Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Запитване


Cicinho

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Преди време Ви бях писал с проблемите които имах на Фабиата, а те бяха- като завъртам волана и отпред в ляво ми пукаше , също така като карам назад и при натискане на спирачката имах тупкане в краката.Това което Вие ме посъветвахте е е да си сменя лагера на преден ляв макферсон и задни тампони на предни носачи. Смених тези неща и освен тях смених и маншон на макферсона и тампоните на стабилизиращата щанга, но проблемите си останаха.Незнам вече къде може да е проблема??

Също така след този ремонт се налагаше да си направя реглаж и естествено да сложа зимни цвички на фабиата. След това при шофиране със 70-80 км и натискане на спирачката малко по -силно волана се тресе , също така при шофиране над 100 км/ч , волана пак тресе, а баланс на гумите ми правеха.Длъжен съм да вметна че преди тези ремонти и монтаж на зимните гуми проблем със тресене на волана нямах.

За тези проблеми ако може също да ми дадете някакви идеи ....

 

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах едни зимни на Фабията, които даже да балансирах заради този проблем, но тресенето си остана докато не ги махнах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако волана играе при натискане на спирачка при скорост от 80 км/ч нагоре, дефекта е криви предни дискове. Разбалансирани гуми се усещат при по - високи скорости от 100 нагоре.

Какви са тези зимни гуми, да не са китайски?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При тресене на волана при натискане на спирачката най вероятно са ви криви дисковете отпред. Всеки стругар би ви отстранил проблема стига да имат достатъчно ресурс за престъргване , ако не - нови. Тресенето на волана без натискане на спирачка може да се дължи не само на не балансирани гуми а на НЕ добре балансирани такива. Ако гумите са ви криви , с баланс няма да се оправат , в същото време на баланс машината всичко ще е ОК , за това нека някой вулканизатор да ги погледне за да сте сигурен и да го изключите като причина. За стария ви проблем немога много да говора , колегите с по - голям опит ще се произнесат по въпроса , но ще спомена подобния си проблем който имах със старото си Ауди90 , на което след смяната на накрайници и шарнири , долните шарнири през два дена им се разхлабваха болтовете дето го държат за носача. Слагах нови такива с нови гайки и кво ли не друго но ефект никакъв.Най на края се сетих за един др. по груб метод - нараних леко резбата на всеки болт и всичко си стана ОК. Желая ви успех :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени предните гуми със задните - ако тресенето изчезне или поне се промени, значи са си криви или зле балансирани.

При мене тресеше така едно ситроенче саксо - след второто балансиране, в друг сервиз, проблема изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени предните гуми със задните - ако тресенето изчезне или поне се промени, значи са си криви или зле балансирани.

При мене тресеше така едно ситроенче саксо - след второто балансиране, в друг сервиз, проблема изчезна.

 

Да , и това е много лесен начин за проверка , как не се сетих ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , как може след смяна на гуми и дисковете да са за смяна ??? При положение , че с летните нямах никакви такива проблеми.. ](*,) ](*,) ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако волана играе при натискане на спирачка при скорост от 80 км/ч нагоре, дефекта е криви предни дискове. Разбалансирани гуми се усещат при по - високи скорости от 100 нагоре.

Какви са тези зимни гуми, да не са китайски?

 

 

Гумите са Generali и не смятам , че са боклук , защото са с дот 2009 44 седмица-чисто новички си ги взех .. още топли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , как може след смяна на гуми и дисковете да са за смяна ??? При положение , че с летните нямах никакви такива проблеми.. ](*,) ](*,) ](*,)

 

