Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

KУПИХ :о) Octavia II, 2007 г., и имам малко въпроси...


gorchy

Recommended Posts

 

Тая навигацийка е приятна, но нещо не скивах цени на тоя сайт! Мое съм кьорав - не гарантирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • gorchy

    13

  • bega4kata

    8

  • evin

    5

  • dude_BG

    4

Най-много писали в темата

Изглежда добре, но цената е малко... ммм, да кажем _притеснителна_ smile049 Колко време ще оцелее в паркирана нощем на улицата кола? Интересното е, че според сайта на XCarLink техните вълшебни кутийки стават за ВСИЧКИ модели аудио на Шкода, явно е рекламен трик. http://carlink.hid.bg/skoda.shtml

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще изглежда като Оригинален Колумбус, който заедно с ТВ тунер чини около 5 000 по офетра на ЕТ и като поръчка не се предлага без кола. :mrgreen: Така че - питай примерно Боби Доктора как си опазва Карината. Правиш му застраховка, отделна от тази на колата, там където ти е застаховано и возилото, монтирано в него трябва да е. Покриват го като стойност 5% от коричната цена на колата. Тоест, например при мен, 5% от 28 000лв. са 1400 лв. нещото струва по-малко, така че................ ;)

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Така, кинтите дойдоха, може би Дядо Мраз (аз съм от предишното поколение) ще ме зарадва с Октавия през януари. Сега въпрос: На Лагуната ми огледалата се прибират електрически, управлява ги копчето за настройка. Октавията е ниво Елеганс и няма такова прибиране. Не се предлага за модела и ще трябва да импровизирам нещо или има други опции? Има ли изобщо Октавия с електрическо прибиране на огледалата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагаш и огледала от феислифтова и ще се прибират-ама са големи и малко грознички/лично мнение/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те затова могат да се свиват ел. smile001 smile001 smile001

 

П>С> И за разлика от твойте не шумят!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те затова могат да се свиват ел. smile001 smile001 smile001

 

П>С> И за разлика от твойте не шумят!!!

:mrgreen: затапи ма

айде весело посрещане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета форума и ми се появяват още питанки:

- Кога ще гръмне турбото? Един колега казва, че около 150 000 км, а тази Октавия е на 120 000...

- Има ли други проблемни детайли/агрегати във второто поколение Октавия? Кои?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,просто не е строго определено,кога ще ти издуха турбината. Процеса е доста индивидуален, може на 100к км,а може и на 200к км ... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, тъкмо бях позагубил вяра в този форум... Питам, защото например за двигател 1.9 dCi на Рено, при спазване на предписаните 30 хиляди километра пробег между смените на маслото, турбото гърми около 180-200 хиляди, а ако маслото се сменя на 10 хиляди километра, изкарва значително повече.

(offtopic) Колега Skoda 105 RS, и моята първа кола (свих я от баща ми) беше бяла като твоята, само че 120 L. Направо ме наляга носталгия... smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета форума и ми се появяват още питанки:

- Кога ще гръмне турбото? Един колега казва, че около 150 000 км, а тази Октавия е на 120 000...

- Има ли други проблемни детайли/агрегати във второто поколение Октавия? Кои?

няма страшно турбина се рециклира като се разсвири,не се чака да гръмне

на около 150000-200000км се сменя и к-т съединител

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се тревожи за турбината. Строго индивидуално е. Може да гръмне и на 30000 км., а други карат по 300000.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбината е сменена на 71 хиляди, така че още известно време няма да се притеснявам за нея. В понеделник минавам през КАТ за смяна на регистрацията, в това време ще сменят маслото на двигателя и скоростната кутия, както и петте филтъра. Надявам се да успея вечерта най-после да я подкарам. Това е, имате си нов колега в бандата на шкодаджиите - завърнах се след 13 години! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! :D Толкова желаният автомат май повече ще радва съпругата... Пък и темата във форума на Рено остана отворена.

Колега bega4kata, темата за подобренията по твоята Октавия ме изпълва с едни мисли... Като имам път към Варна, ще се обадя да демонстрираш и поразкажеш. (Ако е удобно, разбира се.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов въпрос: Искам да сложа мултифункционален волан на Октавията. Какво ми трябва - само геврека с копчетата? Как става свързването? Има ли някакви "подводни камъни" тази процедура?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.