Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпроси относно разработване след основен ремонт на двигател


lent

Recommended Posts

Значи историята е следната:

 

Направих почти основен ремонт на двигателя - нов колянов вал + нови основни и биелни лагери,нова водна помпа,нови клапани и райберована глава,нови ризи,бутала и сегменти(по-точно с пробег около 1000км. от друг автомобил),нови втулки за биелите и нови бутални болтове, и в момента го разработвам.Избягвам да вдигам повече от 3000 об/мин.,не го зоря много.Вече съм изминал пробег от 1700км.,още не съм сменял маслото.Като ниво е по средата между мин и макс,вискозитета му все още е добър,но маслото взе да потъмнява.Мерих компресията на студен мотор - 11.5 атм на 2,3 и 4-ти цилиндри,а на първи - 11атм. 2 пъти съм регулирал клапани - на 200 и на 1000км пробег,главата съм стягал на 200км след ремонта.

Та въпросите ми са:

 

1.Трябвало ли е да сменя маслото по-рано?

2.Какво масло е подходящо за разработването?

3.Колко дълго да разработвам и по каква схема?

4.През какъв пробег да сменям маслото занапред?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато ремонта на ДВГ е с РБС не е необходимо разработване/още повече, че твоите са карани/,за разлика от ДВГ с шлайф на блока. Маслото можеш да го караш с пробег,посочен от производителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи историята е следната:

 

Направих почти основен ремонт на двигателя - нов колянов вал + нови основни и биелни лагери,нова водна помпа,нови клапани и райберована глава,нови ризи,бутала и сегменти(по-точно с пробег около 1000км. от друг автомобил),нови втулки за биелите и нови бутални болтове, и в момента го разработвам.Избягвам да вдигам повече от 3000 об/мин.,не го зоря много.Вече съм изминал пробег от 1700км.,още не съм сменял маслото.Като ниво е по средата между мин и макс,вискозитета му все още е добър,но маслото взе да потъмнява.Мерих компресията на студен мотор - 11.5 атм на 2,3 и 4-ти цилиндри,а на първи - 11атм. 2 пъти съм регулирал клапани - на 200 и на 1000км пробег,главата съм стягал на 200км след ремонта.

Та въпросите ми са:

 

1.Трябвало ли е да сменя маслото по-рано?

2.Какво масло е подходящо за разработването?

3.Колко дълго да разработвам и по каква схема?

4.През какъв пробег да сменям маслото занапред?

 

1. Не е лошо да го смениш на 2500км. Задължително почисти добре пробката от стърготини.

2. Това с което си караш по принцип

3. Ако искаш да го направиш наистина добре до 5000+

4. 10к е добре

5. По спомен главата се натягаше и на 2500км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.