Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Superb V8 engine?


nikskoda

Recommended Posts

Здравейте колеги...

Искам да ви попитам, някой знае ли нещо за Шкода Супърб с V8 двигател?

На 2-ри Янури се прибирах от Пампорово и ме мина една такава Шкода... Първо като ме мина по завоите и заръмжа доста мощно и като се мушна пред мен и гледам... V8 ... бааахти работата... и отзад беше със 4 ауспуха 2х2. Но сега отидох да разгледам страницата на Шкода и най-мощния Супърб е 3.6 V6.... няма 8 цилиндров :(

Някой знае ли повече информация за тези осмаци? Къде се предлагат, какъв е точно двигателя? Дори и в интернет нещо не намерих информация :( А Шкодата си приличаше доста оригинална, новия Супърб... не беше правен, или поне не ми изглеждаше да е така... Пък и по звука си личеше, че е осем цилиндов. 6 цилиндровите не изкарват толкова "мощен" звук...

Благодаря предварително и за много години!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или пък собственика е напипал табелка с V8 от друга марка и я е лепнал отзад. Доктора беше направил такъв майтап със Юки, само че в обратна прогресия - табелка 1,6 на кола с двигател 1,8. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам... но и чак го почувствах :)

Всмисъл, доста шумно така да се каже ревна колата докато ме изпреварваше, а доколкото знам, 6 цилиндровите двигатели са доста по-тихи. А това си беше като почти като мерцедес 5.5 АМГ ;)

И отзад имаше 4 ауспуха, но звука си беше определено от двигателя, а не от селски ремус :) И малкото дето седя пред мен колата, изглеждаше или да е доста добре направена или оргиналдЪ...

Нали има попринцип Пасат W8 двигатели, но на този беше V8...

Странно, но какво пречи да сложат едно 4.2 литра от ауди деигателче ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като го сложат - кой ще купува Ауди и ФВ с голям двигател - никой. Затова и не дават на Супърб подобен двигател.

 

За сравнение - Пасат R36 DSG 4MOTION 300 к.с струва 95 231 лв, а по-кротката му версия Пасат 3.2FSI DSG 4MOTION 250 к.с се продава за 78 804 лв. и то с оборудване Комфортлайн.

 

Супърб Елеганс 3,6 FSI DSG 4x4 260 к.с. със всички разточителни екстри от конфигуратора и след 15-те процента отстъпка излиза на 77 685 лв.

 

За Ауди няма да ти пиша, там а си зинал за двигател над 3 литра, а са те халосали с минимум стотачка с прикачени три нули подире и. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.