Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

нещо става със стрелката за горивото


berberov_sm

Recommended Posts

Добър ден колеги,

Днес забелязах странно поведение на стрелката за горивото. Като запаля колата стои на 2-3 мм над 1/4 от резервоара, като покарам малко (1-2 мин) отива на 1/4, спирам за 1-2 мин и пак се вдига над 1/4.

Това го забелязах след като се натресох на един камък докато я свалях от един тротоар и нещо изхлопа долу в ляво около предната гума, но колата си върви без проблем, така че не вярвам да съм счупил нещо, но................

 

Колата е Октавия 1.9 TDI slx 2000г. AHF

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е да мърда с 2 мм. Зависи и от това дали си спрял/караш по някакъв наклон. Моята също мърда, ама около 0-та smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за наклона знам, но по сф не ми е правило впечатление до сега, просто се чудя дали съм прецакал нещо ато съм слизал от бордюра :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за наклона знам, но по сф не ми е правило впечатление до сега, просто се чудя дали съм прецакал нещо ато съм слизал от бордюра :-k

Нема страшно! Обозначавай се като минаваш по Смолян,Рудозем \:D/ \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така сериозно.

Проблема може да ти е самото табло, може да е датчика за горивото или някъде по трасето. С гадаене няма как да стане. Отиди някъде да я тесъва човек, който е насясно с това, освен ако не те дразни да си караш така, страшно няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай идея как се тества. С омментър ли трябва да се провери реостата на поплавъка или може с VAG-COM (имам)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Реших си проблема, който се появяваше от време на време. А именно - оказа се, че контaкта между пъпките на пластинката и резистора се нарушава при разклащане на горивото, защото пластмасовата част отдава. Решението е съвсем елементарно. Просто изкривихме поплавъка в мястото на сгъвката малко повече от колкото беше и нещата заспаха. Сега дори да клатя поплавъка контакта не се нарушава. Мерси за идеите. smile159

post-116-138453162347_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.