Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

свети лампата за охладителната система


vdochev

Recommended Posts

Здравейте,

Имам следния проблем с Октавия 1. Два дни не я карах и сега се появи. Запалва нормално, но след няколко секунди (около 30сек примерно) светва лампата на охладителната система и започва да мига. В началото се чува и предупредителен звук, а после само мига. Течността в резервоарчето е на необходимото ниво. Опитах няколко пъти - все същото и реших да не рискувам - загасих я (добре че е пред блока). Чудя се как така преди два дена си беше наред, а сега се получи това.

Някой може ли да ми даде съвет в каква посока да търся? Има ли някой бушон, който би могъл да е причината?

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен свети като запаля колата но само когато температурата на въздуха е ниска.прави го предимно зимата близо три години при мен до сега си я карам нямам проблем(колата си е моя и ако нещо стане сам ще съм си виновен).бях чел тук във форума,че и други колеги са имали същият проблем, но и те са си карали колите май без последствия.не знам как са си го оправели проблема и от къде идва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да сложих малко течност и сега е до максимума. Но пак продължава да мига. Някой знае ли датчика, който е на казанчето за течността дали е резистивен или капацитивен? Дали не се е повредил именно той? има ли идруг подобен датчик на радиатора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

и аз го наблюдавам същия проблем, при студено време датчика се включва въпреки че нивото на антифриза ми е нормално. Като поработи малко колата, гася и паля наново и вече не включва.

Кажете какво може да се профалктира, че тоя "рестарт" всеки път е малко досаден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на Пешо и на другите. Наистина след като я покарах малко (е не 200м а няколко километра с 1-2 спирания) лампата сама угасна. Днес също я карах и няма проблем.

Но е добре да се се направи някаква профилактика за друг път, както пише surferdude.

Лек и безавариен път на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До "ВСИЧКИ" - При мен лампата гасне 2-3 квартални пресечки (разбирайте 1-2 минутки) след палането на колата! Милиметър-два ми е над максимума антифриза и не смея да налея още :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата история при по-студено време (сутрин -5 и надолу). След като изключа двигателя и запаля отново се оправяше. После стана по-студено и вкл. - изкл. на двигателя не помагаше. Посъветваха ме да долея малко антифриз, проблема бил в датчика на казанчето. Напълних го до горната черта (при загрял двигател е даже малко над нея) и оттогава не съм имал преблем независимо от температурата навън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.