Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

теч от карбуратора фелиция 1.3 газ/бензин 99та - РЕШЕН


petkok

Recommended Posts

Здравейте,

от доста време имам следния проблем.

Сутрин като паля на бензин ми капе(или просто от там се оттича) бензин от място, което по схемите/книгите май наричат економайзер.

Представява нещо, като капачка(прилича на силнотоков транзистор) захваната с два болта от дясната страна на карбуратора(не от към жилото на газта а от другата страна)

Проблема е, че след като загрее двигателя капенето изчезва.

Имам чуството и че ефекта се появява сутрин, когато предишния ден съм карал на газ а сутринта паля на бензин.

Преди месец дадох колата за ремонт на карбуратора, като идеята ми беше да се отстрани този теч. Майстора поръча комплект за ремонт на карбуратор и го е чистил , сменял гарнитурки(включително и на въпросния компонент от който ми капе) но виждам че проблема и е останал. Майстора ми каза че имало "счупен жигльор" който не е успял да извади.

 

Някой има ли идея от къде може да идва проблема че се притесняам нещо да не се запали

..................................

 

Междо другото вече втори ден я паля на бензин без да съм карал на газ предишния и не капе. Явно наистина ефекта става или при отрицателни температури или при празен?!? първоначално карбуратор

 

..................................

 

Встрани от темата за карбуратора фелицийката започна когато е в движение от време на време да свири отред за 1 или 2 минути и после млъква. Свиренето е във високите тонове и не е много силно. Понякога кат натисна съвсем леко спирачката спира. Някой има ли идея от къде може да е?

 

 

И двата проблема не мога да ги демонстрирам пред майстор :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега разгледай тази тема. Да не би това да е проблемът.

ШШШТРАК

Успех.

 

Прегледах темата и мисля че при мен нещата са по-добре в смисъл върви си колата и не придърпва.

Освен това за съжаление несъм човек, който ще посмее да си разглоби карбуратора сам, та след като събера мнения ще търся пак майстор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събирай мненията и намирай майстора по-бързо, защото притеснителният факт в случая е:

...От карбуратора (собствен опит със скъсано платно на ускорителна помпа) бензинът капе точно върху генерацията. Сещаш се каква беля може да стане (да не чуе дявола).
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не знам,за какво ти са да събираш мнения :?: :idea:

ми защото вече я водих при майстор и ... пак същата работа и защото проблема не се проявява постоянно за да мога да го демонстрирам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не знам,за какво ти са да събираш мнения :?: :idea:

ми защото вече я водих при майстор и ... пак същата работа и защото проблема не се проявява постоянно за да мога да го демонстрирам

 

К'во има да събираш мнение? бъркаш в джоба... и го сменяш...продава се комплект цялото, отвиваш 2 болта махаш го и слагаш новото. малко дете ще го направи!!! 20-тина лева беше по спомени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само не знам,за какво ти са да събираш мнения :?: :idea:

ми защото вече я водих при майстор и ... пак същата работа и защото проблема не се проявява постоянно за да мога да го демонстрирам

 

К'во има да събираш мнение? бъркаш в джоба... и го сменяш...продава се комплект цялото, отвиваш 2 болта махаш го и слагаш новото. малко дете ще го направи!!! 20-тина лева беше по спомени

[*]

колко струва един карбуратор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , не съм сигурен , но ако си от Овча купел значи всеки ден на път за центъра и на връщане минаваш покрай ( смея да твърдя ) най - добрите майстори на тез карбуратори (първия гараж до сградата на Минера) ... отбий се , запиши си час и следвай инструкцийте .

Весело посрещане на Новата година ! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , не съм сигурен , но ако си от Овча купел значи всеки ден на път за центъра и на връщане минаваш покрай ( смея да твърдя ) най - добрите майстори на тез карбуратори (първия гараж до сградата на Минера) ... отбий се , запиши си час и следвай инструкцийте .

Весело посрещане на Новата година ! smile159

 

аз съм от княжево и овча купел ми е близко така че ще го потърся това "Минера".

Междо другото вече знам как да демонстрирам проблема. Сутрин на студен двигател паля на бензин, форсирам на 4000 оборота, гася двигателя и ... то започва да си капе

 

 

ЧНГ 2010 НА ВCИЧКИ smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами долу горе колкото половината от стойноста на Фелицията ти...

 

Току що видях , че в раздел 'ПРОДАВА' се предлага един за 50ЛВ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами долу горе колкото половината от стойноста на Фелицията ти...

 

Току що видях , че в раздел 'ПРОДАВА' се предлага един за 50ЛВ

 

Ти втора употреба си имаш нали :) Аз ти говоря за нов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм от княжево и овча купел ми е близко така че ще го потърся това "Минера".

Междо другото вече знам как да демонстрирам проблема. Сутрин на студен двигател паля на бензин, форсирам на 4000 оборота, гася двигателя и ... то започва да си капе

smile159

 

Ще си капе....докато не го смениш! Казах ти аз и доста други хора. За к'ъв **й ти е да сменяш карбуратор заради една мембрана. като си я водил на майстор, той си е оставил ръцете там и за т'ва сега ти тече! Ако ще търсиш карбуратор, идваи до пловдив да си стиснем ръцете за мойта трътла. Така ще имаш резервни части за следващ ремонт :smt032 smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали са същите карбураторите на Фаворит и на Фелицията, но на Фаворита имах такъв проблем. Както го описваш е абсолютно същото, лошо че бензина капе точно върху колекторите и.....кофти е си седнал на фоеверки. Някаква мембрана на ускорителна помпа ако не се лъжа. Сменя се за 5 минути, и сам ще се справиш. Ако не се лъжа ми излезна около 15лв смяната. При каране на ГАЗ се скапва, има отношение само при каране на бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих нов икономайзер за 23лв от магазинчето на монтеведео, майстора го смени и май вече не тече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.