Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgautozone.bgШкода събор

Roomster Тотална щета

Ani & Bebo

Recommended Posts

Здравейте колеги. Първо искам да ви пожелая весели празници на всички и успешна Нова година. Така и не седнах да напиша тема за Румстер-а ни, когато го взехме,а сега пиша такава, когато кола вече няма smile164 . Подробности около катастрофата няма да пиша, до колкото се знае аз не съм виновен, но сега чакаме следствието. Колата е на лизинг и и се радваме от 25.09.2008. Катастрофата стане вчера, а в понеделник трябва да отида до следствието и после да Алианц. Въпросът ми е сега какво следва? До колкото знам Алианц ще изплати колата на Еуратек, но после какво? Благодаря на всички, които ще ми отговорят нещо и все пак да кажа тежко пострадали няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съжалявам за неприятната случка, в общи линии сам си си отговорил, но от сервиза първо трябва да кажат колко ще струва ремонта и чак тогава ще се разбере дали със сигурност е тотална щетата. Ако лизингът е безлихвен е по-добрия вариянт за теб. Най-важно, че всички са живи.

Весели празници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ,petel защо да се надява да е на безлихвен лизинг има ли проблем ако си на 5 год. лизинг примерно какво става тогава обясни че не съм запознат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера бях в Алианц и казаха че в сряда ще ходят да я видят и да им звънна в понеделник, за да ми кажат какво са решили. Иначе колата е с 5 годишен лизинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега ,petel защо да се надява да е на безлихвен лизинг има ли проблем ако си на 5 год. лизинг примерно какво става тогава обясни че не съм запознат

Не да се надява, Bojidar N. знае какъв лизинг си е избрал.

В началото по-голямата част от вноската е лихва и с малка част плащаш автомобила, при тотална щета в началния период, излиза, че си плащал само лихви...

Иначе проблем няма :-k

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не да се надява, Bojidar N. знае какъв лизинг си е избрал.

В началото по-голямата част от вноската е лихва и с малка част плащаш автомобила, при тотална щета в началния период, излиза, че си плащал само лихви...

Иначе проблем няма :-k

Поздрави.

грешиш. лихвата е нахвърлена за периода и при плащане кеш се приспада. иначе колегата губи рег. и др. плащания.

при тоталка получава от 70 до 80 от цената на застраховката и си чува колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте, колеги. Не съм писал нищо по темата, защото нещата се развиват доста бавно. За сега едно е сигурно. Алианц първоначално превежда 80%, след което трябва да заверя нотариално една молба декларация и тогава ще преведат останалите 20%. Когато нещата приключат ще напиша всичко, защото смятам, че е много важно да се знае как се процедира в такава ситуация и кой какво получава накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...
  • 3 седмици по-късно...

Знам, че отдавна не съм писал по темата, но както се досещате не е защото не искам. Неприятната случка се случи на Бъдни вечер 2009, а допреди десетина дена още даже автомобилът не беше снет от отчет в КАТ, защото ЕТ твърдяха че нямат писмо от Алианц, а малко преди това си говорех с човека от Алианц и той каза че е пратено на 02.02.2010 ](*,)

Както и да е, разбрах се с Алианц да им пратят факс и малко по-късно от ЕТ вече и писмо имаха и всичко нужно. Ама ако не им давам зор нищо няма да стане навреме. На тях им е добре аз да си плащам по 490лв на месец, ама на мен дали ми е добре.... smile011 На всичкото отгоре като попитах колко пари ще ми върнат, жената от счетоводството така жално ме изгледа, че.... Естествено отговор не получих. Каза, че ще се обади,а дали се обади :smt0344 В крайна сметка, се намери кой да ми каже поне кога се чакат парите. До края на месеца Алианц ще преведе 80% и после до 15 дена ще преведат и останалите на ЕТ въз основа на молбата-декларация, която трябваше да заверя нотариално. После ще чакам ЕТ и на мен да преведат нещо smile150 Като се приключи със случая ще пиша пак, и то не защото искам да ви занимавам с проблемите си, а защото смятам че е добре да се знае какво става ако нещо подобно се случи. Знам, че не само аз съм с лизингова кола. Поздрави на всички съфорумници и умната smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Когато историята приключи ще намерим начин да я запазим във важни теми. Причината - на всеки може да се случи и съответно ще е добре да се знае през какви мъки се минава и как точно се решават проблемите.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеци по-късно...

Мдааа...... Ето, че минаха 5 месеца, а все още се разправям :x Нещата, които разбрах и видях за съжаление не са никак приятни. Естесвено всичко е за пари :( Идната седмица се надявам вече да се свърши и най-накрая да приключа темата. Междувременно колата трябваше да се закара от сервиза на ЕТ до Алианц, за което понеже съм лоялен клиент ми поискаха 200лв smile150 . Свърших го сам, плащайки 50лв с черпенето за пътна помощ. И така.... отивам аз с пътната помощ да земем Руми и какво да видя :smt0344 Някой си е харесал две от четирите емблеми Шкода на джантите, а третата не е успял да я вземе и беше изкривена. Също така, си беше харесал и решетката на десеня халоген. Естесвено от сериза не знаеха нищо, което е странно при положение, че колата стоеше в охраняемата зона. В последстие, когато това се сведе до знанието на Управителя на ЕТ изведнъж станаха много загрижени и той каза цитирам "Уверяваме Ви, че при констатиране на нарушения от наши служители или служители на Еуратек ООД ще бъдат взети мерки, които да пресекат подобни прецеденти, тъй като дружествата, обслужващи интересите на Шкода Ауто в РБългария не могат да си позволят уронване на авторитета на марката, доверието на клиентите или възникването на каквото и да е съмнение за качеството на предлаганите услуги". Та така, колеги.... следва продължение (кога ли :^o )

пп реших се да пусна една тема в "Черна хроника" със снимков материал за рамисъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеци по-късно...

Първо искам да се извиня, че чак сега довършвам темата, но просто не бях в България. И така, в крайна сметка се оказа, че лихвата се приспада само ако платиш цялата сума по собствено желание, а при тотална щета това не важи smile150 и в общи линии се получи така, че искаха да ни върнат една много скромна,направо обидна сума. Не знам дали заради разговора с юрист консулта им или заради писмото до управителя на ЕТ, в което става въпрос за отношението на служителите и липсващите части от колата, ни приспаднаха лихвата и получихме доста по-реална сума. Това е края на този приятен случай. Надявам се на никой от вас да не му се случи подобно нещо, но все пак ако има нещо винаги съм на линия да ударя едно рамо. Поздрави и много безаварийни километри с любимите коли smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.