Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

акумулатор за фабия


mitko66

Recommended Posts

Акумулаторът ми в студовете показва че е към края на силите си, искам да си купя нов, но нямам на идея колко АН да бъде? Колата е фабия 1.4 74 КВ, старият е 60 Ан...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера какво точно питаш?!!!

Нали знаеш стария ти колко е!

Аз бих взел ЕXIDE с възможно най-големия Аh,който може да се събере!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента няма как да ти направя справка, че си преинсталирах ОС, но вероятно за твоя двигател е предвиден 44 AH акумулатор. Но си сложи по-голям, както посъветва VALDO.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с 60 Ан, но така съм купил колата (втора ръка) и нямам на идея колко АН трябва да е акумулатора за този модел и двигател? Гледах книжката на колата но там не пише нищо по въпроса...

Като марки съм се спрял на exide или ac delco, ще ми е полезно и ако някой може да ми каже от къде да си ги намеря в сф (за предпочитане в района на Младост)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти, днес рових в един каталог на АЦ Делко и за този модел фабия дават 2 акумулатора 50 и 54 Ан, избрах този от 54 Ан, дано е ок. Ще ми е интересно все пак какъв е оригиналният.

Мерси на всички писали в темата и весели празници!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е ACUMA (или AKUMA) 60Ah 280А по DIN, 480A по SAE. Моята е ФЛ, така че може и затова, а и едно ниво по-горе. Май акумулатора зависеше от оборудването.

На другата която е 1.4 50kW, акумулатора е 44 Ah, но тя е класик и няма нищо което да се задвижва електрически.

Дали е 54 или 60 няма никакво значение. С по-малкия, ще ти държи при консумация една идея по-малко, но нищо съществено, а и различните фирми за едно и също ползват различни означения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Аз да попитам колко време ви държа фабричния акумулатор?

На моята 1,4 TDI която вече е на 3 години са скапа по празниците, наистина е стояла близо две седмици в гараж, но в Пловдив не беше студено и все пак това е три годишна кола която се кара всеки ден градско.

Иначе акумулатора е бая голям - към 70 Аh, АКУМА или нещо подобно с око, което трябва да е зелено (не съм го гледал какво е в момента) необслужваем.

Сега пак съм с него, карам всеки ден, пали, но нещо сутрин не върти така бодро както преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още съм с оригиналният и нямам никакви проблеми с паленето. Единствено ми се скапва батерията на дистанционното на сгъваемия ключ, но тамън я отпиша и пак малко живва.

А на 07.01.2005 след кратка справка в ЕТ, къде е колата ми върнаха обаждане че автовоза тамън е минал границата. Нищо че после им отне още два дни търсене из паркинга на ЕТ и уверения че е пристигнала. Така че, утре се навършват пет години, откакто се търкаля из България. smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят оригинален вече почва 9-та година, алтернаторът се скапа преди него на 7-мата ...
Ежедневно ли я караш?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги, днес сутринта се опитах да запаля - и мяу-мяу само. Температурата -8 според термометъра на колата. Акумулаторът е оригиналния на 3 год 9 месеца 61Аh. Колата е О2 1.9 ТДИ ПД. Някой да сподели нормално ли е толкова да живее, не е ли кратко. Колата се кара всеки ден, не е стояла. И да ми препоръчате магазин/модел за нов?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес сутринта се опитах да запаля - и мяу-мяу само. Температурата -8 според термометъра на колата. Акумулаторът е оригиналния на 3 год 9 месеца 61Аh. Колата е О2 1.9 ТДИ ПД. Някой да сподели нормално ли е толкова да живее, не е ли кратко. Колата се кара всеки ден, не е стояла. И да ми препоръчате магазин/модел за нов?

 

в много голям % от случайте,акумулаторите искат зареждане и не са повредени,при градско каране,колата НЕ МОЖЕ да зарежда добре акумулатора,а и се сулфатизира и капацитета му намалява.зареди си акумулатора добре и вероятно всичко ще е ок.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, това, че ще се зарежда е ясно, ама като си намеря утре 12-ка за гедорето, че точно него го нямам. А пластината, която държи акумулатора с 12-ка е на такова място, че с лулата дето намерих само гинеколог може да бръкне. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

И моята е на 3 години -1,4 TDI и моя акумулатор се скапа. Зареждах го веднъж, но май нямаше голяма файда защото днес пак не запали, а колата е стояла 1 ден без да е карана. Днес бръмчах насам натам и засега няма проблеми, но ме съмнява че утре ще запали. То в тея студове-някъде -17 е сутрин, всичко се скапва. На моя пише 61 Ah, но ще си взема по-голям предполагам. Приемам съвети за марка :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

И моята е на 3 години -1,4 TDI и моя акумулатор се скапа. Зареждах го веднъж, но май нямаше голяма файда защото днес пак не запали, а колата е стояла 1 ден без да е карана. Днес бръмчах насам натам и засега няма проблеми, но ме съмнява че утре ще запали. То в тея студове-някъде -17 е сутрин, всичко се скапва. На моя пише 61 Ah, но ще си взема по-голям предполагам. Приемам съвети за марка :)

Поздрави!

Комшията има един Москвич и всяка сутрин върти на стартер по мин 10 мин докато запали и акумолатора не пада.Утре сутрин ще го питам каква марка е и ще ти пиша smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в много голям % от случайте,акумулаторите искат зареждане и не са повредени,при градско каране,колата НЕ МОЖЕ да зарежда добре акумулатора,а и се сулфатизира и капацитета му намалява.зареди си акумулатора добре и вероятно всичко ще е ок.

по-мое наблюдение падне ли веднъж край с него,моя миналата зима след първото зарежане ме предаде още 3 пъти ,лятото нямах проблем но есента го смених

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заредих, запалих и няма проблеми. Да видим за колко време. Интересното ми е 61Ah не е ли малко за 1.9 дизел според вас?

Малко ми се струва на мен поне 72Аh вземай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.