Здр-те , по този повод ще ви дам един пример с на баща ми Форда въпреки че той почти няма нищо общо с вашия проблем. Фордчето си вървеше прекрасно докато една сутрин сменихме маслото с масления филтър , от тази СЕКУНДА започна да пуши от зад като парен локомотив. Варянта веше менте масло ама не ми се вярваше щото му го донесох от Германия. Колегите във форума на Форд казваха че мотора си е заминал и също като вас питах как така заминал като до вчера нищо и нямаше??? Оказа се запушен отдушник на картерните газове - е , питам се като вас "как така се запуши буквално за 30мин. , ясно е че е ставало постепенно и сега му е дишло времето. Има някои неща дето стават и така - днеска е ОК утре е в ...... smile048 Съвета ми е да послушате колегите и да размените гумите да се види "какво става". Нашите "перфектни" пътни настилки са в състояние да изкриват всяка една гума :smt004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де , как може след смяна на гуми и дисковете да са за смяна ??? При положение , че с летните нямах никакви такива проблеми.. ](*,) ](*,) ](*,)

 

Здр-те , по този повод ще ви дам един пример с на баща ми Форда въпреки че той почти няма нищо общо с вашия проблем. Фордчето си вървеше прекрасно докато една сутрин сменихме маслото с масления филтър , от тази СЕКУНДА започна да пуши от зад като парен локомотив. Варянта веше менте масло ама не ми се вярваше щото му го донесох от Германия. Колегите във форума на Форд казваха че мотора си е заминал и също като вас питах как така заминал като до вчера нищо и нямаше??? Оказа се запушен отдушник на картерните газове - е , питам се като вас "как така се запуши буквално за 30мин. , ясно е че е ставало постепенно и сега му е дишло времето. Има някои неща дето стават и така - днеска е ОК утре е в ...... smile048 Съвета ми е да послушате колегите и да размените гумите да се види "какво става". Нашите "перфектни" пътни настилки са в състояние да изкриват всяка една гума :smt004

 

 

Окей, ще направя тази размяна която казвате. Дано нещата се оправят.

А посоките на гумите които имам няма ли да окажат влияние ( не съм много на ти с тези неща ,затоа ме извини ако се дъня ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гумите са ви с посока , просто слагаш задна лява на мястото на предна лява и сътветно задна дясна на мястото на предна дясна. Ако летните гуми са ви на отделни джанти може да пробваш да ги сложиш тях - за пробата само. Ако тресенето изчезне след това упражнение върнете една по една гумите по местата си защото може да е крива само едната! Подчертавам че това са само опити за да се локализира проблема , в случай че той остане пишете за да го "мислим" пак. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако гумите са ви с посока , просто слагаш задна лява на мястото на предна лява и сътветно задна дясна на мястото на предна дясна. Ако летните гуми са ви на отделни джанти може да пробваш да ги сложиш тях - за пробата само. Ако тресенето изчезне след това упражнение върнете една по една гумите по местата си защото може да е крива само едната! Подчертавам че това са само опити за да се локализира проблема , в случай че той остане пишете за да го "мислим" пак. :smt017

 

Благодаря колега , ще пиша скоро какво се е получило. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако волана играе при натискане на спирачка при скорост от 80 км/ч нагоре, дефекта е криви предни дискове. Разбалансирани гуми се усещат при по - високи скорости от 100 нагоре.

Какви са тези зимни гуми, да не са китайски?

 

 

Гумите са Generali и не смятам , че са боклук , защото са с дот 2009 44 седмица-чисто новички си ги взех .. още топли.

Има марка General - американското подразделение на Continental, правят гуми за американския пазар, тук са известни с гуми за джипове.

Но Generali лично аз не съм чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако волана играе при натискане на спирачка при скорост от 80 км/ч нагоре, дефекта е криви предни дискове. Разбалансирани гуми се усещат при по - високи скорости от 100 нагоре.

Какви са тези зимни гуми, да не са китайски?

 

 

Гумите са Generali и не смятам , че са боклук , защото са с дот 2009 44 седмица-чисто новички си ги взех .. още топли.

Има марка General - американското подразделение на Continental, правят гуми за американския пазар, тук са известни с гуми за джипове.

Но Generali лично аз не съм чувал.

 

Грешката е моя General са гумите .... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.