Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поправка на механизъм за ел. стъкло О1


SaiLor

Recommended Posts

Здравейте. Имам голям проблем с ел. стъклата. На предната дясна врата стъклото падна преди 2 седмици поради счупен пластмасов водач. Взех водачи от новият модел които ще успея да натъкмя някак. Но имам упасение че жилата са се оплели или са излезли от ролката.

На задна лява врата имам същия проблем но там вече отворих ролката с жилата и проблема е на яве - жилата са на топка.

1. Има ли значение как се навиват жилата кое е отдоло кое отгоре?

2. Как мога да направя главичката на жилото ?

3. При поставяне на пласмасовия водач в какво положение трябва да бъде в горно или долно положение на стъклото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Имам голям проблем с ел. стъклата. На предната дясна врата стъклото падна преди 2 седмици поради счупен пластмасов водач. Взех водачи от новият модел които ще успея да натъкмя някак. Но имам упасение че жилата са се оплели или са излезли от ролката.

На задна лява врата имам същия проблем но там вече отворих ролката с жилата и проблема е на яве - жилата са на топка.

1. Има ли значение как се навиват жилата кое е отдоло кое отгоре?

2. Как мога да направя главичката на жилото ?

3. При поставяне на пласмасовия водач в какво положение трябва да бъде в горно или долно положение на стъклото.

 

1. На самата ролка , там от където започва жилото си има направляващо каналче. Двете жила се събират в средата на ролката , като едното ходи на дясно а другото на ляво и тъйкато ролката неможеш да е сложиш на обратно няма как да е объркаш. Затваряш ролката с навитите жила с капака и си готов. Нарисувал съм ти го по спомен.

2. С мощен поялник и с калай дето запояват улуци - композиция.

3. Ако си спазил точните размери на жилата няма значение , водачите ще си застанат един срещу друг някъде по релсите си. Е , може да има някакво изместване един спрямо друг от порядъка на 0,5см. но ще го компенсираш после с планките на стъклото.

 

Ако неможах да обесня разбираемо , питай пак :smt017

post-3938-138453163254_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм писал как се оправят нещата. Жила може да използваш от газ на мотокултиватор примерно. Топчетата накрая е добре да ги удариш, за да държат жилото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам друг въпрос по същата тема. Ако на изправен стъклоповдигач се махне моторчето ще се развият ли жилата от ролката?

 

За да не отварям друга тема да попитам машинките за централното заключване има ли разлика с тува на Октавия фейс лифт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам друг въпрос по същата тема. Ако на изправен стъклоповдигач се махне моторчето ще се развият ли жилата от ролката?

 

Ако не махаш капака на ролката - не (той е занитован по принцип). Разхлабват се но не ми се е случвало да се развият.

 

За да не отварям друга тема да попитам машинките за централното заключване има ли разлика с тува на Октавия фейс лифт?

 

Мисла че няма да има разлика , но нека някой друг колега да каже със сигурност дали е така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.