Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с машинките на предните врати


notz

Recommended Posts

Имам проблем с машинките на предните врати става въпрос за Skoda120L,не се отварят и не се затварят(замръзват)Ако някой знае как мога да се справя с този проблем моля да пише.Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз тоя проблем си го решвам с чайника с гореща вода-поливам и всичко е 6 точки (интересно, че го прави само на едната врата). Иначе ако ти се занимава едно смазване на механизмите на вратите-имало някакви силиконови смазки, както и намазване на уплътненията с глицерин предполагам ще имат ефект :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз самите уплатнения съм ги намазал със смаска за принтери,но машинките не съм и сега от студеното замръзват и нито мога да я отворя нито да я затворя на никъде ми идва smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен стана така снощи, отворих, но не можах да затворя... Оставих я 10-на минути да работи на място с набримчена духалка и като се постопли всичко се оправи.

Ако си от софия и минеш на сбирката на НИМ днес, ще ти дам малко силиконова смазка да си смажеш механизма. вратата си отваря за 2 минути..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз се сблъсках с този проблем за 2ри път онзи ден в големия студ. В 4:15 нощес ще слизам аз да си взема книгата от колата. К*р - ходи сега я затвори... Наложи се да махна кората и да изкъпя ,механизма с WD40. Другия вариант е сваляш машинката измиваш я с кореселин/амб хубаво с бояджийска четка, слагаш я и с една спринцовка хубаво я поливаш с масло. Това последното не съм го пробвал, но Green_Witch ще каже,ако не и е замръзвала шофьорската врата зна1и действа

 

Друго седиш и блъскаш вратата като на жигула комби докато захапе

 

Ако си от софия както каза joeless влез в раздел срещи и ела на срещата след 3 часа е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не съм от Софиа,а от Русе,а и колата не е моята а на татко.Каза да се допитам до някого и аз се сетих за този форум,колата не е нищо особено оригинална си е без тунинги,музики и такива неща на около 75 000 км е а е на мойте години (19),но все пак благодаря за предложената смазка това се нарича колегиалност smile126 ще му кажа да изпробва всичко което сте описали тук. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е доста срещан при 120 smile049 Предложонето от Макс решение е добро за кратък период. За постоянно решение е добре да смажеш не с масло а с графитна грес (не е хигроскопична).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да де, смажи я .. ама не от блъскане smile091 Макс, не учи младите на неуважение към материалното бе smile091

 

Notz, палиш и оставяш да работи докато я почистиш от сняг, лед, туй-онуй, духалката на бързата степен и насочена към вратата, междувременно може да си си купил - има едни малки тубички за размразяване на ключалки (Сонакс-а май е най-добър /4-5лв/, но тази година съм с пак същия формат тубичка но два пъти по-евтина /2лв/ от Бриколаж и пак върши работа) и с ния пълниш ключалката и въртиш ключа откл/залкл/откл/закл, да се раздвижи механизма хубаво, също капваш доволно и на самия механизъм на бравата пораздвижваш го да се разнесе, ако имаш ВД40 слагаш и от него ... и така, за около 10-15 минути, докато се позатопли колата и бравата ще се размрази, оттам нататък я покарай или остави да поработи известно време да се стоплу хууууубаво и ти да се стоплиш в нея, сваляш кората на вратата внимателно, и започвош да гре-си-раш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А днес така отключих моята..... smile001 ама.... машинката на бравата за отваряне беше замръзнала... и влезнах от другата страна....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз спрях да я заключвам. Аха ха ха ха. Днес пробвах да бръкна с ключа в ключалката - не стана. Направих се, че заключвам и си тръгнах. Онзи ден, за да дойдем до НИМ трябваше 15 минути да се суетим около колата в опити "да проникнем" в нея. И все пак трябва да взема мерки по въпроса, че цяла зима не върви да е отворена. Някой от братята Мангасарян може да я хареса и после... иди обяснявай, че имаш Шкода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E, не знам дали някой ще реши да открадне 120-ка :) Това е едно от главните предимства на тези автомобили.

Но явно времето си прави много лоша гавра с нас. Две седмици не беше ползвана моята шкодичка, затрупа я снега, в петък реших да я поразцъкам, обаче срещнах затруднения още с отключването - всичко е замръзнало и ключът въобще не влиза. Знам че такива проблеми се разрешават с хладка вода, но не ми се рискуваше и днес за заветната цел използвах... сешоар (да, добре че наблизо имам контакт (шкодичката е пред гаража.)). Ключалката се размрази за секунди, но вратата така и не искаше да се отваря. След 15 минутна манипулация със сешоара и повечко усилия успя да се отвори.

После съобразих, че за да запаля трябва да напомпам бензин, за което трябва да отворя и задната врата. След 5 минутна интервенция със сешоара реших, че с малко повечко сила мога да отворя направо капака на двигателя (без да счупя нищо). Лошото беше, че колата не искаше да запали (не че ми трябваше за нещо, но просто за спорта). Той акумулаторът беше малко отслабнал и затова въртеше доста бавно. Реших да го отложа за следващия ден. След което установих, че вратата се затваря адски трудно. Просто механизмът едва едва се движи. Също така, ключалката, която размразих преди половин час пак беше замръзнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшни сте хора,утре ще кажа на татко да пробва написаното тука(явно вече имате опит в тези неща) и дано да успее да я поразмърда,че тя горката май-май там ще изкара зимата така като я гледам,а ми е жал да седи така,5-6 годинки си поседя крайно време е да покаже,че е кола за "милиони" :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страшни сте хора,утре ще кажа на татко да пробва написаното тука(явно вече имате опит в тези неща) и дано да успее да я поразмърда,че тя горката май-май там ще изкара зимата така като я гледам,а ми е жал да седи така,5-6 годинки си поседя крайно време е да покаже,че е кола за "милиони" :P

колега, я дай някоя снимка на вашата машинка, моля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rsk : Само неразбрах за коя машинка говориш,за колата или за машинките на вратите

За колата, за колата! Разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

..... хайде и аз да се включа в темата.

На моята шкодра механизмите и ключалките са ГРЕСИРАНИ обилно (както беше споменал някой колега по-нагоре) и до сега не съм имал проблем с отключване и заключване. А в ключалката взимаш една спринцовка и правиш ИНЖЕКЦИОН с масло за скоростната кутия. Гумените уплътненния съм ги намазал с вазелин (не се смейте, върши работа) и с тях не съм имал проблем. Това в при моята шкодра, дано да съм бил полезен smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.