Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ESP - индикация на табло при О2


bellew

Recommended Posts

Здравейте,

 

Въпроса се отнася към колегите с ESP и MaxiDot при О2 специално facelift.

Забелязах, че при сработване на ABS нищо не се индиркира на таблото, същото важи и при сработване на ASR. Няма никаква индикация. Най-вероятно и при сработване на която и да е система от ESP няма да има индикация.

До сега колите които съм карал при саботване на ABS винаги мига лампа на таблото - различни марки различни години на производство.

Пасат B6 с ESP при потегляне на лед винаги мига лампата на ESP (оранжев триъгълник с автомобилче).

При сработване на ASR на Fabia оранжевия триъгълник също премигва, за ABS не съм сигурен.

Единствената логична причина да не се индикира нищо - е да не се разсейва водача на МПС за да не направи ПТП :)

Мануел нищо не казва по въпроса (users manual).

Нека накой сподели опит за работата на ESP.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм виждал ABS да индикира на таблото при колите производство последните 6-7 години. Много ясно се усеща кога се е задействал, че и да те предупреждава с лампа...

 

При мен мига индикаторът при ASR или ESP или при двете системи - все още не мога да разгадая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АBS-а не се индикира,освен ако няма проблем и не работи!Другото се индикира със символа на ESP-то!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен работата на ABS-а не се индикира на таблото. За ESP-то мислех същото, но онзи ден го забелязах да примигва, като се опитвах да потегля от едно заледено място (явно заради тракшън контрола). Това ме разби, защото никога досега не беше примигвало (или поне не съм забелязал).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лед си мига често, на сухо за да светне трябва да пробваш да влезеш с вратите напред в завой smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, при мен SEP и на сухо си мига! smile049 За ABS не съм виждал индикация никога на колите които съм карал. Или съм гледал нещо друго по важно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, при мен SEP и на сухо си мига! smile049
Еее,ми само ти от писалите си с 20тди
таратайки! smile004

 

П>С>bellew,ако нещо се притесняваш че някоя система не работи,аз ще ти я демонстрирам безплатно! smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П>С>bellew,ако нещо се притесняваш че някоя система не работи,аз ще ти я демонстрирам безплатно! smile049

 

smile091 smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.

Виж като дадеш на контакт, трябва да ти светва символа за Тракшъна или ESP-то за няколко секунди, то хардуерно е едно и също изделие с надстройки. АБС-а както ти казаха светва само ако има проблем, то е с друг символ. А ESP-то или тракшана трябва да светват само когато се задействат тези системи или да светят постоянно ако си ги изключил с копчето. А за да се убедиш, че всичко е наред иди на дигностика, понеже понякога има някой автоджамбази дето не им се дават пари за отстраняане на проблема и се правят на селски тарикати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.