г.).

Аз съм останал с впечетление (даже съм почти сигурен) че Елганс-а е с всички възможни за Фабия екстри, мояте е Сърпрайс от 2005та, и тези неща си бяха включени стандартно в нивото на обурудване....Иначе кое е тва дето го прави Елеганс ако не екстрите :) ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. От около месец карам Fabia SDI 2005, много неприятна изненада разбрах , че няма ABS, или поне нае се задейства. Възможно ли е действително този модел да не е оборудван с такава система? Възможно ли е допълнително да се вгради и какво ще ми струва?

Съвсем нормално е , моята е 1,9 SDI - COMBI - ELEGANS 2003 г. и няма ABS . В BG политиката на ЕТ е да гони ниски цени и за това колите са оборудвани възможно най - малко за дадения модел (изпълнение) . Всичко се предлага като допълнителна екстра срещу заплащане ( само като си помисля , че броните и страничните огледала с цвета но купето им беше екстра до 2001 - 2002 г.).

Аз съм останал с впечетление (даже съм почти сигурен) че Елганс-а е с всички възможни за Фабия екстри, мояте е Сърпрайс от 2005та, и тези неща си бяха включени стандартно в нивото на обурудване....Иначе кое е тва дето го прави Елеганс ако не екстрите :) ?!

 

Мисля че не е точно така smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.