Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Масло за 5-степенната трансмисия


lent

Recommended Posts

Трансмисията на шкодата ми е 5-степенна,''мокри полуоски''.Гледам че в сервизната книжка е отбелязано ЕР80 като възможен вариант за трансмисионно масло.В началото карах с ЕР90,но като се захлади времето търсих ЕР80 и след като не открих такова си купих ЕР 80W-90.Сега съм с такова.Мога ли да оставя него,вместо да търся непременно ЕР80 и да го сменям?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, карал съм кола, ноято по каталог се движи сЕР 75-90 постоянно. Не би трябвало и при теб да е проблем ЕР 80-90.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

И аз сипах 80 на 90 на Зеленка. Мисля, че няма да е проблем - стига да има масло в кутията всичко е наред :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни в големите студове при -10 и -15 градуса колата пали добре,но маслото в кутията става много гъсто,едва успявам да превключа.Но да се надяваме,че тези студени дни са малко.Ще карам засега с това,което съм налял,а после ще гледам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 75-90 никаква разлика, дали е топло или студено,скоростите влизат перфектно !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.