Jump to content

>skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Felicia 1.9d - Съединител проблем/и


shopings

Recommended Posts

Нов съм тук, затова - привет на всички.

Полезен форум - за два дена преглеждане открих теми за почти всички проблеми които съм имал с колата си, а и виждам че отношението между потребителите е повече от възпитано.

Бързо встъпление: Колата от чисто нова си я имам. Вече повече от десет години вярна служба. Буквално съм я "смазвал" от каране през годините, и макар наскоро да си взех друга нова кола, просто не мога да се разделя с Шкодата - много си я обичам, а и никога не ме е оставяла на пътя - продължавам да си я карам доста сериозно, но имам следния гаден проблем:

-Преди повече от година (на около 150хил.) й смених за пръв път съединителя, и след това така се втвърди а и педала доста потъна, че почнаха да ми се чупят някви пластмасови втулки на педала (добре че ги намерих в един магазин). На светофар ми се е случвало направо да падне, което си е доста неприятно.

- Преди няколко месеца се изнервих го смених пак. Лично си купих всичко - жила, лагери, дискове, плюс друг сервиз и след известно каране пак е така. Като се покара малко в задръстванията почва дори и да тресе при потегляне (това видях тук от форума че е от масло от семеринг/уплътнение на скоростите). Нещата стават още по-странни от факта, че като измия двигателя или мина през голям гьол, съединителят се оправя, смисъл става си лек като перце, естествено за кратко.

 

Мисля си да не е проблема във втулката (тя май беше пластмасова) на вилката или там нещо друго от този механизъм.

 

Дали някой е имал сходен проблем?

 

Моля ви за насоки и/или читав майстор, защото аз съм леко отчаян вече smile012

 

Мерси предварително и поздрави на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.