Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ключа не влиза в стартера?!?


panajotveliki

Recommended Posts

Колеги искам да споделя какво ми се случи преди 2 дена. След като бях карал си паркирам пред блока, гася, вадя ключа, затварям, заключвам с дистанционното. След полвин час пак се качвам и аха да мушна ключа ама не, не иска да влезе. Влизаше само около 1-2 мм. и толкова. Гледах отовора си е добре няма нищо вътре. Бре сега какво да правя за такава "екстра" не бях чувал. Взех една тънка отвертка мушнах я леко позавъртях я леко без да напъвам и нещо щракна. И сега ключа си влиза нормално. Не знам от какво беше, но имайте ендо на ум ако ви случи подобно нещо.

Колата е О2 преди фейслифта.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото ми го прави и на мен, също О2 преди фейслифта. Направи го няколко пъти преди месеци, после изчезна, но наскоро пак се случи. Явно има някакъв проблем с ключалките. Дано да се строши окончателно докато е в гаранция...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се строши окончателно една седмица след гаранцията - Закон на Мърфи smile049

Не зная дали не може да се напръска с нещо. Притеснява ме че е контактния ключ, да не прецакам работата? Може би ако се смаже, няма да щрака така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръсни малко със шпрей WD-40 или подобен . Няма какво да се прецака . Някоя тенекийка в патрона се е закеркенечила...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми изтече гаранцията преди 3 месеца. Дано да не се скапе, че не знам много смотан проблем ми се струва. Но ако има повече подобни оплаквания може да се окаже фабричен дефект и да го оправят и след гаранционно безплатно :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми изтече гаранцията преди 3 месеца. Дано да не се скапе, че не знам много смотан проблем ми се струва. Но ако има повече подобни оплаквания може да се окаже фабричен дефект и да го оправят и след гаранционно безплатно :D

Ще го оправят, да... и един мормот завива шоколад :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пръсни малко със шпрей WD-40 или подобен . Няма какво да се прецака . Някоя тенекийка в патрона се е закеркенечила...

Сигурен ли си? WD-40 е доста тъничко и влиза навсякъде. Пък и нали почиства/разяжда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това му е основното предназначение - смазка на ципове и ключалки...Тънко е и влиза на дълбоко . Пръсни малко и не се страхувай !!! Казвам го от опит ! :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колега 'tzsm ' това са подробности [-X

Колега контакния ключ е чак от другата страна на патрона. Тука е механиката на ключалката само, едни пластинки, с едни пружинки и едни зъб4ета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.