Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

KУПИХ :о) Octavia II, 2007 г., и имам малко въпроси...


gorchy

Recommended Posts

Уважаеми (бъдещи) колеги,

На път съм да се сдобия с Октавия 2.0 TDI-PD DSG, 140 коня, първа регистрация 11.2007, на ~120K км. Моля знаещите и патили да помогнат с мнения по следните въпроси:

- Какви отзиви имате за този агрегат (двигател + скоростна кутия), кои са слабите му места, какво да очаквам да се счупи първо, какво трябва да сменям навреме и какво - по-често от официалните предписания?

- Колата е с плейър Stream, който поддържа mp3 и има допълнителен вход за аудио, но няма USB. Според хората в ЕураТек не мога да сложа кънекшън бокс (например тези от XCarLink) за USB, защото не можел да управлява CD-чейнджър. Има ли решение на този проблем и какво е то?

- Откъде мога да намеря кората под двигателя и пластмасовите (предни) подкалници, освен от официалния вносител, т.е. по-скоро в коя от моргите се появяват части за Октавия?

Предварително благодаря на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • gorchy

    13

  • bega4kata

    8

  • evin

    5

  • dude_BG

    4

Най-много писали в темата

Поздравления за избора, колега! Аз карам такава от 09.2008 г. Нямам оплаквания и проблеми за сега, да чукна на дърво. Вече е на 35 000 км и малко взе да ми потропва предницата, но това е обяснимо с перфектните пътни настилки в София, Пловдив и магистралата между тях!

1. Този двигател си похапва масълце. Няма страшно - в границите на нормалното е. Ако го сменяш по-честичко (по-малко от 15 000 км), няма да ти се налага да доливаш.

2. Комбинацията от двигател и скоростна кутия е перфектна. Аз съм очарован и не бих карал кола с друга ск. кутия. Маслото и филтъра на ск. кутия се сменят на всеки 60 000 км и това не е много евтино. Провери дали е направено!

3. Най-много й харесва нафтичката от ОМВ (Премиум или Алпин - зависи от сезона). Става тиха и отзивчива!

 

Най-важното - на мен колата ми прави кеф! Надявам се и ти да стигнеш до този извод!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tи верно ли на автомобил на 2 години и малко ще му слагаш части от морга?!!!

Ами... стиснат съм и даже мисля да ги открадна... smile049 Така или иначе кората никога няма да я видя, какво значение има откъде е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуй маховика на DSG в какво състояние е - виж дали има вибрации в режим Р и дали се чува глухо почукване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам такава Октавия от година и половина - 25к. Не са много, но работата ми вече не е свързана с каране. Мога да споделя следното.

1. Колата върви невероятно благодарение на скоростната кутия. Карал съм същата кола с ръчни скорости и макар и субективно, усещането е за много по-тромав автомобил. Карал съм и доста чисто нови автомобили - бензинови и дизелови през този период, защото доста приятели си накупиха коли миналата година. Смело мога да твърдя че като динамика Октавията дотавя най-голямо удоволствие. В началото малко дразни тръгването от място, не се изстрелва като старите автоматици, но като свикнеш как се подава газ не е проблем.

2. За харча на масло - много хора твърдят че харчи. При шурея има поне десет служебни такива и казва че доливат по 1-2 литра между смените. Но те все пак са ги пържили яко. А и сервизните интервали не са много кратки. За първите 15к долях 0,5 л., след това за 10к не е мръднало. Предполагам има значение как е разработван двигателя, аз бях доста кротък.

3. За харча на гориво - там е друга манджа. Лапа яко, особено в града. Може би е от автоматика. Доволен съм ако компютъра показва около 11, но често пъти е повече. Откъм разход съм доволен единствено извън града, и то при екстремно каране (доколкото го мога, естествено не съм Шумахер). Та задоволството ми идва от факта, че колкото и дивашки да карам разхода е приемлив. От друга страна някакви рекорди за нисък разход не са възможни.

4. В заключение - Изключително съм доволен от автомобила, но все пак той е доста нов. Мисля че няма да съжаляваш.

5. Това като предупреждение - ако веднъж си купиш/караш кола с DSG, повече никога няма да помислиш за друга трансмисия.

6. Относно сервизиране, слабости и поддръжка има много по-компетентни колеги от мен във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човееееек, ти как я настъпваш да направиш 11 разход? smile049 Яко пържиш девойчето, а? smile004

В София градско с напъване едвам стигам 9 (яко юркане - газ, спирачка).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............. и даже мисля да ги открадна... smile049 Така или иначе кората никога няма да я видя, какво значение има откъде е?

