Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дали да си бием чуковете от България?


FAV135

Какво търся все още в БГ  

66 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

За тоя "кенеф" са умирали хора! Внимавайте какво пишете! Има културни начини за изразяване на тезата която искате да защитите.

E, aко повече ти харесва-нека е тоалетна, място където се изхвърлят само отпадъци и мирише лошо, oсвен ако не си позахлебил с малко парички и не си развил типичната за този тип хора хрема, която пречи да подушиш цялата смрад на живота в България. Когато държавата заприлича поне малко на европейските ще сменя определението си, но към момента това е което виджам тук уви и не се извинявам за използваното определение-фактът, че всеки бяга навън и никой не се е върнал е повече от показателен.

Впрочем колега-кога последно някой е умрял защитавайки интересите и суверенитета на нашата родина, че не се сещам нещо? Поклон пред подвига на всички национални герои, НО ако можеха да погледнат в какъв разграден коптор се е превърната територията наречена България от техните деца и внуци, щяха да се замислят дали си струват всички саможертви.

"Царят е гол" както се казва в онази приказка ;) Оптимистите магат да излязат на кръстоносен поход срещу черногледството (щото някои модератори пишат храбро войнсвени думички :smt034 smile091 ) на българина като изнесат примерно беседа на тема "Българийо ти си земен рай" на всички възрастни хора и инвалиди със 50 евро пенсия ровещи в кофите за боклук и очакващи догодина коледната си премия от 12 евро-срам и позор!

Весели празници на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 63
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • anastas

    5

  • FAV135

    4

  • C2H5OH

    4

  • everlast

    4

Най-много писали в темата

Мислех да пиша и да гласувам по-нататък, тъй като аз се колебая по принцип между т.3 и т.5, които са и доста масови.

Ще помоля anastas да си редактира последното мнение - няма нужда от тия неща - нито е ясно към кого са насочени точно.

Много колеги изказаха разумни доводи както "за" така и "против". И понеже истината винаги е сива, а не черна или бяла... мисля че няма нужда от някакви залитания в крайности. Въпросът е доста сложен - изобщо не е схемата такава - тия които се махат - аре чао , махайте се. Това може да се каже само за тези, които отиват да берат портокали и да мият чинии или да бухат по строежите. Колегите, които са писали "-1" за България поне 90% са казали , че не поради икономически причини се махат. И мисля, че това е проблем на цялата страна, който може да се прояви разрушително само след 5 години, ако сега масово вземем да се преселим в друга част на EU и съответно постепенно да се изгубим като националност. Защото, когато нямаш адекватна културна среда от себеподобни - значи ти си друг и трябва да си намериш средата.

anastas-е мисля, че малко се престараваш и дано не се изроди дискусията, иначе по принцип за реплики от рода на "тоя кенеф" половината от дядовците на пишещите тук са вадели оръжие. Въпросът е, че някои не си го спомнят, защото не им е разказвано - всъщност там е и една от причините за батака в който живеем - не се помнят нещата. А говорим за събития от преди 50-на години - по-малко от един човешки живот, не е преди хилядолетия....ама.... къса памет..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото, когато нямаш адекватна културна среда от себеподобни - значи ти си друг и трябва да си намериш средата.

Това е полезно, трябва да го запомня. :smt017

 

Между другото, имам баба в Белоградчик - скалите бяха номинирани за чудо на природата, ако помните. Та седя си лятото там, гледам суетящите се нагоре-надолу туристи, които няма къде да обядват, отпивам си бирата и пак гледам същите туристи, които са стигнали до края на улицата и се връщат наобратно, все още гладни, гледам огромните празни развалини на най-големия телефонен завод на балканите и после пак виждам същите туристи, примирили се със сандвич, после гледам телевизионната кула, в която вместо панорамен ресторант от който се виждат три държави са разположили клетките на мобилните оператори, обраслата с малки борчета ски-писта и остатъците от коловете на ски-влека и докато туристите ме питат откъде съм си намерил кенче с бира се сещам за пещерата Магура, която мангалите опожариха за да откраднат проводниците от осветлението, за рисунките на надарени мъже и жени с надписи Пепа и Пешо под тях и за екскурзоводката, която каза че мога да разпозная праисторическите от неонеандерталските по това, че оригиналните са грапави и да не се притеснявам да ги пипна, защото това няма да ми се разреши в нито една цивилизована страна, като в същото време си събираше гуано за да си насади разсада за доматите... и тогава осъзнах, че последното хубаво нещо в този град са го създали турците - а именно крепостта "Калето", която е и основната атракция на града. Оттогава се строят само курници, и онова другото, дето се обсъжда по-горе.

Айде сега ми кажете какъв е проблема на тази държава - природните дадености, географското положение, или местното население.

