Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

проблем с ксенон Octavia 1


Guest deodriver

Recommended Posts

Колата е 2003 година.Днес и монтирах ксенон или по точно биксенон на Luxima.След като го монтирах оба4е нещо се обърка.Стрелката на скоростта неработи,индикациите за светлините севетят разбъркано.Мисля че е май от + на акумолатора където вързах ксенона,защтото над акумолатора имаше някаква кутия с кабели,незнам.Някой ако е имал подобен проблем да помага,че незнам какво става.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо време откачи ксенона и виж как се държи таблото. Ако е ОК - проблема е в ксенона.

 

BTW защо си взимал + от таблото? При мен ксенона си взима ток от съществуващата инсталация и дори при нужда си връщам старите крушки H4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми когато подавам газ,стрелката на горивото мърда и нещо изписуква като заедно с това и светва лампата на горивото,незнаино защо.Оборотометъра си работи ина4е както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да претендирам, че е сигурно, ми намирисва на стабилизатор на напрежението smile049 Намери жичкаджия да го поглене. При всички положения без майстори трудно ще се разминеш smile011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mи и на мен това ми казват,че е нещо такова.Било станало заради напрежението на ксенона и от там нещо си и не се сетих много.Майстор ще търся да го оправи и да видим как ще се слага пак тоя ксенон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново,колеги.Моя проблем се оказа датчика на скороста,който е бил изгорял.След като го замених и сложихме ксенона отново(този път при представителя на Luxima за моя град,т.е при майстор) и го включихме,този датчик пак изгоря.Едиствето смислено обяснение,което ми казаха е че се получавала електромагнитна индукция при запалването на ксенона,зарад голямото напрежение ли,незнам за запалването му.Т.е магнитни вълни достигат до този датчик,който бил на принципа на магнит и изгаря.Дадоха ми идея да обвия снопа кабели излизащ под акумолатора с фолио,за да се отразяват някакви си импулси(не съм ел. техник и не разбирам),оба4е не е сигурно дали ще стане,а датчика кохто отново поръчах е последен в Еуратек и ще трябва да чакам 3 седмици за друг ако пак изгори.Някакви идеи какво да се прави с тоз проблем,колеги smile012 .

 

Поне ме радва факта,че ксенона свети адски добре и пали бързо ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми не съм слагал тез машинки.Те небяха ли когато показва на компа че има изгоряла крушка,защото е по малка консумацията.При мен май не е от това,незнам де :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе не с Шкода с друга кола пак стана така и тоба беше проблем от комбинация от изгоряла крушка и изгорял бушон.Провери това първо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега!

Прочетох темата ти и ми звучи малко страно всичко това. Ще те поразпитам някой неща за да придобия малко представа. Това някакъв евтин китайски модел на ксенон ли е?

Преди година един бакшиш от града ми беше скъсал нервите с някакв евтин китайски ксенон. беше накупил и разпродал няколко комплекта на 'приятели' и проблема беше 4е като го пуснеше му заглушаваше станциятаи като започна едно реване оправи го оправи го. То китайците не са го напрвили кат хората кво да му оправям.За толкова пари толкова. Накрая разбра 4е няма да ме наиграе да се занимавам с глупостите му, доплати си и му ги смениха с друг модел, с който го нямаше този проблем.

Ако проблемаа е с ВЧ смушеният влизащи от ксенона по ел инсталациата на колата . Можеш да се опиташ да оправиш това с ЛС филтар по захранването ако се разпространява от там или с екраниране на кабелите на ксенона, захранвантоето му и екран на кутийката му и подходящо замасяване. Много е важно и мястото от кадето го загранваш. Пробни дирекно от клеймите на акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.