 

Има огромно значение от къде е......я си представи моята кора на О2 да я няма и съвсем "случайно" си намеря кора по гореспоменатия начин и съвсем случайно тази кола се окаже твоята ???? Как би се почувствал ???? От морга ОК - ти си решаваш, но никак колегиално няма да е да си "откраднеш" !!! БЕЗ значение дали е от шкодата на някой колега от форума или просто фен или притежател на Шкода. smile175 smile175

 

 

п.п. Преди време на първата ми Шкода (120Л) така ми откраднаха тазовете (от ония черните които закриват само половината джанта), и по някаква случайност бях на терасата (и живеех на 1вия етаж) и видях как започна да ги сваля един. Пича просто си изпати за което никак не съжалявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човееееек, ти как я настъпваш да направиш 11 разход? smile049 Яко пържиш девойчето, а? smile004

В София градско с напъване едвам стигам 9 (яко юркане - газ, спирачка).

 

Под 9 може да ми даде рано сутрин, късно вечер или лятото, когато минавам на първия зелен светофар. Също ако се движа по периферията - Люлин-Надежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за разхода е много субективна тема...В малък град може да стигне и до 10 . Според мен икономията е в извънградското , където при яко каране разхода е смешен в сравнение с бензинова кола . Преди съм карал доста бензинки от VAG 1,6 , 1,8 и 2,0 ...на градско си знеха 15/100 ( под градско - става дума за ръг-брък) :D .

 

И едно малко сравнение : каране в колона на 1,9 TDI и 1,8 TSI (valdo) ;) ...малко извънградско +малко градско + малко извънградско + малко селско , скорост 50-100км/ч

на 1,9 ТДИ = 4,5/100 , на другия дзвер 7,1/100 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти три оферти:

 

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details

 

smile188

 

На тази оферта се вижда и дебелината на ламарината - малко по-дебела от алуминиево фолио ... :mrgreen: Малииииии !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ударът според мен е бил страшен и клетката на купето не е мръднала. Браво на октито :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен като гледам как е хлътнала ламарината точно по гредите - май май слон се е надупил и се е облегнал на колата странично. smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Според мен икономията е в извънградското , където при яко каране разхода е смешен в сравнение с бензинова кола...

:smt017

Това казвам и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

eх,няма ли някоя рс-ка на части...

трябват ми едни работи... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От катастрофирали RS-ки май не остават много здрави части... не че съм виждал такава, де :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да правя реклама, ще споделя, че преди време ходихме с Боби Доктора във моргата от втория линк, пуснат от колегата pepi, тази на "Цар Борис" 184 във София и мога да кажа, че хората там са много коректни и цените не са високи - модул за копчето (барбар с копчето :mrgreen: )за подгряване и нагласяне на огледалата за ок1 - 40 лева, духалка от парното - 25 лева.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............. и даже мисля да ги открадна... smile049 Така или иначе кората никога няма да я видя, какво значение има откъде е?

Има огромно значение от къде е......я си представи моята кора на О2 да я няма и съвсем "случайно" си намеря кора по гореспоменатия начин и съвсем случайно тази кола се окаже твоята ???? Как би се почувствал ???? От морга ОК - ти си решаваш, но никак колегиално няма да е да си "откраднеш" !!! БЕЗ значение дали е от шкодата на някой колега от форума или просто фен или притежател на Шкода. smile175 smile175

Колега, мислех, че иронията ми е ясна. След като съм на път да дам 22 бона за кола, не очаквай да ме видиш да ти свалям тасовете. На първата семейна кола (Шкода 120 L, 1980 година) й откраднаха чистачките и външното огледало още първата нощ, спомням си как се чувстваше баща ми тогава.

Но така и не разбрах какъв е проблема със слагане на части втора употреба на двегодишен автомобил.

 

На всички останали благодаря за отговорите, доколкото разбирам, няма някой недоволен 80-100% от Октавия 2.0 дизел автомат. По другите ми питанки някое мнение? Липсата на USB е нещо дребно, но за мен много дразнещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се дразня, че няма USB, колега, ама няма какво да се направи. Можеш да си купиш един нов Columbus с навигация и USB и си готов.

 

В раздел продажби имаше и някакви китайски CD-навигации размер 2U, но не помня дали бяха с USB...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже нямам пари за навигацийка, съм закърпил положението по следните два начина:

1. С китайски трансмитер, който обаче е вързан директно в AUX-а на радиото и не пращи и не дразни, има си вход за USB.

2. С китайски MP3 плеър, който обаче има вход за SD карти, вързан отново през AUX-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.