Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изгасна по време на движение


dimo_vr

Recommended Posts

Здравейте.Да ви разкажа днес какво ми се случи: прибирам се аз от село и както си вървеше изведнъж започна колата да губи скорост.Веднага натиснах съединителя и тя изгасна . След това се пробвах да я запаля , но уви не пожела. Прибрах я на буксир до гаража ( само аз си знам как ). Мисля утре да проверя помпата на резервоара. Освен и ГНП от друго може ли да е?

P.S Двигателя е 1.9sdi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VAG-COM диагностика вероятно ще ти покаже проблема. Не търси помпа в резервоара. Само PD моторите имат подкачваща помпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Предварително се извинявам ако има някаква неточност, но не разбирам много от двигатели.Проблемът излезе от някаква си ел. част на помпата (комутатор или нещо такова :roll: ).След като посети сервиза ,колата си палеше добре и поддържа оборотите на празен ход. При тръгване придръпваше и вървежът й не ми хареса.Посетих сервиза отново и след малка разходка в града ми казаха :

1 че съм имал ЧУСТВИТЕЛЕН педал за газ

2 когато съм й подал да върви с 1500 об . например и при тяхното достигане, взависимост от режима на каране тя си ги нормализирала

:-k :-k :-k

Съответно аз не бях доволен и я закарах на др. сервиз. Установиха ,че ЕГР-а е отворен :?: ( винаги пуска изгорелите газове обратно във всмукателния колектор ) и затова е спъната. Извадихме маркучето на вакума към него и колата се оправи. След диагностика с VAG-COM излезе че има голямо налягане (тук може да греша) в изпускателния колектор или мап сензора се е прецакал (не го знам къде се намира). Утре ще я карам да я оправят ,защото оня ден имаха много работа в сервиза.

P.S ако нещо съм объркал ,поправете ме . Гола вода съм ,но покрай ремонтите все нещо ново научавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оооо,тя сди :oops:

на мен само тди-та ми са в главата :mrgreen:

мапа е значи,въпреки че мнооого рядко се прецаква :-k-той в случая е сложен само за да компенсира мощноста при разлика в надморската височина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.