Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос относно Алтернатора


Гущера

Recommended Posts

Здравей те, днес се сдобих с алтернатор от Фаворит 55Ah, с регулатор на корпуса. Монтирах го но ми направи впечатление, че ремачната шайба е със същия диаметър като на оригиналния ми алтернатор. Въпроса ми е, не бяха ли по принцип Фаворитовите алтернатори с по малки шайби, и дали мога да сложа по- малката шайба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гущер, така е шайбата, плясвай я на хавтомобиля ако имаш проблеми с връзването ето ти viewtopic.php?f=11&t=15773 и влез в темата за срещите и я изстреляи тая 105ца 1984 към НИМ, че очите ми зажаднели са за 120ки :smt0344

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих алтернатора, шайбата е 72мм, на празен ход без косуматори 13.80V, с фарове и парно пада до 12.10 - 12.20 V, което не ми харесва особенно. Тия дни мисля да пробвам да сложа по-малка шайба и да прекарам кабели от алтернатора директно към акумулатора, и един кабел от масата на акумулатора към ДВГ. А относно срещата пред НИМ, ще гледам да дойда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.....на празен ход е нормално да зарежда по-малко, а в обороти/1500-2000/ мери ли колко зарежда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Купувай една малка шайба и сменяй бодро. Ефекта ще го видиш и на волтметъра!

 

Ето нагледно за разликата в шайбите: 72 към ~60 мм

 

61703528110837386681262164197PKc3mo8LVPuLq006x02k.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.