Едва ли ще се махна оттук, но това е защото съм страхлив и търпелив, не защото не ми се иска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе по принцип за реплики от рода на "тоя кенеф" половината от дядовците на пишещите тук са вадели оръжие

Може и тъй да е било, аз не съм съвременник на такива прояви, а на далеч по- прозаични като премерване на мъжки атрибути зад мониторите от хора със смелост на пинчер зад бронирана врата. Друго, което съм видял е, че на първа инстанция уволниха полицай предотвратил гавра с националния флаг както и това, че разгониха фамилията на друг стрелял по въоръжен турски бракониер, пък на трети пиян залян герой му дадоха 2,5 условна задето затри 2 живота;трайна тенденция към намаляване броя на населението (добре, че ромите се отсрамват със 5-6 хлапета), която едва ли е случайна. Това че си обичам родината не означава, че трябва да си кривя душата за лошото, което никак не е малко. Не работя политик от управляващите, които неспирно ни убеждават колко сме добре, ама каква утеха е това-все едно доктор от интензивното да те успокоява, че нищо ти няма...Всеки, който все още останал тук-в т.ч. и аз, се опитва да вижда хубавите неща и се опитва да направи по- добър, ако не своя живот поне за децата си-, но не мога да кажа, че нещата отиват на добре, дано съм лош пророк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата уважаеми Колеги започна да се изврарщава. Започват да се пишат все по-тежки думи. Лошото е, че и в моята глава напират още по-тежки и за това аз лично предлагам да се спрем. Всички ние сме виновни за това, което се случва в нашата държава. Било то с волското си търпение, било с примирението си или с безхаберието и затварянето на всеки в собствената му черупчица, било то с лицемерието и завистта си - в крайна сметка пълним форума/ите със откровен спам (кучето си лае) а нещата са си все същите (а кервана си върви). Изпълнени сме с негативна енергия, но не вярвам нито един от вас примерно да е хванал някой за яката за това, че си е хвърлил фаса на спирката, че се е качил без билет в трамвая, че е счупил слушалката на уличния телефон или че се е изпикал във входа или в асансьора. Иначе сме адски зле. Да, така е. И сме постоянно изпълнени с негативна енергия. И все някой ни е виновен. И тея гадни политици...... стига вече кал. Кал навсякъде. Хвърляме я по нас, хвърляме я по другите, правим си кал един на друг. Хехе, сещам се за една сцена от един култов Български филм - "Маневри на петия етаж". Там на единия (Стефан Данаилов) му бяха надраскали на вратата на BMWто "Подлец". И тенекиджията докато китваше вратата каза - "Ееееей мноо кал си праите един на друг бе началство! Ако от таа кал праихте тухли, щеше да има по един двустаен за всяко семейство!" Хмм :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм , който имаше да каже нещо го каза, може да се заключва, ако се появят не по темата неща.

Весела Коледа на всички и дано да можем да си го казваме все по-усмихнато занапред.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весели празници и от мен, ако с написаното от мен съм засегнал патриотизма на някои-моля за извинение-целта ми не е да критикувам България, а негативните неща, които ни пречат и за съжаление повече се набиват в очи, кофти стана че се отплеснах в тази посока предпразнично :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, за съжаление живеем не в Република България и не е това земята, за която са умирали дядовците ни ......Това е Бекапестан!!!!! И никакви асоциации със Спарта,за съжаление.....Аз едва ли ще се махна, струва ми се късничко , но децата .....ако останат тук, ще се въртя като пумпал в гроба си един ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за малко некултурния език (дано ръководството ми прости), ама ще цитирам един мой приятел, защото даде много точен отговор на същия въпрос един ден. Та той каза така - "Ами измисли нещо бе! Примерно извади го, пръсни го с феролит и го показвай на жените за пари. Повярвай ще имаш клиентела за твоя "метален" х..й."

Та идеята е не да се самосъжаляваме и да се чудим какво да направим, ами нещо да направим. На мен парите не ми стигаха. Ясно че в България няма да изкарам много. Еми за да ми стигат се хванах на втора работа. Пък ако излезе нещо за навън ще ми отнеме около 20 мин. да си стегна багажа и да изчезна.

Човек винаги има избор. Моят избор за сега е да бачкам на 2 места, ама пък да не мисля, че не мога да си платя сметките или дали да сипя 1/2 или цяло шише течност за чистачки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вече "правенето на нещо" се изразява в просвещаването и убеждаването кое е "добро" и кое "зло". Ако това се разбере, после са лесни нещата. Приказки от рода на "добрите момчета отиват в рая , лошите където си поискат" може да са интересни, ама проблемът е че някои ги приемат за чиста монета. А всъщност в България има доста добри хора, обаче има и доста супер-мега-турбо лоши. Това е всъщност пречката - доминацията на лошотията, независимо как се изразява тя - дребен тарикатлък, предателство, подлост. Защо не можем като една Финландия например - когато излязат финландските картофи - всички да ги изкупим на четворни цени спрямо немските. Ами - отговора е прост - защото - ще направим гушите на шайка прекупвачи, а и няма да сме суигурни дали са финландски или турски. Да де - ама там хората са си сигурни, никой не си и помисля да шмекерува. Разбрали са просто, че това не е пътя. Не е добре за никой това, дори и за тези които ще спечелят временно пари. Примери могат да се дадат още поне 2-3 вагона..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема! Да се изкажа и аз с известно закъснение.

 

В момента моят вятър духа към западна европа. Причините са много, колегите ги изброиха много добре, аз само ще отметна някои чисто практически моменти, които силно ме засягат.

Няма да говоря за манталитет, уважение, кой на какво е бил научен по времето на комунизма, кой какво направил в така наречения преход и т.н. Само прости и обективни фактори, видими с просто око и лесно измерими:

 

- Образованието е много зле на всички нива. Все повече хора не могат да пишат що-годе правилно, в университетите програмите са на по 20+ години.

- Здравеопазване - това просто го няма.

- Глутници кучета по всички квартали на София.

- Един до три пръста прах по улиците на София, в зависимост от сезона.

- Презастрояване - липса на тротоари, градинки, паркоместа.

- Пенсионна система. Всеки да си погледне фиша от заплатата и да си направи сметката.

 

Весели празници на всички!

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.