Jump to content

skoda-club-bulgaria.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

стартер и зъби на маховик


todor_velikov

Recommended Posts

](*,) ](*,) ](*,) ей некой ден ще я засила тая мойта кочина в некое дере ама да видим кога ще е :smt0344 :smt0344 :smt0344

 

смених стартера с друг защото при палене имаше някакъв шум ,все едно палиш дизел (в смисъл по-твърдо пали),но само при палене,та смених го и пак така,но зъбите на маховика са поизносени и можеш даже да се порежеш на тях smile092 ,дали може да е оттам тоя звук,че викам вече май двг е тръгнал за надин :smt034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали целите зъби са износени,на трабанта ми преди години се бяха износили до половината и като го обърнах със здравата част се оправи,после какво е станало незнам ,защото мотора го продадох .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години имах подобен проблем с една Фиеста.Та ходих при сто майстори и като чуеха звука всички викат стартер.След като го ремонтира над 4 пъти,накрая го смених ,но пак продължаваше.Накрая се оказа венеца на маховика,който се обръща,но в сравнение с цената за труд е нищо като стойност.Така ,че ако си сигурен в стартера,си купи нов венец и го сменяй.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя съвет е сложи си стария стартер и караи, като спре сложи новия и караи. Така ще изкараш до лятото. Тогава смени зъбчатката на стартера и венеца на маховика, стария се реже а новия се нагрява в фурната или с 2 бензинови лампи и се набива. Не го обръщаи защото много е работа по свалянето на мотора, а не е скъп венеца

 

Не знам дали са еднакви диаметрите но лично аз бих го занесал стария в магазина да премеря зъбите, за да не ми шитнат 120 ков за фаворитов

Ако искаш да го мяташ към надин, надин е в нас на паркета smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18 лв в магазина е венеца, и не е менте, за разлика от разни бендикси - ментаци. Смяната му е поне 40лв ако отидеш на майстор, а да не кажа че на общо основание ако отидеш надхвърля 100. Но пък - работа та заспива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали са еднакви диаметрите но лично аз бих го занесал стария в магазина да премеря зъбите, за да не ми шитнат 120 ков за фаворитов

Ако искаш да го мяташ към надин, надин е в нас на паркета smile001

 

Няма как да го обърка, понеже фаворитовия е с диагонални зъби, а 120-ковия с прави. Иначе свалянто на маховика си е доста труд и няма как да минеш много тънко при майстор, освен ако не си го правиш сам... което всъщност не е чак толкова голяма философия, ако имаш разбира се време, условия и желание да се занимаваш. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички,сега няма да се прави посред зима щото нямам условия ,а вънка на ледения асфалт не ми се лежи ,а що трябва да се сваля двигателя? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички,сега няма да се прави посред зима щото нямам условия ,а вънка на ледения асфалт не ми се лежи ,а що трябва да се сваля двигателя? :-k

Сваля се кутията,а не мотора.

Ей,maxrpm престани да си чешаш пръстите в този раздел smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, извинявам се явно 120 ката не е като фаворита но в 105/120 е найстина скучно, все пак няма да пиша повече в този раздел, явно познанията ми не се разпростират до фаво :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички,сега няма да се прави посред зима щото нямам условия ,а вънка на ледения асфалт не ми се лежи ,а що трябва да се сваля двигателя? :-k

На място ще ти е трудно да работиш,по-добре е да го извадиш мотора ,по-лесно ще свалиш съединителя,венеца по-лесно ще го монтираш,защото трябва да е загрят ,за да се набие на маховика и да се подравни.После по-лесно ще монтираш съединителя,а междувременно ще имаш достъп и до други части на мотора , а ако и веригата ти е за смяна може да го направиш наведнъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, извинявам се явно 120 ката не е като фаворита но в 105/120 е найстина скучно, все пак няма да пиша повече в този раздел, явно познанията ми не се разпростират до фаво :oops:

как ще е скучно бе -постоянно 3-4 си чатите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, извинявам се явно 120 ката не е като фаворита но в 105/120 е найстина скучно, все пак няма да пиша повече в този раздел, явно познанията ми не се разпростират до фаво :oops:

как ще е скучно бе -постоянно 3-4 си чатите :D

Нямаш си на идея как ми иде да те насоля, но се въздържам тъй като коментара ми ще бъде изтрит, а ми е ясно че варненец няма да се промени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, извинявам се явно 120 ката не е като фаворита но в 105/120 е найстина скучно, все пак няма да пиша повече в този раздел, явно познанията ми не се разпростират до фаво :oops:

как ще е скучно бе -постоянно 3-4 си чатите :D

Нямаш си на идея как ми иде да те насоля, но се въздържам тъй като коментара ми ще бъде изтрит, а ми е ясно че варненец няма да се промени.

че,какво ти правя???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.