Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Вентилатор Фелиция


laary1

Recommended Posts

Проблема е следния - вентилатора на парното тръгва след като отлепи стрелката на температурата.Интересува ме дали нама някой термодатчик последователно?

smile027 Касае се за Фела 1,9Д 2000год.

Благодаря на всеки дал съвет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моята няма такъв момент :-k Даже да е замръзнала започва да си работи вентилатора.

Абсолютно прав си \:D/ Оказа се че едната четка на вентилатора засяда, днес я раздвижих напръсках с ВД-40 и всичко вече е ОК. А преди е тръгвал след време от раздрусването по гладките пътища в София!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имах същия проблем но днес го реших.. Първо смених ключа на парното като си мислех че е от него.. smile091 Запалих но не заработи и реших да видя как е отпред.. И докато отворих капака започна да духа.. И при мен бяха четките.. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

На мен също ми се прецака парното на фелата. От известно време бачкаше само на 3-та степен,но онзи ден спря тотално.Пробвах моторчето,здраво е, както и предпазителите.Размърдах и проверих куплунзите за евентуални хлабини и окиси,всичко е ок :smt0344 .

Я кажете на какъв принцип става превключването на степените.Не мяркам никъде реостат,а ми прави впечатление че освен двата кабела които са за моторчето ходи куплунг от 5-6 кабелчета някъде из пластмасите под него. Там пък какво има ?

(ба@ти как обяснявам smile021 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете на какъв принцип става превключването на степените.Не мяркам никъде реостат,а ми прави впечатление че освен двата кабела които са за моторчето ходи куплунг от 5-6 кабелчета някъде из пластмасите под него. Там пък какво има ?

(ба@ти как обяснявам smile021 )

Реостат няма. Всяка степен минава през съпротивление, само 4-та е вързана "направо". Те и самите съпротивления бяха жички с различна дебелина, доколкото помня... Виж дали просто някоя от спойките не ти се е прецакала и затова да не ти работят степените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете на какъв принцип става превключването на степените.Не мяркам никъде реостат,а ми прави впечатление че освен двата кабела които са за моторчето ходи куплунг от 5-6 кабелчета някъде из пластмасите под него. Там пък какво има ?

(ба@ти как обяснявам smile021 )

Реостат няма. Всяка степен минава през съпротивление, само 4-та е вързана "направо". Те и самите съпротивления бяха жички с различна дебелина, доколкото помня... Виж дали просто някоя от спойките не ти се е прецакала и затова да не ти работят степените.

Не бе Владко©,резистор исках да кажа, вместо реостат....както и да е ,извинявам се за грешката.Мисълта ми беше да не би степените да се управляват с електроника....както е например при пежо405.

Иначе за спойката може би си прав ,защото тръгна от самосебе си,ама в този студ хич не ми се занимава със служебния таралясник. smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Здравейте, да Ви попитам от къде (освен ЕТ) мога да си взема нов вентилатор за Фабията? Че моето няколко дена много виеше и изведнъж спря и не иска вече да се пусне. Явно е изгоряло или нещо такова. Много ще съм Ви благодарен ако можете да ми кажете или майстор да ми го смени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо напиши от къде си,второ-не карай колата ,че ще прегрееш мотора,защото нямаш охлаждане ,трето-виж във форума за магазините за части ,четвърто -морга или подобен от друга кола.

 

viewforum.php?f=15

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.